University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet w Pizie, założony w 1343 r., Jest jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów we Włoszech.
Znani absolwenci uniwersytetu to Galileo Galilei, 3 laureatów Nagrody Nobla i 2 medalista Fields.
Jest jednym z 3 najlepszych uniwersytetów we Włoszech (ARWU) .
Obecnie Uniwersytet w Pizie jest prestiżowym nowoczesnym centrum nauczania i zaawansowanych badań.

Piza oferuje zagranicznym studentom wyjątkową okazję do studiowania i doświadczania bogactwa włoskiej historii i kultury w pięknym i stymulującym otoczeniu. Słynie na całym świecie z Krzywej Wieży, prawie wszystkie jej działy znajdują się w samym sercu miasta. Strategiczne położenie geograficzne, międzynarodowe lotnisko i doskonałe połączenia kolejowe oferują możliwość weekendowych wycieczek do innych części Włoch i Europy.

***

Kurs podstawowy to roczny program prowadzony wyłącznie w języku angielskim, który wypełnia lukę między szkołą średnią a studiami uniwersyteckimi i wyposaża studentów w odpowiednie podstawy akademickie do uzyskania dyplomu włoskiego na uniwersytecie w Pizie.
Ten program jest skierowany do studentów z zagranicy, którzy ukończyli 11 lub 10 lat nauki i pomyślnie ukończyli szkołę średnią oraz do studentów amerykańskich, którzy nie uczestniczyli w kursach Advanced Placement (AP) w ostatnim roku szkoły średniej ani nie uczęszczali na 2 lata studiów

***

Szkoły letnie to intensywne kursy akademickie dla studentów zagranicznych, a także dla absolwentów.
Przeważnie trwają od 1 do 6 tygodni i odbywają się w kontekście międzynarodowym, przy czym studenci i wykładowcy pochodzą z różnych części świata, a wszystkie wykłady są prowadzone w języku angielskim.
Charakteryzują się niekonwencjonalnymi formatami nauczania (warsztaty, samouczki, wycieczki, wydarzenia kulturalne, referencje biznesowe itp.) Oraz podejście multidyscyplinarne. Profesorowie są ekspertami w swoich dziedzinach i żywo interesują się tym, co robią.
Szkoły letnie spełniają surowe przepisy akademickie: każdy przyznaje co najmniej 3 punkty ECTS, a uczestnicy, którzy pomyślnie zdadzą końcowe egzaminy, otrzymają oficjalną transkrypcję akademicką.

***

Łączność:

Università di Pisa
Lungarno Pacinotti, 44 - 56126 Pisa (PI) Włochy

Informacje o kursie podstawowym: studyabroad@unipi.it

Informacje o szkołach letnich: support.summerschool@unipi.it

Inne informacje: international@unipi.it

Lokalizacje

Pisa

Address
Pisa, Toskania, Włochy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy

Kursy
Letnie kursy
Ta szkoła oferuje również: