MiraCosta College

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Co sprawia, że MiraCosta College Special?

O naszych Studentach

Zarówno studenci, jak i pracownicy cieszą się przyjazną atmosferą i poczuciem, że wszyscy tu jesteśmy, aby pomagać sobie nawzajem. Nasz zróżnicowany organ studencki obejmuje ludzi z różnych grup wiekowych, etnicznych i kulturowych.

 • Rejestracja kredytowa: 14 773
 • Noncredit Enrollment: 2,479
 • Rejestracja kredytowa według płci: kobieta: 57% mężczyzna: 43%
 • Średni wiek: 26 lat
 • Rejestracja kredytowa przez pochodzenie etniczne:
  • Afroamerykanie: 4%
  • Biały: 45%
  • Hiszpanie: 34%
  • Azjaci, mieszkańcy wysp Pacyfiku: 8%
  • Wiele: 7%
  • Inne: 2%
 • Active Duty Military / Veterans / Dependents: 1,396
112142_pexels-photo-1595391.jpeg

College Foundation

Wizją MiraCosta College Foundation jest zapewnienie, że nikt nie będzie pozbawiony dostępu do edukacji ze względu na potrzeby finansowe i że dostępne są środki, aby wzbogacić doświadczenie uczelni dla wszystkich studentów. Fundacja jest korporacją non-profit 501 (c) (3) zarządzaną przez radę społeczną liderów społeczności i zarządzaną przez Biuro Rozwoju i Fundację Kolegium. W ciągu ostatnich pięciu lat Fundacja wniosła ponad dwukrotny wkład do uczelni, co z kolei potroiło liczbę studentów, którzy otrzymują stypendia i podwoili środki prywatne, które wspierają programy kampusowe. Jednym z priorytetów Fundacji jest Obietnica MiraCosta, która zaoferuje rok studiów bez opłat dla uprawnionych studentów. Obietnica zapewni również fundusze na podręczniki i materiały instruktażowe dla tych, którzy zobowiązują się do spełnienia wymagań Obietnicy.

Osoby fizyczne, korporacje i grupy obywatelskie współpracują z Fundacją MiraCosta College aby osiągnąć swoje cele filantropijne. Wiele osób decyduje się na finansowanie stypendiów, podczas gdy inne wspierają rozwój programów i obiektów akademickich poprzez Koło Prezydenta. Beneficjenci wnoszą od 1000 do 10 000 USD rocznie i wspierają różnorodne potrzeby uczelni, w tym stypendia studenckie, projekty kapitałowe, granty na program i sprzęt edukacyjny. Członkowie Koła Prezydenta są zapraszani na spotkanie z prezydentem MiraCosta, aby dowiedzieć się o uczelni i jej roli w społeczności oraz podzielić się swoimi pomysłami, tworząc w ten sposób cenny związek między uczelnią a społecznościami, którym służy.112185_pexels-photo-1438072.jpeg

Misja

Misja

Misją MiraCosta Community College District jest zapewnienie doskonałych możliwości edukacyjnych i usług wsparcia dla studentów dla zróżnicowanej populacji uczniów, z naciskiem na ich sukces. MiraCosta oferuje studia licencjackie, kursy transferu uniwersyteckiego, kształcenie zawodowe i techniczne, programy certyfikatów, kształcenie w zakresie podstawowych umiejętności oraz możliwości uczenia się przez całe życie, które wzmacniają dobrobyt gospodarczy, kulturalny, społeczny i edukacyjny społeczności, którym służy.

Cele instytucjonalne

Cel I. MiraCosta Community College District stanie się awangardową instytucją edukacyjną zaangażowaną w innowacje i badającą najlepsze praktyki, szeroki dostęp do szkolnictwa wyższego i zrównoważenia środowiskowego.

Cel II. MiraCosta Community College District stanie się instytucją, w której każdy student ma duże szanse na osiągnięcie sukcesu akademickiego.

Cel III. MiraCosta Community College District zinstytucjonalizuje skuteczne procesy planowania poprzez systematyczne wykorzystywanie danych do podejmowania decyzji.

Cel IV. MiraCosta Community College District zademonstruje wysokie standardy zarządzania i ostrożności fiskalnej.

Cel V. MiraCosta Community College District będzie sumiennym partnerem społeczności.

