Syracuse Academy

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O Syracuse Academy

Syracuse Academy to centrum edukacji międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki, języka i kultury śródziemnomorskiej. Syracuse Academy to lokalne centrum uniwersyteckie CILS w Sienie i wspólnie oferuje programy przygotowawcze uniwersytetu MADE Program w dziedzinie sztuki i projektowania.

Kampus znajduje się w centrum miasta, obok muzeum archeologicznego i parku, w odległości krótkiego spaceru od morza i wyspy Ortygia. Główny budynek kampusu to zabytkowa willa z ponad 2 hektarami bujnego ogrodu botanicznego, w którym rosną drzewa cytrusowe, śródziemnomorska flora, stuletnie palmy i magnolie, a także wiele innych egzotycznych drzew i roślin. Lekcje na świeżym powietrzu, laboratoria, warsztaty, imprezy kulturalne, takie jak wieczory filmowe na świeżym powietrzu i imprezy wymiany językowej, często odbywają się w tym czarującym otoczeniu.

Spokojna oaza w sercu Syrakuz, gdzie studenci znajdują się w otoczeniu historii, przyrody i dynamicznej społeczności międzynarodowych studentów.

O programie MADE

Uznana prawnie Akademia Sztuk Pięknych, pierwsza tego typu we Włoszech, której celem jest praca na skrzyżowaniu wzornictwa, sztuki, tradycyjnego rzemiosła i kultury lokalnej, tworząc platformę operacyjną na południu naszego kraju , w Syracuse.

Syrakuzy, Sycylia

Ciepła wspólnota

Podczas gdy otwarty charakter i gościnność Włochów są doceniane na całym świecie, międzynarodowi studenci mieszkający w małym i bezpiecznym mieście Syrakuzy są zawsze zaskoczeni otwartymi ramionami, aby powitać ich od miejscowej ludności, co pomaga stworzyć przyjazną i komfortową atmosferę, którą wszyscy nasi studenci chętnie opowiadają.

Strategiczny punkt początkowy do zwiedzania Włoch

Syrakuzy to także strategiczna baza dla tych, którzy chcą cieszyć się pięknem Sycylii, zaledwie rzut kamieniem od wszystkich innych głównych atrakcji wyspy: Doliny Świątyń i Scala dei Turchi w Agrigento, Mt. Etna, najwyższy wulkan w Europie i miasto Taormina na szczycie wzgórza. Łatwo jest też dotrzeć do wszystkich głównych włoskich lokalizacji: pobliskie lotnisko Fontanarossa łączy Syrakuzy ze wszystkimi głównymi miastami (Rzym, Florencja, Wenecja, Mediolan, Neapol), codziennie i tanimi liniami lotniczymi.

Stolica starożytnego świata śródziemnomorskiego

Syrakuzy (po włosku Siracusa), wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to skarbnica położona na południowo-wschodnim wybrzeżu włoskiej wyspy Sycylia. Ponad 3 tysiąclecia zgromadziły bogactwo sztuki i cennej architektury, co świadczy o przejściu wielu wspaniałych cywilizacji.

113953_113919_3.png

Mała społeczność, Lively City

Dziś miasto Syrakuzy jest ciepłym, tętniącym życiem miastem, które ma wiele do zaoferowania żądnym przygód duszom i kulturalnym duszom: można wybrać się na odkrywanie labiryntu wąskich uliczek historycznego centrum, spacerować po średniowiecznym zamku z widokiem na naturalny port lub zwiedzanie dziewiczych plaż i rezerwatów morskich otaczających miasto.

Nawiązuj znajomości z lokalnymi uczniami

Syracuse Academy regularnie organizuje imprezy wymiany yracuSltural, aby umożliwić międzynarodowym studentom spotkanie i zaprzyjaźnienie się z lokalnymi studentami. W takim mieście jak Syrakuzy łatwo jest nawiązać trwałe kontakty i nawiązać przyjaźnie z włoskimi rówieśnikami. Zdajemy sobie sprawę, że angażowanie mieszkańców odgrywa zasadniczą rolę w budowaniu zaufania do języka mówionego.

114094_36313088795_0ae513675f_b.jpg

Zakwaterowanie studenckie

Zakwaterowanie u rodziny: Pokój prywatny, Niepełne wyżywienie

Studenci mogą mieszkać z sycylijską rodziną-gospodarzem w komfortowych apartamentach w pobliżu szkoły z prywatnymi sypialniami. Zakwaterowanie u rodziny goszczącej obejmuje 2 posiłki dziennie, śniadanie i kolację.

Ten rodzaj zakwaterowania gwarantuje bezpieczne, komfortowe i w pełni wciągające wrażenia, co wzmacnia uczenie się językowe i kulturowe naszych uczniów.

Dom studencki: pokoje prywatne

Studenci mogą mieszkać z innymi międzynarodowymi studentami uczęszczającymi na kursy językowe i kulturalne w Syracuse Academy . Wszystkie miejsca zakwaterowania znajdują się w odległości krótkiego spaceru od Akademii.

Skontaktuj się z nami!

Nasz zespół doradców studenckich z przyjemnością pomoże Ci na każdym etapie: od rejestracji i złożenia wniosku wizowego po przygotowania do wyjazdu, orientację i osiedlenie się w nowym mieście i domu.

Twoje drzwi do sztuki i projektowania Szkolnictwo wyższe we Włoszech

Lokalizacje

Syrakuzy

Address
Piazzale San Marziano, 1
96100 Syrakuzy, Sycylia, Włochy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium