Przeczytaj oficjalny opis

Lato w SOAS

SOAS oferuje szeroką gamę kursów prowadzonych w miesiącach letnich, różniących się długością, strukturą i ceną. Aby poznać smak SOAS, obejrzyj film! Jeśli chcesz poszerzyć swoje horyzonty w szkole letniej i zdobyć nowe doświadczenie edukacyjne, zapoznaj się z poniższą ofertą.

Wybranie letniego kursu w SOAS umożliwia studentom poznanie wielu tematów, łącząc nowatorskie badania naukowe, innowacyjne nauczanie i praktyczne nauczanie.

Niezależnie od tego, czy jesteś aktualnym studentem, niedawnym absolwentem, młodym profesjonalistą, czy chcesz poszerzyć swoją wiedzę, uczestnictwo w kursie letnim poszerzy twoje horyzonty.

Czego mogę się uczyć?

SOAS Summer 1

Kursy Summer School są oferowane przez trzy sesje, a rejestracja jest otwarta tylko na jedną sesję:

Sesja 2: 2 lipca - 20 lipca 2018 r

Kursy odbywają się na poziomie 2/3 typowego programu studiów licencjackich SOAS i są odpowiednie dla studentów, a także absolwentów i doktorantów bez dogłębnej znajomości określonego tematu.

Uczęszczanie do SOAS Summer School umożliwia:

 • Dołącz do naszej różnorodnej i międzynarodowej społeczności studenckiej
 • Spraw, aby Twoje poglądy zostały wysłuchane - innowacyjne metody nauczania SOAS, oparte na doskonałości w badaniach, umożliwiają uczniom dodanie do żywych dyskusji i krytycznej analizy w klasie;
 • Ucz się od naszych doświadczonych i wyspecjalizowanych pracowników akademickich - SOAS ma największą w Europie koncentrację ekspertów na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji;
 • Bądź krytyczny i dokonaj zmian - SOAS rzuca wyzwania głównym szkołom myślenia, przyjmując podejście nie-zachodnie zorientowane na rozwój i zachęcając uczniów do rozwijania krytycznych poglądów i wspierania zmian;
 • Utoruj sobie drogę do SOAS: studenci szkół letnich mogą ubiegać się o kontynuację studiów w SOAS, z ponad 115 programami studiów podyplomowych do wyboru.

Wymagania wstępne

Studentka lub absolwentka w czasie uczęszczania do Szkoły Letniej i 18 lat. Doświadczenie zawodowe można uznać za równoważne z kwalifikacjami uniwersyteckimi.

 • Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat w chwili obecności.
 • Biegła znajomość języka angielskiego wynika z:
  • Test na papier TOEFL Wymagamy minimum 583 z minimum 53 miejscami we wszystkich umiejętnościach, a do testu internetowego TOEFL potrzebujemy minimum 93, minimum 20 we wszystkich umiejętnościach.
  • IELTS, o wartości co najmniej 6,5, z co najmniej 6 punktacją we wszystkich podskali.
  • Pearson Test of English z wynikiem 59-64
  • Cambridge English: Advanced (CAE) Grade B
 • Jeśli studiowałeś w instytucji anglojęzycznej lub masz zajęcia prowadzone na twoim uniwersytecie w języku angielskim (z wyjątkiem kursów języka angielskiego), możesz spełnić nasze wymagania bez konieczności dostarczania certyfikatu. Dowody tego będą musiały być zawarte w transkrypcji lub liście z uniwersytetu.
 • Kandydaci z alternatywnymi kwalifikacjami powinni skontaktować się z nami w celu uzyskania porady.
 • Kandydaci, których poziom języka angielskiego nie spełnia wymagań, mogą być zainteresowani naszymi przedmiotowymi kursami z obsługą języka angielskiego.

Rejestracja kandydatów Szkoły Letniej, którzy nie spełniają wymagań wstępnych, zależy od SOAS - prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wniosku.

Po uiszczeniu opłaty za wniosek w wysokości 40 £ i przesłaniu formularza wniosku online, zostaniesz poinformowany, czy masz miejsce w szkole letniej w ciągu 5 dni roboczych. Proszę nie płacić czesnego przed otrzymaniem listu z ofertą.

Ocena i kredyty

Studenci zazwyczaj są w stanie uzyskać kredyty ze swojej macierzystej instytucji, zazwyczaj nasze kursy otrzymują:

 • 3 kredyty w systemie amerykańskim
 • 7,5 ECTS w systemie europejskim.

Jeśli chcesz ubiegać się o kredyty z instytucji macierzystej, przed zarejestrowaniem się sprawdź wymagania. Chętnie pomożemy Ci w każdy możliwy sposób, jednak pamiętaj, że decyzja o przyznaniu punktów zależy od Twojej instytucji macierzystej.

Ocena będzie opcjonalna i będzie różna dla każdego kursu. Uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa, a odpisy będą dostępne na żądanie.

Godziny kontaktowe

Sesje 2

 • 46 godzin kontaktu.
 • Poniedziałek czwartek
 • 10.00 - 15.00: wykłady i ćwiczenia
 • Dodatkowe 2 godziny w określony piątek z opcjonalnymi działaniami związanymi z treścią, takimi jak wizyty w muzeum lub w firmie.
 • W piątki kursy otwierają jedną ze swoich zajęć dla wszystkich uczniów szkół letnich, dając każdemu uczniowi różne zajęcia do wzięcia udziału.

Opłaty

SOAS fees

Istnieje jednorazowa, bezzwrotna opłata za złożenie wniosku w wysokości 40 GBP.

Czesne:

 • Sesje 2

Zniżka dla pierwszych ptaków w wysokości 10% jest dostępna do 30 marca 2018 r

Nocleg

Zakwaterowanie jest dostępne dla studentów Szkoły Letniej w SOAS Halls of Residence, Dinwiddy House. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat rezerwacji pokoju, odwiedź stronę zakwaterowania Dinwiddy House.

Program socjalny

Nasz przyjazny i tętniący życiem kampus znajduje się w sercu Londynu, w centrum historycznego Bloomsbury. Bogate życie kulturalne i społeczne stolicy jest dosłownie na wyciągnięcie ręki! Podczas SOAS Summer School , zostaniesz zaproszony do udziału w różnorodnym programie towarzyskim oferowanym przez SOAS i zespół Letniej Szkoły, w tym zajęć związanych z kursami, powitania i pożegnalnego przyjęcia, rejsu po Tamizie i różnych wydarzeń oferowanych przez SOAS lato.

Ponadto, możesz zarezerwować zniżki na wycieczki za pośrednictwem naszych partnerów międzynarodowych przyjaciół lub możesz odkryć, co miasto ma do zaoferowania. Szczegółowy program będzie dostępny bliżej rozpoczęcia Szkoły Letniej.

SOAS student 2

Uważam, że moje zajęcia są wyjątkowo stymulujące i uznają nauczycieli za bardzo wykwalifikowanych, ponieważ wszyscy oni mieli wcześniejsze doświadczenie zawodowe w dziedzinach, które prowadzili. Kampus jest piękny, a każda klasa jest w rozsądnej wielkości z uczniami z całego świata. Znajduje się również w bardzo ładnej części Londynu, która ma wiele rzeczy do zaoferowania, gdy klasa się skończy. SOAS był dla mnie wzbogacającym doświadczeniem i nie zmieniłbym go na nic na świecie.

Owen, Finanse

SOAS Summer School" src="//cdn01.masterstudies.com/element_db/40/40416_rsz_soas_school.png" alt="SOAS Summer School" />

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Letnie kursy

SOAS Summer School

Kurs składa się z wykładów, warsztatów, wycieczek terenowych i wycieczek z przewodnikiem po Londynie wraz z wycieczką z przewodnikiem po wiejskim / nadmorskim regionie Su ... [+]

Opis programu

Kurs składa się z wykładów, warsztatów, wycieczek terenowych i wycieczek z przewodnikiem po Londynie wraz z wycieczką z przewodnikiem po wiejskim / nadmorskim regionie Sussex, a mianowicie Cinque Port of Rye i jego okolicach. Będzie oferować szeroką gamę podejść i programów (zarówno teoretycznych, jak i związanych z polityką) dotyczących turystyki, pielgrzymki, dziedzictwa kulturowego i ogólnie podróży - w tym rozważania uchodźców i osób ubiegających się o azyl.

Kurs będzie prowadzony w intensywnym, unikalnym i ściśle powiązanym środowisku zapewniającym najwyższej klasy wiedzę / praktykę w terenie. Kurs jest otwarty dla studentów z różnych dziedzin, w tym antropologii, socjologii, historii, geografii, studiów rozwoju, stosunków międzynarodowych, sztuki - a także dyscyplin w sztuce humanistycznej bardziej ogólnie.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Kurs ma na celu umieszczenie nowoczesnego Bliskiego Wschodu w kontekście międzynarodowym, eksplorowanie historii imperium i dekolonizacji, hegemonię i opór, konflikt i ws ... [+]

Opis programu

Kurs ma na celu umieszczenie nowoczesnego Bliskiego Wschodu w kontekście międzynarodowym, eksplorowanie historii imperium i dekolonizacji, hegemonię i opór, konflikt i współpracę, a także tożsamość i politykę zagraniczną. Informuje o tym rygorystyczne zaangażowanie w teorie stosunków międzynarodowych. Kurs rozpoczyna się od eksploracji różnych historycznych faz interakcji między państwami Bliskiego Wschodu a systemem międzynarodowym. Są one podzielone na okres kolonialny, zimną i po zimnej wojnie.

Wykłady obejmą wczesne kolonie osadników, nieformalne brytyjskie imperium w Zatoce Perskiej i anglo-francuskie mandaty, a także powstanie Turcji i Izraela oraz wyzwanie reprezentowane przez panarabistyczne rewolucyjne państwa, a następnie dyskusję na temat Miejsce Bliskiego Wschodu w epoce unipolarnej po zakończeniu zimnej wojny. Każda z tych faz omawiana jest w parze z odpowiednimi wpływowymi paradygmatami i koncepcjami teorii stosunków międzynarodowych, używanymi do badania Bliskiego Wschodu w kontekście międzynarodowym. Zwrócono uwagę na cechy podsystemu regionalnego, a także na podłoże analizy polityki zagranicznej w stosunkach międzynarodowych. Druga część kursu dotyczy kluczowych tematów w stosunkach międzynarodowych, takich jak transnacjonalizm, migracja, ropa naftowa, globalizacja i tożsamość. Ostatnia część kursu dotyczy konfliktu i współpracy. Będzie to obejmować analizę konfliktu arabsko-izraelskiego, arabizmu i islamizmu, a także kształtowania polityki zagranicznej i głównych podmiotów władzy regionalnej.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
19 dni
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Kurs ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej i krytycznych narzędzi do zrozumienia wpływu technologii Blockchain na różne części gospodarki i społeczeństw ... [+]

Opis programu

Kurs ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej i krytycznych narzędzi do zrozumienia wpływu technologii Blockchain na różne części gospodarki i społeczeństwa.

Od czasu pojawienia się Bitcoin w 2008 roku, Blockchain został stopniowo wzbogacony o kolejne funkcje obliczeniowe, które otworzyły mnóstwo potencjalnych aplikacji. Blockchain i, bardziej ogólnie, rozproszone księgi elektroniczne były wykorzystywane w różnych przedsięwzięciach i eksperymentach w tak różnych dziedzinach, jak fintech, rejestry publiczne, łańcuchy dostaw i rynki zdecentralizowane. Konsekwencje tych technologii dla biznesu, finansów, rządu i społeczeństwa są jednak wciąż w pełni zbadane i zrozumiane.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Celem tego kursu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej i krytycznych narzędzi do zrozumienia racjonalnego uzasadnienia i wpływu polityki zarządzania finansami ... [+]

Opis programu

Celem tego kursu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej i krytycznych narzędzi do zrozumienia racjonalnego uzasadnienia i wpływu polityki zarządzania finansami publicznymi na gospodarkę w kontekście oszczędności.

Od kryzysu finansowego w latach 2008-2009 wiele krajów świata starało się dostosować i wprowadzić środki oszczędnościowe, aby zachować równowagę finansów publicznych - z bardzo różnym stopniem sukcesu. Po równie zróżnicowanej polityce fiskalnej, która miała na celu ożywienie wzrostu gospodarczego, doświadczenie ostatniej dekady dostarcza potężnych lekcji na temat skuteczności różnych podejść. Zagadnienia, które będą omawiane, obejmują projektowanie skutecznych i zrównoważonych systemów zarządzania finansami publicznymi, zarządzanie "przestrzenią fiskalną" rządów, rozwój zdolności zarządzania finansami publicznymi, współdziałanie z polityką oraz rolę, jaką organizacje międzynarodowe, takie jak MFW, mają zasady zarządzania finansami publicznymi.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Kurs ten stanowi kluczowe wprowadzenie do zrozumienia polityki zmian klimatu. Przedstawia krytyczną perspektywę relacji między środowiskiem a rozwojem, przyrodą, społecze ... [+]

Opis programu

Kurs ten stanowi kluczowe wprowadzenie do zrozumienia polityki zmian klimatu. Przedstawia krytyczną perspektywę relacji między środowiskiem a rozwojem, przyrodą, społeczeństwem i antropocenem i koncentruje się na dynamice zmian społeczno-środowiskowych, zwracając uwagę na jej wymiary materialne i ekonomiczne, polityczne i organizacyjne, a także kulturowe i ideologiczne .

Podstawą kursu jest teoretyczne rozważanie historii, polityki i ekonomiki zmian klimatu, a następnie przesłuchanie dyplomacji w negocjacjach dotyczących zmian klimatycznych, w tym porozumienie paryskie i sprawozdania IPCC, feministyczne podejście do środowiska i ekosocjalizm. Na koniec omawiane są współczesne pytania związane z technologią i klimatem, rasizmem i odmową klimatu oraz potencjałem ruchów do wymuszenia rządowych działań w sprawie zmian klimatycznych.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Skuteczne zarządzanie finansami publicznymi jest podstawową funkcją każdej organizacji rządowej i sektora publicznego. Kurs zapewnia uczestnikom wiedzę teoretyczną i narz ... [+]

Opis programu

Skuteczne zarządzanie finansami publicznymi jest podstawową funkcją każdej organizacji rządowej i sektora publicznego. Kurs zapewnia uczestnikom wiedzę teoretyczną i narzędzia do przeglądu, dyskusji, zrozumienia i oceny kluczowych tematów dotyczących zarządzania finansami publicznymi. Na podstawie badań akademickich i praktycznych przykładów uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób rządy i organizacje sektora publicznego planują i zarządzają wydatkami publicznymi; jak tworzone są polityki podatkowe; jakie są skutki opodatkowania; jakie inne środki, oprócz opodatkowania, sektor publiczny ma na zwiększenie dochodów; w jaki sposób wyniki finansowe są podawane do wiadomości publicznej; oraz w jaki sposób osiąga się równowagę fiskalną.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Kurs ten krytycznie analizuje współczesną globalną gospodarkę cyfrową, z naciskiem na społeczne wpływy startupów, które są motorem pozytywnych zmian gospodarczych i społe ... [+]

Opis programu

Kurs ten krytycznie analizuje współczesną globalną gospodarkę cyfrową, z naciskiem na społeczne wpływy startupów, które są motorem pozytywnych zmian gospodarczych i społecznych. Usytuowany w Centrum Globalnych Mediów i Komunikacji w Szkole Badań Interdyscyplinarnych w SOAS, zapewnia unikalną kombinację krytycznych podejść do rozwijającej się gospodarki cyfrowej z punktu widzenia Globalnego Południa z praktyczną wiedzą praktyczną na temat projektowania i rozwoju alternatywne modele biznesowe do wykorzystania technologii cyfrowej w celu zmiany społecznej.

Kurs składa się z trzech części. Pierwszy tydzień poświęcony jest historii gospodarki cyfrowej po II wojnie światowej oraz pojawieniu się modelu uruchamiania technologii jako czynnika napędzającego wzrost gospodarczy, powiązanego z nim "ekosystemu" biznesowego i inwestycyjnego, a także jego gospodarczych, politycznych i społecznych konsekwencji. Będzie wykorzystywać studia przypadków z globalnej gospodarki cyfrowej w takich tematach, jak duże zbiory danych, inteligentne miasta, e-zdrowie, bankowość mobilna i sztuczna inteligencja. W drugim tygodniu studenci będą uczestniczyć w tych akademickich i politycznych debatach na temat światowej gospodarki cyfrowej, aby opracować własne projekty wykorzystujące cyfrową technologię dla dobra społecznego. W ostatnim tygodniu uczniowie będą, przy pomocy przewodników i mentorów, opracowywać plany biznesowe i prezentacje w oparciu o ich krytyczne pomysły. Zwieńczeniem tego będzie "dzień pitch", w którym studenci zaprezentują swoje pomysły projektowe grupie fałszywych sponsorów, aby uzyskać opinie i sugestie dotyczące swoich pomysłów i ich trwałości w rzeczywistych sytuacjach.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Narody z całego świata stają dziś przed wieloma wyzwaniami w XXI wieku; Dyplomacja jest kluczem do ich rozwiązania. Niezależnie od tego, czy chodzi o zmiany klimatyczne, ... [+]

Opis programu

Narody z całego świata stają dziś przed wieloma wyzwaniami w XXI wieku; Dyplomacja jest kluczem do ich rozwiązania. Niezależnie od tego, czy chodzi o zmiany klimatyczne, niedobór zasobów i żywności, rozprzestrzenianie broni masowego rażenia, epidemie chorób, migrację. Zrozumienie Dyplomacji - opartej na trzech kluczowych pojęciach: Komunikacji, Reprezentacji i Negocjacji - pozwala nam zrozumieć, w jaki sposób poruszane są te kwestie - kto wygrywa, a kto przegrywa.

Ten letni kurs oferuje studentom możliwość rozwijania i doskonalenia swoich umiejętności w profesjonalnym otoczeniu, jednocześnie nawiązując bezpośredni kontakt z praktykami. Korzystając z pozycji Londynu jako centrum działalności dyplomatycznej, studenci będą angażować się z praktykującymi dyplomatami i będą mieli możliwość odwiedzenia wielu londyńskich placówek dyplomatycznych, w tym ambasad oraz Biura Spraw Zagranicznych i Wspólnoty.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Ten kurs stanowi wprowadzenie do teorii i metod badania kultury i zajmuje się historią i rozwojem kultury Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA) od okresu klasyczneg ... [+]

Opis programu

Ten kurs stanowi wprowadzenie do teorii i metod badania kultury i zajmuje się historią i rozwojem kultury Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA) od okresu klasycznego do współczesności. Bada główne wzorce kulturowe i instytucje regionu MENA.

Kurs jest prowadzony poprzez badanie niektórych żywych tematów, takich jak różnorodność religijna i etniczna, wpływ Zachodu, stereotypy, rola tradycji, edukacja (tradycyjna i współczesna), struktura i wartość rodziny, polityka gender, media, życie w mieście , miasto i wieś, migracja siły roboczej i siły roboczej, problem uchodźców palestyńskich i społeczności uchodźców, kultury kulinarne, muzyka i media itp.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 miesiąc
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Nauka języka umożliwia komunikację; daje bezpośredni dostęp do źródeł obcojęzycznych. Nauka języka otwiera świat możliwości dialogu, zrozumienia, rozwoju osobistego i kar ... [+]

Opis programu

Nauka języka umożliwia komunikację; daje bezpośredni dostęp do źródeł obcojęzycznych. Nauka języka otwiera świat możliwości dialogu, zrozumienia, rozwoju osobistego i kariery: języki cię wyzwalają.

Wybierz naukę chińskiego mandaryńskiego na poziomie 1a (początkujący) lub poziom 1b (zaawansowany początkujący) lub połącz oba poziomy przez ponad 4 tygodnie.

Poziom chiński 1a (początkujący)

1 - 12 lipca 2019 r

Jest to podstawowy kurs języka wprowadzającego w języku pisanym i mówionym dla absolutnie początkujących i jest odpowiednikiem pierwszego semestru nauki języka chińskiego na uniwersytecie. Nie zakłada się, że studenci mają wcześniejszą znajomość języka lub jego skryptu.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Jest to podstawowy kurs języka wprowadzającego w języku pisanym i mówionym dla absolutnie początkujących i jest odpowiednikiem pierwszego semestru nauki języka koreańskie ... [+]

Opis programu

Nauka języka umożliwia komunikację; daje bezpośredni dostęp do źródeł obcojęzycznych. Nauka języka otwiera świat możliwości dialogu, zrozumienia, rozwoju osobistego i kariery: języki cię wyzwalają.

Koreański poziom 1a (początkujący)

1 - 12 lipca 2019 r

Jest to podstawowy kurs języka wprowadzającego w języku pisanym i mówionym dla absolutnie początkujących i jest odpowiednikiem pierwszego semestru nauki języka koreańskiego na uniwersytecie. Nie zakłada się, że studenci mają wcześniejszą znajomość języka lub jego skryptu.

Kurs obejmuje kilka podstawowych konstrukcji języka, umożliwiających studentom zdobycie podstawowych umiejętności czytania, pisania, rozumienia i mówienia. Wybrani uczniowie zyskają umiejętność czytania i pisania krótkich, prostych tekstów oraz komunikowania się na prostych codziennych tematach. Nacisk zostanie położony na dobrą wymowę oraz na społeczne i językowe konwencje codziennej rozmowy.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Ten kurs ma na celu dostarczenie uczestnikom zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych narzędzi do zrozumienia i sprostania wyzwaniom, jakie stawiają Zrównoważone C ... [+]

Opis programu

Ten kurs ma na celu dostarczenie uczestnikom zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych narzędzi do zrozumienia i sprostania wyzwaniom, jakie stawiają Zrównoważone Cele Rozwoju (Sustainable Development Goals - SDGs) dla rządów opracowujących strategie publiczne i strategie dostarczania w celu ich osiągnięcia.

Od czasu ich sformułowania w 2015 r. SDG weszły w dyskurs polityczny wielu krajów rozwijających się, wpływając na kształtowanie polityki i procesy wdrażania. Zamiast omawiać cele zrównoważonego rozwoju i ich implikacje dla rozwoju, kurs ten skupi się bezpośrednio na zdolnościach politycznych i administracyjnych potrzebnych do skutecznego osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju. Kwestie, które zostaną poruszone, obejmują wzmocnienie zarządzania i zaangażowania interesariuszy, planowanie strategiczne, udoskonalenie analizy polityki i zdolności decyzyjnych, rozwój systemów zarządzania finansami publicznymi i rozliczalność oraz rolę, jaką odgrywają kontrola zarządzania, monitorowanie i ocena w realizacji celów zrównoważonego rozwoju .... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Kurs ten stanowi kluczowe wprowadzenie do historii, natury i wpływu protestów społecznych i ruchów społecznych, polityki neoliberalnego rozwoju i rozwoju organizacji poza ... [+]

Opis programu

Kurs ten stanowi kluczowe wprowadzenie do historii, natury i wpływu protestów społecznych i ruchów społecznych, polityki neoliberalnego rozwoju i rozwoju organizacji pozarządowych w globalny przemysł. Analizuje, w jaki sposób ruchy społeczne i organizacje pozarządowe wpływają na siebie nawzajem i jak się globalizują. Kwestionuje pojęcie rozwoju jako wzrostu gospodarczego, ocenia krytykę organizacji pozarządowych jako alternatywy dla modeli rozwoju kierowanych przez państwo, rozważa koncepcję i wykorzystanie interwencji humanitarnej w różnych kontekstach, omawia rolę organizacji pracy i pracy obok ruchów społecznych i eksploruje stopień, w jakim ruchy stanowią wyzwanie dla neoliberalnego i kapitalistycznego rozwoju. Na koniec analizuje zarówno podstawy teoretyczne ruchów społecznych i strategii organizacji pozarządowych na rzecz zmian społecznych, jak i ich praktyczne implikacje, i opiera się na wielu studiach przypadków, badając, jaki rodzaj rozwoju i zmiany społeczne są możliwe.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Od Donalda Trumpa do Brexitu, Jaira Bolsonaro, Matteo Salviniego do Narendry Modi do Viktora Orbána, prawicowy populizm wydaje się nieustannie rozwijać na całym świecie. ... [+]

Opis programu

Od Donalda Trumpa do Brexitu, Jaira Bolsonaro, Matteo Salviniego do Narendry Modi do Viktora Orbána, prawicowy populizm wydaje się nieustannie rozwijać na całym świecie. Tymczasem już istniejący autorytarni przywódcy, tacy jak Xi Jinping i Władimir Putin, zacieśniają swój uścisk. Ruchy protestacyjne pojawiły się w Brazylii, Francji, Indiach i innych krajach, od lewej i prawej, zjednoczone przez utratę wiary w konwencjonalną ("neoliberalną") demokrację.

Czy rzeczy, których nauczyliśmy się przyjmować za pewnik, nie powiodły się? Czy wszystkie społeczeństwa w końcu staną się liberalnymi demokracjami, czy wojny, wewnętrzne walki i autorytarne rządy naprawdę będą przeszłością, czy kapitalizm przetrwa w nieskończoność i czy globalizacja stanie się nie do powstrzymania? Dlaczego tak wiele społeczeństw jest pod presją? Jaką rolę w tym złym samopoczuciu odgrywa nierówność, wyzysk i dewastacja środowiska? Dlaczego imigracja jest tak widoczna w populistycznych kampaniach? Dlaczego tak wielu młodych ludzi jest cynicznych w kwestii demokracji? Jaką rolę media społecznościowe odgrywają w tych konfliktach społecznych? Czy konwencjonalne wojny mogą stać się regularną cechą systemu międzynarodowego? Jakie utopie przenoszą dziś świat? A jeśli demokracje słabną, co je zastąpi?... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Ten kurs zapewnia studentom podstawową wiedzę na temat prawa międzynarodowego, koncentrując się na fundamentalnych strukturach, które są niezbędne, aby poradzić sobie z j ... [+]

Opis programu

Ten kurs zapewnia studentom podstawową wiedzę na temat prawa międzynarodowego, koncentrując się na fundamentalnych strukturach, które są niezbędne, aby poradzić sobie z jakimkolwiek międzynarodowym problemem prawnym. Ponadto studenci zapoznają się z wieloma współczesnymi problemami porządku światowego, które wymagają zastosowania fundamentalnych reguł i struktur, aby uświadomić zarówno ograniczenia, jak i potencjał prawa międzynarodowego jako narzędzia zmiany.

Studenci opuszczą kurs ze zdolnością do rozwiązywania międzynarodowych problemów prawnych z zaufaniem, a także ze świadomością konkretnych współczesnych problemów i jak prawo międzynarodowe radzi sobie z wyłaniającymi się i bieżącymi problemami, w tym z relacjami między biznesem a prawami człowieka; uchodźcy; technologia; feminizm; oraz użycie siły poza zbiorowymi strukturami bezpieczeństwa.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Kurs ten oferuje wgląd w kluczowe kwestie dotyczące płci i konfliktu, przesłuchania rezolucji Rady Bezpieczeństwa w sprawie kobiet, pokoju i bezpieczeństwa, w tym przemoc ... [+]

Opis programu

Kurs ten oferuje wgląd w kluczowe kwestie dotyczące płci i konfliktu, przesłuchania rezolucji Rady Bezpieczeństwa w sprawie kobiet, pokoju i bezpieczeństwa, w tym przemocy seksualnej związanej z konfliktami, a także analizuje ponadnarodowe podejścia feministyczne poza rezolucjami. Kurs koncentruje się na studentach zainteresowanych badaniami feminizmu i męskości, seksualności i płci, a także narzędzi do analizy płci w badaniach nad budowaniem pokoju i utrzymaniem pokoju, inicjatywami pokonfliktowymi, bezpieczeństwem i konfliktami zbrojnymi.

Moduł wykorzystuje interdyscyplinarne materiały i badania w celu zbadania różnych wymiarów płci i konfliktu, pod względem doświadczeń osób płci żeńskich, a także ram prawnych i politycznych, które działają w warunkach konfliktu. Uczniowie będą rozwijać niuansowe zrozumienie różnych podejść do płci i seksualności i zastosować je do kluczowych kwestii w spektrum konfliktów.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Ten kurs analizuje szybki rozwój treści kinematograficznych w Azji w reprezentacji różnych seksualności i płci. Kurs będzie oparty na głównym nurcie filmu, niezależnym fi ... [+]

Opis programu

Ten kurs analizuje szybki rozwój treści kinematograficznych w Azji w reprezentacji różnych seksualności i płci. Kurs będzie oparty na głównym nurcie filmu, niezależnym filmie, mieszanych mediach i serialach internetowych w celu zbadania złożonych problemów, o które chodzi w dyskusji nad pojęciem kina queer w Azji. Przykłady filmów oglądanych podczas kursu będą pochodzić z całej Azji, podczas gdy źródła wtórne, zarówno teoretyczne, jak i przykłady analizy filmów, będą czerpać z kontekstów azjatyckich i zachodnich. Znajomość jednego lub kilku języków azjatyckich jest oczywiście przydatna, ale w żadnym wypadku nie jest niezbędna, a wszystkie kluczowe filmy będą opatrzone napisami. Wszelkie niesubstrowane klipy wyświetlane podczas wykładów będą uzupełnione szczegółowymi notami przeglądowymi.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Ten kurs analizuje powiązania między konfliktem a rozwojem, między nierównością a przemocą oraz między strukturami i interesami, które przyczyniają się do kontynuacji prz ... [+]

Opis programu

Ten kurs analizuje powiązania między konfliktem a rozwojem, między nierównością a przemocą oraz między strukturami i interesami, które przyczyniają się do kontynuacji przemocy w obrębie i między krajami. Jest ona przede wszystkim oparta na analizie konfliktu na ekonomii politycznej i podkreśla, w jaki sposób interesy gospodarcze i polityczne stron konfliktu i ich międzynarodowych zwolenników mogą spiskować, tworząc "systemy wojny". Kurs poświęcony jest również analizie, w jaki sposób spuścizna konfliktu wpływa na rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem płci, traumy i pamięci, inspirowanych poststrukturalistycznym podejściem do zrozumienia związku między konfliktem a rozwojem.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Kurs ten stanowi wprowadzenie do polityki Afryki Północnej (Maghreb), arabskiego Wschodu (Mashriq), w tym Zatoki Perskiej i Półwyspu Arabskiego, Izraela, Turcji i Iranu. ... [+]

Opis programu

Kurs ten stanowi wprowadzenie do polityki Afryki Północnej (Maghreb), arabskiego Wschodu (Mashriq), w tym Zatoki Perskiej i Półwyspu Arabskiego, Izraela, Turcji i Iranu. Daje on - w zależności od kraju - przegląd najważniejszych problemów politycznych i wydarzeń w regionie od końca I wojny światowej i porusza kluczowe tematy w badaniach nad współczesną polityką Bliskiego Wschodu, w tym: rolą wojska rozwój społeczny i gospodarczy, islam polityczny i niedawne powstania ("arabska wiosna").

Jego celem jest rozwinięcie zrozumienia przez uczniów głównych trendów w polityce Bliskiego Wschodu i ich umiejętności analizy politycznej poprzez krytyczne czytanie, wykłady, prezentacje i merytoryczną dyskusję.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 miesiąc
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Kurs zapewni krytyczne zrozumienie kluczowych wydarzeń i zagadnień we współczesnej polityce światowej dla studentów bez wcześniejszego doświadczenia w międzynarodowych st ... [+]

Opis programu

Kurs zapewni krytyczne zrozumienie kluczowych wydarzeń i zagadnień we współczesnej polityce światowej dla studentów bez wcześniejszego doświadczenia w międzynarodowych stosunkach. Skupiając się na okresie od zakończenia zimnej wojny, epoce definiowanej przez gwałtowne innowacje i rozwój instytucjonalny, a także szereg pojawiających się problemów globalnych, problemów i dylematów politycznych, kurs lokalizuje je w kontekście stosunków północ-południe. Traktując międzynarodowy system jako dynamiczną całość, analizuje on, w jaki sposób kwestie, które stały się centralne w polityce międzynarodowej, w tym "upadłe państwa", rozprzestrzenianie broni jądrowej, konflikty zbrojne i terroryzm, demokratyzacja, pandemie i arabska wiosna są ściśle związane z rozszerzającymi się działaniami od połowy -20 wiek do generowania liberalnego porządku światowego. W ten sposób zapewnia analizę roli odgrywanej we współczesnej polityce światowej przez czołowych członków "społeczności międzynarodowej", takich jak Stany Zjednoczone, Unia Europejska, "wschodzące" państwa nie-zachodnie Chiny, Indie i Brazylia, podmioty niepaństwowe takie jak organizacje pozarządowe, korporacje ponadnarodowe i ugrupowania zbrojne oraz międzynarodowe instytucje finansowe i inne.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Nauka języka umożliwia komunikację; daje bezpośredni dostęp do źródeł obcojęzycznych. Nauka języka otwiera świat możliwości dialogu, zrozumienia, rozwoju osobistego i kar ... [+]

Opis programu

Nauka języka umożliwia komunikację; daje bezpośredni dostęp do źródeł obcojęzycznych. Nauka języka otwiera świat możliwości dialogu, zrozumienia, rozwoju osobistego i kariery: języki cię wyzwalają.

Wybierz naukę języka japońskiego na poziomie 1a (początkujący) lub poziomie 1b (zaawansowany początkujący) lub połącz oba poziomy przez ponad 4 tygodnie.

Japoński poziom 1a (początkujący)

1 - 12 lipca 2019 r

Jest to podstawowy kurs języka wprowadzającego w języku pisanym i mówionym dla początkujących, który jest odpowiednikiem pierwszego terminu nauki języka japońskiego na uniwersytecie. Nie zakłada się, że studenci mają wcześniejszą znajomość języka lub jego skryptu.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Ten kurs jest przeznaczony dla osób, które chcą zrozumieć powody różnych międzynarodowych interwencji na Bliskim Wschodzie od 1979 r. Poza aspektem izraelsko-arabskim i j ... [+]

Opis programu

Ten kurs jest przeznaczony dla osób, które chcą zrozumieć powody różnych międzynarodowych interwencji na Bliskim Wschodzie od 1979 r. Poza aspektem izraelsko-arabskim i jaki wpływ miały te interwencje na lokalne społeczności, społeczeństwa i państwa. Kurs bada rolę przemocy i działań wojennych w kształtowaniu Bliskiego Wschodu, głównie w Iraku, Syrii, Afganistanie i Iranie od 1979 r., Podkreślając wpływ amerykańskich i brytyjskich interwencji. Kurs bada czynniki, które doprowadziły do interwencji w regionie i jakie były tego konsekwencje dla polityki regionalnej i krajowej oraz historii społecznej w regionie. Chociaż amerykańska i brytyjska polityka zagraniczna zajmą ważne miejsce w naszej analizie, zwrócimy również uwagę na to, dlaczego krajowe reżimy i grupy podążały ścieżkami, które ona uczyniła.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak rozpocząć projekt? Co oznacza "Badania"? A może po prostu jak zamienić dobry pomysł w dobrze sformułowany raport? Bez względu na sytuacj ... [+]

Opis programu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak rozpocząć projekt? Co oznacza "Badania"? A może po prostu jak zamienić dobry pomysł w dobrze sformułowany raport? Bez względu na sytuację, na jakimkolwiek poziomie, zarówno w środowisku akademickim, jak i zawodowym, letnia szkoła badawcza Świadomość: projektowanie i metodologia stanowi wyjątkową okazję do rozwijania i doskonalenia umiejętności konceptualizacji i rozwijania swoich umiejętności badawczych.

Od początku będziemy się zajmować tym, co to znaczy być badaczem, zaczynając od fundamentalnych elementów tego, co stanowi "badania", jak je dobrze zarządzać i jakich pułapek unikać.

Twój prowadzący kurs to Dr J Simon Rofe, współprowadzący z największego kursu metodologii badań naukowych na całym świecie dzięki Coursera MOOC, a do tego kursu letniego dołącza do niego stypendysta SOAS, Dr Ashley Cox. Wspólnie zaprezentują ekscytujące podejście oparte na najnowszej praktyce akademickiej w zakresie projektowania naukowego i badawczego oraz wspaniałe lokalne zasoby SOAS w kształcie British Library, British Museum, Welcome Trust i Crick Institute.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Ten kurs zapewnia uczestnikom ogólne zrozumienie historii, polityki i kultury Afryki. Dzięki różnorodnym sesjom, od Historii, Panafrykanizmu i Polityki do Języków, Migrac ... [+]

Opis programu

Ten kurs zapewnia uczestnikom ogólne zrozumienie historii, polityki i kultury Afryki. Dzięki różnorodnym sesjom, od Historii, Panafrykanizmu i Polityki do Języków, Migracji i Muzyki, kurs daje dogłębną wiedzę na temat głównych akademickich obszarów badań dotyczących Afryki. Kurs obejmuje połączenie wykładów i interaktywnych warsztatów, a także wizyty w muzeum i imprezy towarzyskie.

Jest to świetna okazja, biorąc pod uwagę znaczenie, jakie Afryka jako kontynent zdobyła w ciągu ostatnich kilku lat oraz wizję Afryki Wschodzącej, kontynentu z wieloma możliwościami zatrudnienia i inwestycjami. Ponadto w ramach Arts zaobserwowaliśmy niesamowity wzrost obecności afrykańskich artystów w międzynarodowych kręgach artystycznych, który był niezwykle stymulujący i odświeżający dla zrozumienia sztuki i kultury.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
SOAS Summer School

Ten kurs wprowadza studentów w rolę finansów w przejściu do zrównoważonej, niskoemisyjnej gospodarki. Łagodzenie zmian klimatycznych i dostosowywanie się do nich przy jed ... [+]

Opis programu

Ten kurs wprowadza studentów w rolę finansów w przejściu do zrównoważonej, niskoemisyjnej gospodarki. Łagodzenie zmian klimatycznych i dostosowywanie się do nich przy jednoczesnym realizowaniu celów zrównoważonego rozwoju (SDG) wymaga rozmieszczenia dużych ilości kapitału - kapitału, który obecnie nie jest dostarczany w wystarczających ilościach. Ponadto zmiany klimatyczne stanowią poważne zagrożenie dla gospodarek i systemów finansowych. Jednocześnie istnieją znaczne możliwości finansowania zielonej transformacji oraz dostosowywania inwestycji i finansów do kryteriów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG).

Kurs umożliwia studentom zrozumienie i zastosowanie kluczowych koncepcji w zakresie klimatu i zrównoważonego finansowania, roli klimatu i innych zagrożeń środowiskowych w tworzeniu potencjalnych zagrożeń finansowych na rynkach bankowych i kapitałowych, a także roli podmiotów finansowych w napędzaniu globalnych przemian i dostosowaniu rynków kapitałowych z celami dotyczącymi klimatu i zrównoważonego rozwoju.... [-]

Wielka Brytania London
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku