University of Pisa Summer & Winter Schools

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet w Pizie jest instytucją publiczną o dwudziestu działach , z wysokimi ośrodkami badawczymi w sektorach rolnictwa, astrofizyki, informatyki, inżynierii, medycyny i weterynarii. Ponadto Uniwersytet ma bliskie relacje z Instytutami Pisan Krajowej Rady Badań , z wieloma instytucjami kulturalnymi o znaczeniu krajowym i międzynarodowym oraz z przemysłem, zwłaszcza z branży informatycznej , który przeszedł fazę szybkiej ekspansji w Pizie podczas lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Uniwersytet w Pizie został oficjalnie założony w 1343 roku , chociaż wielu uczonych twierdzi, że jego początki sięgają XI wieku.

Najwcześniejsze dowody pisańskiego "Studium" pochodzą z 1338 roku, kiedy słynny prawnik Ranieri Arsendi przeniósł się do Pizy z Bolonii. Wraz z Bartolo Da Sassoferrato , wykładowcą prawa cywilnego, zapłacili gmina, aby uczyć lekcji publicznych.

Papieski byk " W supremae dignitatis ", przyznany przez papieża Klemensa VI w dniu 3 września 1343 r., Uznał "Studium" w Pizie za " Studium Generale "; instytucja dalszej edukacji założona lub potwierdzona przez powszechną władzę, papiestwo lub Imperium. Piza była jedną z pierwszych europejskich uczelni, które mogły pochwalić się tym papieskim zaświadczeniem, które gwarantowało powszechną, prawną wartość jego wykształcenia.

Pierwszymi nauczanymi przedmiotami były: teologia, prawo cywilne, prawo kanoniczne i medycyna. W 1355 Francesco Da Buti , znany komentator Boskiej Komedii Dantego zaczął nauczać w "Studium".

Piza i jej "Studium" przeżyły kryzys na przełomie XV i XVI wieku: podbój miasta przez Florencję zrujnował jej życie gospodarcze i społeczne. W rzeczywistości brak jest dokumentów potwierdzających regularne funkcjonowanie uniwersytetu od dziesięcioleci.

W 1473 r., Dzięki Lorenzo dei Medici , Pisan Studium wznowiło systematyczny rozwój, a budowa budynku na lekcje wychowania została przewidziana w 1486 r. Budynek - później znany jako Palazzo della Sapienza (Budynek Wiedzy) - znajdował się w XIV-wieczny Piazza del Grano. Obraz cheruba został umieszczony nad bramą "Dell'Abbondanza" (Brama Obfitości), prowadzącą do Piazza, która jest dziś symbolem uniwersytetu .

Po buntu przeciwko Florencji w roku 1494 i następnej wojnie, Studia Pisań przeżyły okres schyłkowy i zostały przeniesione do Pistoi, Prato i Florencji. Uroczyste ponowne otwarcie uniwersytetu, 1 listopada 1543 r., Pod rządami księcia Cosimo I dei Medici , zostało uznane za drugą inaugurację. Jakość uniwersytetu została wzmocniona przez statut z 1545 r., A Pisan Athenaeum stało się jednym z najważniejszych w Europie w zakresie nauczania i badań. Krzesło "Semplici" (botaniki) zostało zorganizowane przez Luca Ghiniego , założyciela pierwszego na świecie ogrodu botanicznego, któremu udało się Andrea Cesalpino , który był pionierem pierwszej naukowej metodyki klasyfikacji roślin i jest uważany za prekursora w odkrywaniu krążenia krwi. . Gabriele Fallopio i Marcello Malpighi wykładali w dziedzinie anatomii i medycyny.

Galileo Galilei, który urodził się i studiował w Pizie, został profesorem matematyki w Pisan Studium w 1589 roku.

Rola uniwersytetu jako instytucji państwowej stała się coraz bardziej uwydatniona w okresie Wielkiego Księstwa Medici. Polityka protekcjonistyczna zapewniała spójne zalążki uczonych i nauczycieli: ustawy wydane przez Cosimo I, Ferdinando I i Ferdinando II zobowiązały tych, którzy zamierzali uzyskać dyplom, do udziału w Studium w Pizie. W tym okresie odbywają się liczne wykłady w Pizie, szczególnie w dziedzinie prawa i medycyny .

Rozwój Uniwersytetu kontynuowany był pod hasłem Lorenas. Ukończyli budowę obserwatorium astronomicznego (projektu zainicjowanego przez Medicis), a także wzbogacili Bibliotekę Uniwersytecką o ważne publikacje, rozwijając Ogród Botaniczny i Muzeum Nauk Przyrodniczych i utworzyli nowe katedry, takie jak Fizyka Eksperymentalna i Chemia.

Aneksja Toskanii do Imperium Napoleońskiego spowodowała przekształcenie Studium w Akademię Imperialną: Ateneum stało się filią Uniwersytetu Paryskiego, a kursy i programy studiów były zorganizowane zgodnie z francuskim modelem edukacji publicznej. Utworzono pięć nowych wydziałów (teologia, prawo, medycyna, nauka i literatura), a także egzaminy, różne tytuły kwalifikacji i prace dyplomowe. W 1813 r. Utworzono "La Scuola Normale Superiore ", jako oddział "Ecole Normale de Paris".

Przywrócenie nie było w stanie anulować efektów doświadczenia napoleońskiego. Pierwszy kongres włoskich naukowców odbył się w Pizie w 1839 roku . 421 naukowców i ponad 300 ekspertów różnych dyscyplin omawiało zoologię, anatomię porównawczą, chemię, fizykę, matematykę, agronomię, technologię, botanika, fizjologię roślinności, geologię, mineralogię, geografię i medycynę.

W latach 1839-1840 dyrektor ds. Edukacji Gaetano Giorgini przeprowadził najważniejszą reformę na Uniwersytecie w Pizie, podnosząc liczbę wydziałów do sześciu (teologia, prawo, literatura, medycyna, matematyka i nauki przyrodnicze) i stworzył pierwsze na świecie przewodniczący rolnictwa i hodowli owiec.

W 1846 r. Ponownie otwarto Scuola Normale. Tymczasem idee liberalne i patriotyczne szerzyły się w Ateneum, a batalion uniwersytetu - złożony z wykładowców i studentów - wyróżniał się w bitwie pod Curtatone i Montanara w 1848 roku .

Podczas "Drugiej Restauracji", w 1851 roku, Leopoldo II zjednoczył uniwersytety w Pizie i Sienie w unikalnej Ateneum Etruskiej, częściowo z powodów ekonomicznych, ale przede wszystkim ze względu na kontrolę polityczną. Wydziały teologii i prawa odpoczywały w Sienie; podczas gdy te z literatury, medycyny, matematyki i nauk przyrodniczych pozostały w Pizie. Po powstaniu florenckim i ucieczce Wielkiego Księcia w 1859 roku , jednym z początkowych środków nałożonych przez Rząd Rewolucyjny była restytucja miasta Pisa w jego Studium ze wszystkimi sześcioma jego wydziałami.

Wraz z narodzinami Królestwa Włoch , Uniwersytet w Pizie stał się jedną z najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych w państwie . Między drugą połową XIX i pierwszej połowy XX wieku w Pizie wykładali następujący prestiżowi wykładowcy: prawnicy Francesco Carrara i Francesco Buonamici , filologowie Domenico Comparetti i Giovanni D'Ancona , historycy Pasquale Villari , Gioacchino Volpe i Luigi Russo , filozof Giovanni Gentile , ekonomista Giuseppe Toniolo i matematycy Ulisse Dini i Antonio Pacinotti . Pierwszy Europejski Instytut Lingwistyki Historycznej powstał w Pizie w 1890 roku .

W latach faszyzmu Pisa Ateneum był aktywnym centrum debaty politycznej i organizacji antyfaszystowskiej .

Po drugiej wojnie światowej Uniwersytet w Pizie powrócił do awangardy w wielu dziedzinach wiedzy . Do wydziałów inżynierii i farmacji, założonych przed wojną, dodano Ekonomię, Języki obce i literaturę oraz politykę. W 1967 roku powstała "Scuola Superiore di Studi Universitario e Perfezionamento S. Anna", która wraz z "La Scuola Normale" stworzyła bardzo prestiżowe centrum nauki i nauczania.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Włoski
  • Język angielski

Widzieć Podstawowy rok » Widzieć Summer courses » Zobacz kursy » Widzieć Health Kursy »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Kursy

Winter School Enabling Technologies dla Industrial Internet of Things (ET-I2oT 2018) Wydanie czwarte

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 6 dni November 2018 Włochy Pisa

Czwarta edycja szkoły "Technologie wspomagające dla przemysłowego Internetu przedmiotów" organizowana jest w celu zaoferowania 48 godzin przednich lekcji z zakresu elektroniki, elektromagnetyzmu i tworzenia sieci dla Internetu przedmiotów (IoT), skierowanych do publiczności profesjonalistów / praktyków, magistra i doktoranci, początkujący naukowcy z doświadczeniem w ICT. [+]

Szkoła zimowaTechnologie włączające dla przemysłowego Internetu przedmiotów (ET-I2oT 2018)4 edycja

Organizowany przez Wydział Inżynierii Informatycznej (DII) Uniwersytetu w Pizie

Miejsce: Sala konferencyjna na parterze, DII, via G. Caruso 16, 56122, Piza

Cel

Czwarta edycja szkoły "Technologie wspomagające dla przemysłowego Internetu przedmiotów" organizowana jest w celu zaoferowania 48 godzin przednich lekcji z zakresu elektroniki, elektromagnetyzmu i tworzenia sieci dla Internetu przedmiotów (IoT), skierowanych do publiczności profesjonalistów / praktyków, magistra i doktoranci, początkujący naukowcy z doświadczeniem w ICT.

Letnia szkoła dostarcza teoretycznych i praktycznych lekcji na temat najnowszych osiągnięć w zakresie technologii wspomagających dla przyszłych bezprzewodowych nadajników-odbiorników, systemów i sieci w takich scenariuszach, jak Internet Rzeczy, Przemysł 4.0 i Systemy Cyber-Fizyczne (CPS). Bezprzewodowe obwody i systemy oraz technologia internetowa stają się wszechobecne w wielu dziedzinach zastosowań, takich jak logistyka (np. Identyfikacja radiowa), przemysł samochodowy (np. Połączone samochody, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, komunikacja bezprzewodowa V2V i V2I, radar, lidar), automatyzacja w przemyśle lub scenariusze domotic (np. bezprzewodowe czujniki i sieci siłowników), inteligentna produkcja (np. przemysł 4.0), zdrowie... [-]


Letnie kursy

Diagnoza szkoły letniej w naukach dziedzictwa: 1. koncentracja na sztuce współczesnej i współczesnej

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin September 2019 Włochy Pisa

Letnia Szkoła obejmuje program multidyscyplinarnych studiów w ciągu jednego tygodnia. Szkoła odbędzie się w Wydziale Chemii Uniwersytetu w Pizie i ma na celu szkolenie absolwentów (stopień magistra), w szczególności doktorantów z zainteresowaniami nauką o dziedzictwie. [+]

Letnia Szkoła obejmuje program multidyscyplinarnych studiów w ciągu jednego tygodnia. Szkoła odbędzie się w Wydziale Chemii Uniwersytetu w Pizie i ma na celu kształcenie absolwentów (stopień magistra), w szczególności doktorantów, zainteresowanych nauką dziedzictwa.

Szkoła letnia ma na celu dostarczenie uczniom z różnych środowisk edukacyjnych (absolwentom kierunków techniczno-naukowych i humanistycznych) konkretnych umiejętności do rozpoczynania i rozwijania projektów dla właściwej diagnozy i konserwatywnego zarządzania dziedzictwem kulturowym.

Szkoła zapewnia lekcje do przekazywania wiedzy w celu scharakteryzowania materiałów, technik odpowiednich do ich opisu, do oceny ich stanu zmian. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na badania produktów i technologii, które mają być stosowane w konserwacji.... [-]


Krok w szkole letniej - krótkoterminowy program inżynierski

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin June 2019 Włochy Pisa

Szkoła oferuje wymianę doświadczeń międzynarodowych studentom Uniwersytetu w Pizie (UNIPI), University of Illinois w Urbana - Champaign (UIUC) i San Diego State University (SDSU). [+]

Szkoła oferuje wymianę doświadczeń międzynarodowych studentom Uniwersytetu w Pizie (UNIPI), University of Illinois w Urbana - Champaign (UIUC) i San Diego State University (SDSU).

Program oferuje 5 kursów "pięć tygodni":

1) dwie w Pizie na UNIPI od 15 maja do 18 czerwca 2018 r. Dla studentów z: 1.a) UIUC: uczniowie wezmą udział w klasie systemów energetycznych i klasie włoskiej kultury i języka (poziom podstawowy) w Centrum Językowym;

1.b) SDSU: uczniowie wezmą udział w zajęciach z zakresu analizy numerycznej oraz klasy włoskiej kultury i języka (poziom podstawowy), które obejmują temat różnorodności związany z "rolą kobiet w historii Włoch");... [-]


Letnia szkoła archeologii w Abruzji

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 4 tygodnie July 2019 Włochy Pisa

Letnia Szkoła Archeologii UNIPI oferuje swoim uczestnikom diachroniczne (wieloprzedziałowe) podejście do studiowania archeologii. Dzięki temu podejściu uczestnicy zyskają głębszą wiedzę z zakresu archeologii od czasów prehistorycznych do okresu rzymskiego. [+]

Letnia Szkoła Archeologii UNIPI oferuje swoim uczestnikom diachroniczne (wieloprzedziałowe) podejście do badań archeologii. Dzięki temu podejściu uczestnicy zyskają głębszą wiedzę z zakresu archeologii od czasów prehistorycznych do rzymskich.

Ponadto program obejmuje wizyty w głównych muzeach i na otwartych terenach, aby zapewnić uczestnikom podstawowy przegląd i pełne zrozumienie tematów poruszanych podczas lekcji.

Studenci będą intensywnie uczestniczyć w interdyscyplinarnym szkoleniu z wykładami, laboratoriami, dwoma różnymi działaniami wykopaliskowymi. Weekendowe wizyty w witrynie archeologicznej zakończą program tygodniowy. Kurs potrwa 4 tygodnie, w tym seria wykładów, które zamienią się w zajęcia laboratoryjne.... [-]


Letnia szkoła egiptologów jako kuratorzy muzeum: wciągające szkolenie

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin September 2019 Włochy Pisa

Letnia Szkoła "Egipcjanie jako kuratorzy muzeów: wciągające szkolenie" to program akademicki oferowany przez Uniwersytet w Pizie we współpracy z Muzeum Egipskim w Turynie. [+]

Letnia Szkoła "Egipcjanie jako kuratorzy muzeów: wciągające szkolenie" to program akademicki oferowany przez Uniwersytet w Pizie we współpracy z Muzeum Egipskim w Turynie.

Głównym celem Szkoły jest zapewnienie teoretycznego i praktycznego podejścia do starożytnego egipskiego obiektu jako części kolekcji. Każdy obiekt to nagromadzenie różnych historii, zarówno starożytnych, jak i współczesnych, od ich produkcji, użytkowania, odkładania, odkrywania, aż po nabycie, konserwację i wyświetlanie.

Szkoła będzie oferować wyjątkową okazję do zmierzenia się z przedmiotami egipskimi pod różnymi kątami, od teoretycznego do bardziej pragmatycznego, wystawiając uczestników na różnorodne praktyki muzealne dzięki wciągającym doświadczeniom w środowisku Muzeum Egipskiego w Turynie.... [-]


Letnia szkoła miasto i woda

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin July 2019 Włochy Pisa

Międzynarodowa Szkoła Letnia "Miasto i Woda" zaczyna się od świadomości wartości jeziora Massaciuccoli (Massarosa, Lucca) i jego terytorium. [+]

Międzynarodowa Szkoła Letnia "Miasto i Woda" zaczyna się od świadomości wartości jeziora Massaciuccoli (Massarosa, Lucca) i jego terytorium. Kontynuując poprzednią edycję, letnia szkoła skupi się na części jeziora Massaciuccoli należącej do gminy Viareggio: obszaru między miastem Torre del Lago-Puccini a strefą przemysłową San Rocchino.

Obszar ten charakteryzuje się wysokim potencjałem krajobrazowym, ale jednocześnie wysoką degradacją fizyczną, społeczną i środowiskową, w przeciwieństwie do przepisów San Rossore-Massaciuccoli Park. Jeśli miasto Torre del Lago-Puccini reprezentuje dziś międzynarodowe centrum kulturalne, ściśle związane z postacią Giacomo Pucciniego, sąsiadujący obszar w kierunku Viareggio charakteryzuje się anonimowymi miejscami i ogromnym wysypiskiem "Carbonaia".... [-]


Letnia szkoła polowa szkoła pozzeveri w archeologii i bioarcheologii

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin June 2019 Włochy Pisa

The Field School w średniowiecznej archeologii i bioarcheologii w Badia Pozzeveri (Lucca, Włochy) to program akademicki, którego celem jest szkolenie studentów w dziedzinie archeologii i bioarchologii oraz metod laboratoryjnych. Prace wykopaliskowe odbędą się w kościele "San Pietro a Pozzeveri" w gminie Altopascio. [+]

The Field School w średniowiecznej archeologii i bioarcheologii w Badia Pozzeveri (Lucca, Włochy) to program akademicki, którego celem jest szkolenie studentów w dziedzinie archeologii i bioarchologii oraz metod laboratoryjnych. Prace wykopaliskowe odbędą się w kościele "San Pietro a Pozzeveri" w gminie Altopascio. Badia Pozzeveri znajduje się około 10 mil na wschód od miasta Lucca, stolicy prowincji Toskanii o tej samej nazwie.

Kościół San Pietro był kiedyś częścią klasztoru kamedułów, który został założony w 11 wieku na brzegu jeziora Bientina. Średniowieczne jezioro, teraz całkowicie wyschnięte, rozciągało się między Lukką a rzeką Arno. Klasztor rozkwitał w XII-XIII w. Dzięki położeniu wzdłuż Via Francigena, ważnego szlaku handlowego i pielgrzymkowego, łączącego Francję i Europę Północną z Rzymem przez całe średniowiecze. Upadek klasztoru rozpoczął się w XIV wieku i ostatecznie doprowadził do jego rozwiązania w XV wieku. Kościół San Pietro pozostał jako centrum kultu wioski i nadal jest w użyciu.... [-]


Letnia Szkoła w audycie publicznym i odpowiedzialności. Eksploracja danych i analizy: jakie są konsekwencje dla audytu

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 2 tygodnie March 2019 Włochy Pisa

Szkoła jest nową okazją do nauki dla profesjonalnych audytorów (zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym), dla studentów i naukowców, a także dla innych urzędników służby cywilnej i specjalistów, aby być na bieżąco z trendami i rozwojem w tej szybko rozwijającej się dziedzinie. [+]

Zgodnie ze strategią ETO Szkoła otworzy zorganizowany dialog z

świat akademicki zapewnia dodatkowe możliwości wysokiej jakości szkoleń,

ułatwiać wymianę wiedzy między praktykami i naukowcami oraz - ostatnio

ale nie mniej ważne - może zapewnić platformę do nauki, dyskusji i informacji

wymiana w kwestiach związanych z audytem.

Szkoła letnia jest otwarta dla szerokiej rzeszy uczestników: urzędników, badaczy,

specjaliści, doktoranci i doktoranci, studenci podyplomowi w Poznaniu... [-]


Letnia szkoła w zakresie maszyn hydraulicznych i inżynierii systemów energetycznych

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin September 2019 Włochy Pisa

Letnia szkoła przeznaczona jest dla doktorantów studenci, którzy prowadzą działalność badawczą w zakresie maszyn hydraulicznych i inżynierii systemów energetycznych, w tym maszyn wirnikowych, silników spalinowych, systemów konwersji energii, elektrowni, systemów energii odnawialnej i innowacyjnych systemów energetycznych. [+]

Letnia szkoła przeznaczona jest dla doktorantów studenci, którzy prowadzą działalność badawczą w zakresie maszyn hydraulicznych i inżynierii systemów energetycznych, w tym maszyn wirnikowych, silników spalinowych, systemów konwersji energii, elektrowni, systemów energii odnawialnej i innowacyjnych systemów energetycznych.

Letnia szkoła odbędzie się we wrześniu i będzie organizowana z seminariami ekspertów i sesji z dyskusją informacyjną i doświadczeniem wśród studentów i profesorów. Szkoła odbędzie się w ciągu czterech dni, a prelegenci krajowi i międzynarodowi zostaną zaproszeni do przedstawienia swoich doświadczeń i działań badawczych. Prelegenci zostaną zaproszeni ze środowisk akademickich, przemysłowych i badawczych.... [-]


Letnie szkolne narzędzia cyfrowe dla humanistów

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin June 2019 Włochy Pisa

Szkoła zamierza zaprezentować wybrane narzędzia, które mogą pomóc humanistom w ich badaniach i działaniach, wykorzystując obroty cyfrowe i nowe technologie. [+]

Szkoła zamierza przedstawić wybrane narzędzia, które mogą pomóc humanistom w ich badaniach i działaniach, korzystając z cyfrowej kolei i nowych technologii.

Promuj kulturę cyfrową w naukach humanistycznych i pomagaj humanistom (młodym i starszym) w przejściu od świata tradycyjnego do obecnego, patrząc w przyszłość.

Kto może złożyć wniosek

Od absolwentów do specjalistów w dziedzinie nauk humanistycznych (doktoranci, bibliotekarze, nauczyciele, badacze, archiwistki itp.)

Warunki przyjęć

Licencjat w dowolnej dyscyplinie... [-]


Letni student w laboratoriach fermilab i innych

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin July 2019 Włochy Pisa

Studenci fizyki będą szkoleni w grupach badawczych pracujących nad nowymi inicjatywami Fermilab, eksperymentami mu2e, mion (g-2), Nova, jak również w przyszłych eksperymentach z fizyką neutrin, lub w grupie Fermilab, która współpracuje z eksperymentem cms w CERN lub w grupie teorii. [+]

Studenci fizyki będą szkoleni w grupach badawczych pracujących nad nowymi inicjatywami Fermilab, eksperymentami mu2e, mion (g-2), Nova, jak również w przyszłych eksperymentach z fizyką neutrin, lub w grupie Fermilab, która współpracuje z eksperymentem cms w CERN lub w grupie teorii.

Niektórzy uczniowie mogą nadal uczestniczyć w analizie danych CDF, w ramach grup fizyki CDF. Dla niektórych studentów staż może odbywać się w innych laboratoriach lub na uniwersytetach.

Studenci inżynierii będą szkoleni w dziale akceleratorów Fermilab, działach technicznych lub wydziałach komputerowych lub w grupach zajmujących się badaniami stosowanymi w laboratoriach z innych krajów lub na uniwersytetach.... [-]


Pisa-Tor Vergata-Hokkaido Letnia Szkoła Matematyki i jej zastosowania

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin August 2019 Włochy Pisa

W tym roku Uniwersytet Rzymski Tor Vergata przystąpił do organizacji wspólnej letniej szkoły. [+]

Po 3 udanych edycjach szkoły letniej Hokkaido-Pisa w dziedzinie matematyki. W tym roku Uniwersytet Rzymski Tor Vergata przystąpił do organizacji wspólnej letniej szkoły.

Szkoła zaproponuje starszym studentom studiów licencjackich i magisterskich z kilku przedmiotów z matematyki.

Kursy te są zorientowane na badania naukowe i często śledzą je naukowcy i profesorowie.

Cel

Zaawansowane studia i absolwenci zaawansowanej matematyki. Intensywność programu Te kursy są zorientowane na badania i często są śledzone naukowcy i profesorowie.

Kto może złożyć wniosek... [-]

Summer School Food and Innovation in Rural Transition: the Tuscany case

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin June 2019 Włochy Pisa

[+]

Możliwości te obejmują, między innymi, relację rynkową (np. Poprzez kupowanie i sprzedawanie produktów), relację społeczną (np. Przyciąganie ludzi (z obszarów miejskich) w celach rozrywkowych, gospodarczych, ze względów zdrowotnych)

2. Małe gospodarstwa rolne i agenda polityczna. Temat ten koncentruje się na tym, czy i które akty polityczne wspierają bezpośrednio (np. Dotacje) lub pośrednio (np. Poprzez uwzględnienie drobnego rolnictwa w ramach szerszych strategii politycznych) małych gospodarstw.

... [-]


Szkoła letnia od genów do komórek: podstawowy kurs biologii molekularnej, komórkowej i ultrastrukturalnej

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin July 2019 Włochy Pisa

Nasza letnia szkoła jest praktycznym, pełnym zanurzeniem kursem obejmującym biotechniki, które można zastosować do badania kilku przedmiotów biologicznych związanych z biologią komórki, ekspresją genów i analizą funkcji, genotoksycznością i obserwacjami ultrastrukturalnymi. [+]

Nasza letnia szkoła jest praktycznym, pełnym zanurzeniem kursem obejmującym biotechniki, które można zastosować do badania kilku przedmiotów biologicznych związanych z biologią komórki, ekspresją genów i analizą funkcji, genotoksycznością i obserwacjami ultrastrukturalnymi.

Kurs zostanie podzielony na:

a) część teoretyczna zorganizowana w ramach wykładów obejmujących nowoczesne technologie;

b) część praktyczna, w której uczestnicy będą umieszczani w laboratoriach i będą bezpośrednio zaangażowani w projektowanie i realizację kilku protokołów eksperymentalnych dotyczących głównych tematów przedmiotu wykładów.... [-]


Szkoła letnia ue i jej sąsiedzi: wyzwania i możliwości współpracy

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin June 2019 Włochy Pisa

Szkoła letnia koncentruje się na stosunkach UE z południowymi i wschodnimi sąsiadami, kładąc nacisk na możliwości współpracy, szczególnie w dziedzinie handlu i energii, a także na wyzwania tej współpracy w dziedzinie spraw zagranicznych i migracji. [+]

Szkoła letnia koncentruje się na stosunkach UE z południowymi i wschodnimi sąsiadami, kładąc nacisk na możliwości współpracy, szczególnie w dziedzinie handlu i energii, a także na wyzwania tej współpracy w dziedzinie spraw zagranicznych i migracji.

Eksperci pochodzący ze środowisk akademickich / lub instytucji międzynarodowych wyjaśnią instrumenty, za pomocą których UE wspiera i wywiera wpływ na sąsiadów, a także na osiągnięcia i porażki europejskiej polityki sąsiedztwa.

Opiera się na wykładach z dwóch / trzech godzin i grach symulacyjnych prowadzonych w języku angielskim i oferowanych przez profesorów i ekspertów z dziedziny prawa, nauk politycznych lub ekonomii. Studenci otrzymają materiały do ​​czytania i zostaną poproszeni o zdanie egzaminu końcowego. Łączna liczba godzin (w tym gier symulacyjnych) w szkole letniej wynosi 28/30.... [-]


Szkoła letnia vada volaterrana szkoła archeologiczna

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin July 2019 Włochy Pisa

Ankieta w niskiej dolinie Ceciny (ager Volaterranus). Metodologia badania i archeologia krajobrazu. Nieniszczące techniki diagnostyczne stosowane w badaniach archeologicznych (w szczególności badania georadaru prowadzone przez Dr. A. Ribolini Dipartimento Scienze della Terra, UNIPI). [+]

Ankieta w niskiej dolinie Ceciny (ager Volaterranus). Metodologia badania i archeologia krajobrazu.

Nieniszczące techniki diagnostyczne stosowane w badaniach archeologicznych (w szczególności badania georadaru prowadzone przez dr A. Ribolini Dipartimento Scienze della Terra, UNIPI).

Wykłady stratygraficzne budynków dzielnicy portowej Vada Volaterrana: lekcje metodologii i praktyczne prace wykopaliskowe. Klasyfikacja budynków i znalezisk, w szczególności w laboratorium starożytnej ceramiki, w tym analizy typologiczne i techniczno-archeologiczne oraz losowanie znalezisk.

Cyfrowe zarządzanie dokumentacją . Studenci będą przekazywać zgromadzone dane do bazy danych połączonej z systemem GIS.... [-]


Szkoła letnia w archeologii opartej na danych

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin June 2019 Włochy Pisa

Letnia Szkoła umożliwi uczestnikom zarządzanie cyklem życia cyfrowych danych archeologicznych. Opiera się on na nowym paradygmacie, który uwzględnia archeologów zarówno jako producentów, jak i użytkowników cyfrowych danych archeologicznych. [+]

Letnia Szkoła umożliwi uczestnikom zarządzanie cyklem życia cyfrowych danych archeologicznych. Opiera się on na nowym paradygmacie, który uwzględnia archeologów zarówno jako producentów, jak i użytkowników cyfrowych danych archeologicznych.

Uczestnicy poznają pojęcia i metody pozyskiwania danych, zarządzania nimi, analizy i komunikacji poprzez zintegrowane wykorzystanie oprogramowania, statystycznych i praktycznych zasad. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez działania terenowe związane z analizą ceramiki w ramach projektu ArchAIDE (www.archaide.eu) oraz działania związane z ICT prowadzone w laboratorium i nauczane na wykładach. Letnia Szkoła odbędzie się od 25 czerwca do 13 lipca 2018 roku na Uniwersytecie w Pizie we Włoszech.... [-]


Szkoła letnia w czytaniu hieratycznego w środkowym Egipcie

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin July 2019 Włochy Pisa

Celem szkoły jest zapewnienie silnej umiejętności czytania i interpretowania starożytnych egipskich dokumentów w hierachach i hieroglifach, poza podstawową wiedzą. [+]

Celem szkoły jest zapewnienie silnej umiejętności czytania i interpretowania starożytnych egipskich dokumentów w hierachach i hieroglifach, poza podstawową wiedzą. Zostanie to osiągnięte na trzech różnych poziomach:

1) Dekodowanie skryptu hieratycznego (podstawowe);

2) Intensywna praktyka czytania (źródła hieratyczne) nadzorowane przez nauczycieli;

3) Skoncentruj się na zagadnieniach gramatycznych związanych z tekstami z Państwa Środka.

Badając różne typy dokumentów, uczestnicy zyskają pewność siebie w podejściu do autonomicznie starożytnych egipskich pism w Środkowym Egipcie, zwłaszcza tych napisanych hieratycznie.... [-]


Szkoła letnia w języku włoskim i kulturze

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin July 2019 Włochy Pisa

Intensywne kursy języka włoskiego Szkoły Letniej są planowane zgodnie z celami i założeniami Common European Framework i dlatego są podzielone na A1, A2, B1, B2, C1, C2. [+]

Intensywne kursy języka włoskiego Szkoły Letniej są planowane zgodnie z celami i założeniami Common European Framework i dlatego są podzielone na A1, A2, B1, B2, C1, C2.

Uczniowie zostaną podzieleni na grupy za pomocą testu wstępnego.

W porównaniu ze zwykłymi kursami oferowanymi przez CLI w ciągu roku akademickiego, intensywne kursy letnie charakteryzują się określonymi cechami:

• zmniejszona liczba uczniów, aby sprzyjać zindywidualizowanemu nauczaniu i zaspokajać indywidualne potrzeby;

• większe wykorzystanie zajęć rekreacyjnych w nauczaniu;... [-]


Szkoła letnia w osteoarcheologii i paleopatologii

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin June 2019 Włochy Pisa

Letnia Szkoła w Osteoarcheologii i Paleopatologii to program akademicki, którego celem jest szkolenie studentów w zakresie antropologicznych i paleopatologicznych metod laboratoryjnych. [+]

Letnia Szkoła w Osteoarcheologii i Paleopatologii to program akademicki, którego celem jest szkolenie studentów w zakresie antropologicznych i paleopatologicznych metod laboratoryjnych. Jest to wyjątkowa okazja dla studentów, aby zdobyć praktyczne doświadczenie w badaniach bioarcheologicznych, pracując równolegle z czołowymi naukowcami w tej dziedzinie.

Zajęcia laboratoryjne i wykłady będą prowadzone w Laboratorium Paleopatologii (w Szkole Medycznej w Pizie). Szkoła letnia odbędzie się w ciągu 3 tygodni, aby zapewnić studentom podstawową wiedzę z zakresu anatomii szkieletu, antropologii fizycznej i paleopatologii niezbędnej do analizy osteologicznej.... [-]


Szkoła letnia w projektowaniu leków wspomaganych komputerowo

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 47 godziny July 2019 Włochy Pisa

Projektowanie leków wspomaganych komputerowo obejmuje metody obliczeniowe i zasoby wykorzystywane w celu ułatwienia projektowania i odkrywania nowych rozwiązań terapeutycznych. [+]

Wkład metod obliczeniowych w odkrywanie narkotyków nie jest już kwestią sporną, a firmy farmaceutyczne i biotechnologiczne na świecie używają narzędzi do projektowania obliczeniowego. Projektowanie leków wspomaganych komputerowo obejmuje metody obliczeniowe i zasoby wykorzystywane w celu ułatwienia projektowania i odkrywania nowych rozwiązań terapeutycznych.

Program

Oficjalny program kursu nie jest jeszcze dostępny. Głównymi tematami szkoły są:

1) Wizualizacja kompleksu ligand-białko. 2) Podstawowe polecenia linuksa. 3) Dokowanie ligandów do docelowych białek i ocena niezawodności oprogramowania. 4) Modelowanie farmakologiczne 5) Symulacje dynamiczne molekularne układów biologicznych 6) Wirtualne obliczenia przesiewowe.... [-]


Szkoła letnia w zakresie technologii umożliwiających przemysłowy internet przedmiotów

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin July 2019 Włochy Pisa

Trzecia edycja Letniej Szkoły "Technologie Włączające dla Przemysłowego Internetu Rzeczy" organizowana jest w celu zaoferowania około 50 godzin przednich lekcji z zakresu elektroniki, elektromagnetyzmu i TIK dla Internetu rzeczy (IoT), skierowanych do publiczności Mistrza i doktora studentów, początkujących naukowców i praktyków z doświadczeniem w zakresie układów i systemów. [+]

Trzecia edycja Letniej Szkoły "Technologie Włączające dla Przemysłowego Internetu Rzeczy" organizowana jest w celu zaoferowania około 50 godzin przednich lekcji z elektroniki, elektromagnetyzmu i TIK dla Internetu przedmiotów (IoT), skierowanych do publiczności Mistrza i doktora studentów, początkujących badaczy i praktyków z doświadczeniem w zakresie układów i systemów.

Szkoła letnia zapewnia teoretyczne i praktyczne (z praktyczną sesją CAD) lekcje na temat najnowszych osiągnięć w zakresie technologii wspomagających, elektroniki i elektromagnetyzmu, dla przyszłych bezprzewodowych nadajników-odbiorników, systemów i sieci w takich scenariuszach, jak IoT, Industry 4.0 i Cyber-Physical-Systems ( CPS).... [-]


Szkoła Pisa Future Colliders

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin July 2019 Włochy Pisa

Szkoła skoncentruje się na głównych tematach związanych z fizyką w przyszłych zderzaczach. Obejmie najważniejsze zagadnienia związane z projektem akceleratora następnej generacji wysokoenergetycznych leptonów i zderzaczy hadronów. [+]

Szkoła skoncentruje się na głównych tematach związanych z fizyką w przyszłych zderzaczach. Obejmie najważniejsze zagadnienia związane z projektem akceleratora następnej generacji wysokoenergetycznych leptonów i zderzaczy hadronów.

Szczególna uwaga zostanie poświęcona programom fizyki, które można skierować na różne maszyny. Sesje szkolne będą obejmowały projektowanie eksperymentów w różnych obiektach, nowe technologie detektorów, wyzwania dla teorii i nowe techniki obsługi danych, obliczeń i analizy fizyki.

Szkoła może pomieścić do 100 uczestników.

Master and Ph.D. Studenci będą mieli możliwość interakcji w naprawdę wyjątkowym środowisku z wybitnymi naukowcami i światowymi ekspertami z różnych dziedzin. Działania towarzyskie i sesje plakatowe studentów są planowane na wieczory.... [-]


Teoria zimowej szkoły i praktyka w transmisyjnej i skaningowej mikroskopii elektronowej

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin January 2019 Włochy Pisa

Nasza szkoła zimowa to praktyczny kurs z pełnym zanurzeniem obejmujący techniki ultrastrukturalne, które można zastosować do badania kilku obiektów biologicznych (komórek, tkanek, organizmów). [+]

Nasza szkoła zimowa to praktyczny kurs z pełnym zanurzeniem obejmujący techniki ultrastrukturalne, które można zastosować do badania kilku obiektów biologicznych (komórek, tkanek, organizmów).

Kurs zostanie podzielony na dwie części:

a) część teoretyczna zorganizowana w ramach wykładów obejmujących podstawowe i zaawansowane techniki w transmisyjnej i skaningowej mikroskopii elektronowej;

b) część praktyczna, w której uczestnicy będą gościć w laboratoriach i będą bezpośrednio zaangażowani w projektowanie i realizację protokołów eksperymentalnych dotyczących głównych tematów przedmiotu wykładów.... [-]


Podstawowy rok

Foundation Course in Sciences (FCS)

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 1 rok October 2018 Włochy Pisa

[+]

Pozostałe 24 punkty będą składać się z kursów w języku włoskim i kulturze, aby w sumie uzyskać 60 punktów.

[-]

Podstawowy kurs humanistyczny (FCH)

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 1 rok October 2018 Włochy Pisa

Podstawowy kurs humanistyczny (FCH) [+]

Podstawowy kurs humanistyczny (FCH) - 60 FC cr

Moduły są podzielone w następujący sposób:

- Literatura włoska: wprowadzenie 12 FC cr - Nowoczesna historia europejska 9 FC cr - Archeologia grecka i rzymska 6 FC cr - Historia sztuki: wprowadzenie 6 FC cr - Wprowadzenie do myśli filozoficznej 3 FC cr

Pozostałe 24 punkty będą składać się z kursów w języku włoskim i kulturze, aby w sumie uzyskać 60 punktów.

Co to jest kurs podstawowy?

Kurs Foundation jest programem studiów złożonym z dwóch kierunków: humanistycznym (Foundation Course of Humanities-FCH) i Sciences (Foundation Course in Science-FCS), nauczanym w języku angielskim i przeznaczonym głównie dla kandydatów, którzy nie posiadają minimalnych wymagań szkolnych zarysowane w aktualnym prawodawstwie dotyczącym rekrutacji na włoskich uniwersytetach.... [-]


Filmy

Welcome to the University of Pisa

Kontakt

The University of Pisa

Adres Lungarno Antonio Pacinotti, 43
56126 Pisa, Tuscany, Włochy
Strona internetowa https://www.unipi.it/index.php/english