Lokalizacja

MiraCosta Community College District znajduje się w hrabstwie San Diego na południowym wybrzeżu Kalifornii, między Orange County na północy a obszarem metropolitalnym San Diego na południu. Dzielnica znajduje się około 35 mil na północ od San Diego i 90 mil na południe od Los Angeles. Dystrykt obejmuje miasta Oceanside, Carlsbad, Encinitas, Rancho Santa Fe, Solana Beach, Del Mar, obszary niezarobkowe La Costa, Olivenhain i części Carmel Valley i Camp Pendleton Marine Base.

Hrabstwo North San Diego jest znane na całym świecie ze swoich wyjątkowych szkół K-12 i mnóstwa wspaniałych wyborów szkolnictwa wyższego. Do dzielnic szkół publicznych obsługiwanych przez MiraCosta College należą Carlsbad, Cardiff, Del Mar, Encinitas, Oceanside, Rancho Santa Fe, San Dieguito i Solana Beach. Lokalne uczelnie i uniwersytety obejmują między innymi Cal State San Marcos, National University, Palomar College, San Diego State University, UCSD i University of San Diego.

Strona internetowa San Diego Tourism Authority opisuje North County w San Diego jako rozległy, rozległy region znany z dziewiczych plaż, rezerwatów przyrody i mil otwartych przestrzeni. Od Del Mar do Oceanside, linia brzegowa North County to ciąg unikalnych malowniczych nadmorskich wiosek, które mają wrażenie małego miasteczka.

Jeśli szukasz możliwości uprawiania sportów na świeżym powietrzu w San Diego, region północy ma mnóstwo. Od turystyki pieszej i konnej w rezerwacie kanionu Los Peñasquitos, wsiadania i spływu kajakowego w lagunie Carlsbad, po jazdę rowerem wzdłuż zabytkowej autostrady 101 lub wędkowanie sportowe, obserwowanie wielorybów lub surfowanie po wybrzeżu z La Jolla przez Oceanside, entuzjaści sportów na świeżym powietrzu są pewni być zabawnym. Północno-przybrzeżne miasto Encinitas w San Diego zostało niedawno uznane przez National Geographic za jedno z najlepszych miast surfingowych na świecie.

W regionie North County Coastal znajdują się niektóre z najważniejszych atrakcji San Diego, w tym LEGOLAND California, Sea Life Aquarium i Legoland Water Park, Flower Fields w Carlsbad oraz tereny targowe Del Mar, które są gospodarzem Del Mar Fair od połowy czerwca do na początku lipca, a następnie Del Mar Thoroughbred Races do początku września. Jest też Ogród Botaniczny w San Diego, gdzie można zobaczyć rodzimą florę i faunę San Diego, a na wschodniej granicy hrabstwa North znajduje się także Zoo Safari Park w San Diego, indyjskie kasyno w stylu Las Vegas i garść świetne winiarnie i lokalne browary. Miłośnicy sztuki pokochają Muzeum Sztuki Oceanside i Instytut Sztuki LUX.

Regiony przybrzeżne i śródlądowe North County w San Diego są również rajem dla miłośników golfa, z ponad 40 różnorodnymi kursami do wyboru. Zaprojektowane przez Arnolda Palmera, zaprojektowane z myślą o chłodzeniu bryzą z Oceanu Spokojnego, zaprojektowane przez firmę Arnold Palmer pola golfowe Grand Del Mar i Tom Fazio są unikatowo rzeźbione wokół naturalnych krajobrazów i rodzimej roślinności.

Północny region San Diego znajduje się zaledwie godzinę drogi od Disneylandu, a jednocześnie niedaleko centrum San Diego, gdzie znajdują się muzea Balboa Park, San Diego Zoo, Gaslamp Quarter i SeaWorld San Diego.

W hrabstwie North San Diego znajduje się osiem najszybciej rozwijających się miast w kraju, firmy i rodziny są przyciągane przez słoneczne doliny północnego hrabstwa i malownicze społeczności przybrzeżne.111577_pexels-photo-1152500.jpeg

Lokalizacje

Oceanside

Address
Community Learning Center,
1831 Mission Avenue

CA 92058 Oceanside, Kalifornia, Stany Zjednoczone

Oceanside

Address
Oceanside Campus,
1 Barnard Drive

CA 92056 Oceanside, Kalifornia, Stany Zjednoczone

Encinitas

Address
San Elijo Campus,
Manchester Avenue,3333

CA 92007 Encinitas, Kalifornia, Stany Zjednoczone

Carlsbad

Address
Technology Career Institute,
2075 Las Palmas Drive

CA 92011 Carlsbad, Kalifornia, Stany Zjednoczone