Sacred Art School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Międzynarodowa szkoła z siedzibą w Toskanii, która została założona w celu promowania kreatywności w sztuce i rzemiośle artystycznym, z nieograniczoną otwartością na świat sacrum, w służbie Kościoła katolickiego i całego społeczeństwa.

Motto szkoły „naprzód w tradycji” określa środowisko, w którym można projektować i tworzyć współczesne dzieła sztuki, które nadają sens dzisiejszym mężczyznom i kobietom, ale które są również powiązane z tradycją historii sztuki XX wieku.

Wiara chrześcijańska opiera się na wcieleniu Boga-człowieka, historycznym fakcie przekazywanym przez wieki, które nawet dzisiaj jest wydarzeniem, możliwym spotkaniem tu i teraz dla współczesnych mężczyzn i kobiet. Celem sztuki sakralnej jest zachęcanie do osobistego spotkania.

Szkoła, która nie przestrzega żadnego szczególnego nurtu artystycznego, jest przede wszystkim warsztatem, w którym uczniowie i nauczyciele, artyści i rzemieślnicy wytwarzają wysokiej jakości dzieła sakralne. W miarę rozwoju umiejętności projektowania i produkcji uczniowie pracowali nad zleceniami artystycznymi, ucząc się także interakcji z klientami i ich potrzebami.

Szkoła ma na celu pomóc artystom rozwijać się w tradycji za pomocą pięciu głównych narzędzi:

 1. Rygorystyczne szkolenie artystyczne i techniczne
  który pozwala opanować język figuratywny, którego nauczano na warsztatach sztuki renesansowej i na Akademii Sztuk Pięknych.
 2. Dogłębna analiza współczesnej myśli, która pomaga zrozumieć święte
  na przykład poprzez badanie papieża Franciszka Evangelii Gaudium i Laudato si, które zajmują się tematem piękna w liturgii i stworzeniu. Ważne jest także dzieło Benedykta XVI, zawarte w „Wstępie do ducha liturgii”, jako hermeneutyczny klucz do ruchu liturgicznego i Vaticanum II. Kolejnym źródłem jest teologia ciała Jana Pawła II, która jest bardzo ważnym podejściem do cielesności i jej znaczenia dla współczesnego świata. List Jana Pawła II do artystów jest uważany za podstawowy dokument, który stanowi cenną orientację dla szkoły.
 3. Teoretyczna i praktyczna znajomość wiary, która ma być reprezentowana
  Czy jesteś w stanie poradzić sobie z artystami współczesnymi, zobaczyć, jak żyje Cristo, czy nie jest on zgodny z tekstem Cristologii i czy nie jest częsty z osobą Cristo, w jakiejś codziennej codzienności i nowych sakramentach?
 4. Szczególna uwaga na postać ludzką
  Naszym celem jest ponowne skupienie się na postaci ludzkiej, wykraczającej poza współczesny kryzys ikonograficzny i znajomość akademickich zasad artystycznych: jest to szansa oferowana studentom, którzy uczą się obserwować i są zachęcani do interpretacji tego, co widzą, dokonując świadomych wyborów wizualnych.
 5. Kontekst miasta Florencja
  dzięki kolekcjom i wydarzeniom kulturalnym - najważniejszej klasie - partnerstwo z historycznymi warsztatami rzemieślniczymi, Confartigianato oraz z Opera del Duomo, żywym laboratorium do renowacji i konserwacji niektórych z najbardziej podziwianych dzieł sztuki, przyczyniają się do tworzenie nowych i specyficznych postaci zawodowych: artystów i rzemieślników w połowie drogi między precyzją wykonania a kreatywnością artystyczną.
  126997_pexels-photo-102127.jpeg Daian Gan / Pexels

Sacred Art School , znajdująca się na terenie parku, znajduje się na pierwszym piętrze budynku Pavoniere.

Obszar pełen zieleni i spokoju to idealne środowisko do nauki i rozwijania umiejętności artystycznych.

Przyjdź i poznaj nas.

Lokalizacje

Miasto metropolitalne we Florencji

Address
Viale della Catena, 4
Le Pavoniere – Parco delle Cascine

50144 Miasto metropolitalne we Florencji, Toskania, Włochy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium