Przeczytaj oficjalny opis

Louisiana State University and Agricultural

Badania

Dynamiczne badania są prowadzone w LSU każdego dnia, od nauk po sztukę i humanistykę. Nasz zespół badawczy i studenci rozwijają odkrycia i rozumieją świat. Odkryj nas z nami.

Badania

Obszary badań naukowych

Nasze obszary badawcze to nauka o materiałach, wybrzeże i środowisko, energia, wysokowydajna informatyka, biotechnologia i badania biomedyczne, komunikacja oraz indywidualne zachowania i kontekst społeczny.

Inicjatywy badawcze

W dowolnym momencie w LSU realizowanych jest ponad 1000 projektów badawczych. Wykładowcy LSU wykorzystują swoją wiedzę fachową, aby poradzić sobie z rzeczywistymi problemami, od ochrony wybrzeża po gospodarkę energetyczną.

Obiekty i zasoby

Wydział i studenci prowadzą nowoczesne badania w najnowocześniejszych obiektach. Jesteśmy tutaj, aby pomóc w zapewnieniu finansowania, rozwijaniu partnerstwa branżowego i komercjalizacji kolejnego wielkiego przełomu.

Badania studenckie

Szanse dla studentów studiów licencjackich i magisterskich mają duże szanse zdobycia praktycznych doświadczeń badawczych dzięki współpracy z profesorami, którzy są wiodącymi ekspertami w swoich dziedzinach. Mamy wiele zasobów, aby pomóc naszym studentom w pełni wykorzystać ich doświadczenie edukacyjne.

Reflektor

Nasz wydział badawczy to aktywni członkowie lokalnej, krajowej i międzynarodowej społeczności. Ich praca przyczynia się do gromadzenia wiedzy, która ma wpływ poza bramy kampusu. Zaangażuj się w tych liderów i ich wiedzę.

Biznes i przemysł

Nasz wydział znajduje się w czołówce badań i rozwoju. Zapraszamy do współpracy z firmami i przemysłem. Zobacz, jak Twoja firma może dziś skorzystać z naszej wiedzy.

LSU Research Works

Wydziału LSU prowadzą badania, które dotykają życia każdego obywatela Luizjany. Jako sztandarowa uczelnia państwowa, nasza praca koncentruje się na poszukiwaniu rozwiązań niektórych z największych problemów państwa, które obejmują szeroki zakres od chorób przewlekłych po utratę obszarów przybrzeżnych. Dzięki nauce, nauce i odkryciom, nasz wydział i studenci nie tylko robią sobie markę - robią różnicę dla ludzi naszego państwa, narodu i świata.

Kultura Luizjany

Unikalna kultura Luizjany oferuje wyjątkowe doświadczenie.

Dzięki korzeniom zarówno w dziedzictwie francuskim, jak i hiszpańskim oraz silnym wpływom Acadyjczyków, znanych dziś jako Cajuns, państwo ma barwną historię i własną atmosferę. Język, jedzenie, muzyka i zróżnicowane pochodzenie ludzi tworzą fascynujący tygiel kultur, których nie można doświadczyć gdzie indziej. LSU znajduje się w sercu stolicy Luizjany, a Nowy Orlean i Cajun Country to tylko godzina jazdy od kampusu.

Mardi Gras

Jedną z rzeczy, z których najbardziej znany jest Luizjana, jest Mardi Gras, który jest po francusku "Tłusty Wtorek". Mardi Gras obchodzony jest na różne sposoby w całym stanie, ale większość z nich obejmuje jedzenie królewskiego ciasta, udział w paradach i kostiumach. Święto stanowi integralną część kultury i dziedzictwa Luizjany.

Kuchnia jako sposób gotowania

Wyżywienie w Luizjanie to wspaniała kulinarna przygoda, jak żadna inna na świecie. Niezależnie od tego, czy spróbujesz Lafayette's pork boudin, pikantnych pasztetów mięsnych Natchitoches czy Ostrygowych Ostryg w Nowym Orleanie, będziesz próbować przepysznej mieszanki epikurejskiego dziedzictwa Luizjany. Czerwona fasola i ryż, gumbo, jambalaya i raki --- żaden posiłek w Luizjanie nie jest zwyczajny, a my mamy jedzenie i smaki, aby zaspokoić podniebienia każdego!

Architektura

Luizjana znana jest z piękna charakterystycznej architektury i zabytkowych budynków. W rzeczywistości znajdziesz więcej stron w Luizjanie w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym niż w jakimkolwiek innym stanie. Dzielnica Francuska Nowego Orleanu ozdobiona jest pięknymi balkonami z kutego żelaza i tropikalnymi dziedzińcami, a także charakterystyczną architekturą jednej z najstarszych katolickich katedr w USA. Na zabytkowej River Road można jechać wzdłuż rzeki Mississippi i zwiedzić rezydencje w stylu antychologicznym. , eleganckie francuskie domy w karaibskim stylu i kolorowe chaty Créole, które pochodzą z okresu 1700-1800.

Klimat

Baton Rouge ma półtropikalny klimat, idealny na świeżym powietrzu przez cały rok. Pogoda jest stale ciepła od maja do października, a zima jest zazwyczaj łagodny i krótki. Wiele festiwali na wolnym powietrzu, koncertów i wydarzeń, w tym gier piłkarskich i baseballowych LSU, odbywa się przez cały rok i często obejmuje gotowanie, jedzenie i towarzysko na świeżym powietrzu w umiarkowanej pogodzie.

Raj dla sportowców

Luizjana od dawna znana jest jako "Raj dla sportowców". Jego liczne bagniska, bagna i przybrzeżne bagna zapewniają doskonałe warunki do łowienia ryb, oglądania dzikich zwierząt, pływania łódką, kajakarstwa i fotografii. Bujne lasy w całym stanie przyciągają łowców; liczne parki państwowe i narodowe zapewniają możliwości rekreacji dla tych, którzy kochają wypoczynek na świeżym powietrzu; a blefy, strumienie i wodospady w rejonie Tunica Hills około godziny na północny zachód od LSU to ulubione miejsca wędrowców i rowerzystów.

Muzyka

Muzyka jest jednym z klejnotów koronnych Luizjany. Od muzyki Cajun i Zydeco po jazz, blues i gospel, dźwięki Luizjany wprowadzą rytm na swój krok. Długa linia muzyków z Luizjany, w tym Louis Armstrong, Harry Connick Jr., Wynton Marsalis, Fats Domino i Jerry lee Lewis, nie tylko stworzyli oryginalne style muzyczne, ale także wpłynęli na muzykę w całym kraju i na całym świecie. Bez względu na twoje preferencje i nastrój, Louisiana będzie śpiewać twoją piosenkę.

Festiwale

Luizjana jest domem dla ponad 400 darmowych festiwali, które odbywają się przez cały rok, w całym stanie. Prezentując najlepsze i najciekawsze aspekty lokalnej kultury, festiwale celebrują jedzenie, muzykę, rzemiosło, a nawet bogactwo rolnictwa państwa. Breaux Bridge Crawfish Festival w Breaux Bridge; Ponczatoula Strawberry Festival w Ponchatouli; Amite Oyster Festival w Amite; Festiwal Dzielnicy Francuskiej w Nowym Orleanie; a Międzynarodowy Festiwal Ryżu w Crowley to tylko niektóre z wydarzeń, które kochają zarówno miejscowi, jak i turyści.

Fakty i Liczby

Ostatnio opublikowane rankingi stawiają LSU najlepiej w Luizjanie i lidera w SEC w jednym z najważniejszych wyników dla dzisiejszych studentów: zwrot z inwestycji.

300 000 000 USD przyznawanych co roku w ramach pomocy finansowej i stypendiów

2 na 3 studentów kończy z długiem ZERO

92% wszystkich studentów otrzymuje stypendia lub pomoc finansową

Inwestycja życia

Wśród 65 najlepszych szkół publicznych w Kiplinger w rankingu 100, LSU jest najwyżej ocenianym uniwersytetem publicznym w Luizjanie. Okazało się, że jest to miejsce, w którym studenci mogą uzyskać wyjątkową edukację z dużym zwrotem z inwestycji - w tym wynagrodzenie początkowe, które jest średnio o 12 000 USD wyższe niż dla studentów kończących studia na innych uniwersytetach. Warto być Tygrysem!

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
Obecnie nie ma programów do wyświetlenia

Proszę udoskonalenie powyżej, sprawdź nasze popularne kategorie poniżej lub przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych.


... or simply by choosing your degree:

LSU Armed Forces Salute Show