Eurotech Flight School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Celem Eurotech Flight School jest uzyskanie prywatnej licencji na śmigłowce (PPL (H) zgodnie z JAR-FCL. Licencja umożliwia uczniowi działanie jako prywatny pilot na śmigłowcach jednosilnikowych w lotach niekomercyjnych.

Szkolenie lotnicze

Zgodnie z oczekiwaniami JAR-FCL 2.125, w celu uzyskania PPL (H) wymagane jest co najmniej 45 godzin lotu, z czego 29 jest podwójnych, a drugie solistą. Godziny zostaną zarezerwowane z wyprzedzeniem 1 lub 2 dniowym, z możliwością latania w czasie świąt w zależności od pogody. Kurs komercyjny CPL (H), który następuje po PPL (H) obejmuje 35 godzin czasu lotu z instruktorem i dedykowanymi zajęciami. Śmigłowce używane do szkolenia: Robinson R22 Beta / Beta II Loty 7 dni z 7, w tym dni wolne od pracy.

Kurs teorii

Kurs składa się z około 100 godzin teoretycznych, podzielonych na następujące dziedziny: prawo lotnicze; ogólna wiedza o samolotach, wydajność i planowanie, wydajność człowieka i jego ograniczenia; meteorologia, nawigacja, procedury operacyjne, zasady lotu. Organizacja zapewnia każdemu uczniowi wszystkie książki potrzebne do kursu.

Częstotliwość i czas trwania

Do aranżacji zgodnie z potrzebami uczestników. Zazwyczaj 2/3 godziny jeden wieczór w tygodniu. Specjalne lekcje na zakończenie programu przygotowującego quiz egzaminacyjny. Istnieją również loty próbne trwające 20 minut.

Nowoczesna i wydajna firma

Eurotech został założony w 1995 roku przez Roberto Grazioli, pilota helikoptera i inżyniera znanego i docenianego w całych Włoszech i za granicą. Eurotech rozpoczął działalność jako firma świadcząca usługi śmigłowca, posiadając certyfikat JAR 145 (dziś jest to CZĘŚĆ 145). Ze względu na szybki rozwój firmy, w 1998 r. Eurotech przeniósł się do Caiolo w Lombardii (prowincja Sondrio) w nowym budynku zbudowanym specjalnie w celu zaspokojenia potrzeb nowoczesnej firmy obsługującej helikoptery. Baza ma teraz 2 000 m2 biur i hangarów, lądowisko dla helikopterów o powierzchni ponad 5000 metrów kwadratowych z instalacją do zasilania benzyny lotniczej i nafty oraz zatrudnia ponad 30 specjalistów i techników.

Lokalizacje

Caiolo

Address
Via Valeriana, 8, Caiolo, Sondrio
23010 Caiolo, Lombardia, Włochy