Gaia Education

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Gaia Edukacja został stworzony przez grupę nauczycieli o nazwie "GĘSI" - Global EcoVillage Wychowawców dla zrównoważonego trzęsienia, którzy spotykają się w serii warsztatów, aby sformułować swoje transdyscyplinarnej podejście do edukacji dla zrównoważonego rozwoju.

Gęsi po raz pierwszy spotkali się w 1998 roku w Danii, gdzie Fjorvang, został ustanowiony wspólny grunt dla rozwoju programu nauczania projektowania Ekowioska. Pierwszym krokiem w rozwoju Gaia Edukacji było uruchomienie innowacyjnego programu nauczania Ecovillage Projekt Edukacji, podczas 10. konferencji jubileuszowej Global Ecovillage Network w ekowioska findhorn w październiku 2005 r.

W 2008 Gaia Edukacja Design for Sustainability (GEDS) online program został uruchomiony we współpracy z Open University of Catalonia (UOC). Początkowo oferowany w języku hiszpańskim i angielskim, kurs przyciąga studentów z obu krajów rozwiniętych i rozwijających się, w obszarach wiejskich i miejskich, na wszystkich pięciu kontynentach.

W 2011 roku hiszpański Projekt Gaia Edukacja dla zrównoważonego rozwoju stała się formalną studia podyplomowe, przyciągając studentów głównie hiszpańskich i latynoamerykańskich. Od tego czasu, Gaia Edukacji konwertowane GEDS podyplomowy kurs hiszpańskiego w stopniu magistra.

W 2013 Gaia Edukacja zaczął oferować GEDS w języku, w jego internetowym platformy uczenia się, w którym możliwe jest również, aby wziąć udział w kursie GEDS w języku angielskim od 2014 roku.

W 2014 Gaia Education opracowała nowy strumień aktywności Project-Based Learning, wspierając realizację przez społeczność z celami zrównoważonego rozwoju.

Od roku 2006 Gaia Edukacja skutecznie wspierał realizację ponad 180 programów na sześciu kontynentach. Na arenie międzynarodowej, liczba czterech tygodni długich Intensives i innych formatów oczywiście stale rośnie wraz z gwałtownym wzrostem liczby wnioskodawców i uczestników tych kursów. Te kursy zawodowe są otwarte dla różnych grup ludzi z wielu środowisk zawodowych i akademickich, którzy są zainteresowani wzięciem aktywną rolę w przejściu zrównoważonego rozwoju.

Misja

Gaia Edukacja jest wiodącym dostawcą krawędzi edukacji zrównoważonego rozwoju, która promuje kwitnącej społeczności w granicach planetarnych.

Gaia Edukacja zarządza trzema strumieniami działalności

  1. Twarzą w twarz

Ecovillage Projekt Edukacja (EDE) programy odbywają się w 42 krajach z ponad 70 instytucji

  1. E-Learning

Design for Sustainability globalnych klasach w języku angielskim, hiszpańskim i portugalskim

  1. Projekt-Based Learning

Zajęcia odbywają się w krajach Globalnego Południa wspieranie realizacji programu rozwoju po 2015 roku

Nasza wizja

Mamy dążyć do sprężystego przyszłości w granicach planetarnych, gdzie nikt nie pozostaje w tyle. Świat bezpiecznej i wartościowej żywności; czystej wody pitnej; powszechnego dostępu do edukacji zrównoważonego rozwoju; fizycznego, psychicznego i społecznego samopoczucia. Świat, który wykorzystuje energię i materiały o większej wydajności, dystrybucją bogactwa rzetelnie i dąży do wyeliminowania pojęcia odpadów. Świat powszechnego poszanowania praw człowieka i godności ludzkiej; sprawiedliwości i równości; szacunku dla rasy i pochodzenia etnicznego; i równych szans pozwalając na pełne wykorzystanie potencjału ludzkiego, przy jednoczesnym wspieraniu wspólnego dobrobytu.

Lokalizacje

Forres

Address
Summerhall
1 Summerhall Place
Edinburgh, Scotland

EH9 1PL Forres, Szkocja, Wielka Brytania
Telefon
+44(0) 131 2850783

Shawnigan Lake

Address
V0R Shawnigan Lake, Brytyjska Kolumbia, Kanada

Prachuap Khiri Khan

Address
Prachuap Khiri Khan, Prachuap Khiri Khan, Tajlandia

Rio de Janeiro

Address
Rio de Janeiro, Stan Rio de Janeiro, Brazylia