Przeczytaj oficjalny opis

Założona w 1992 roku jako amerykańska dwuletnia szkoła sztuk wyzwolonych, Hawaii Tokai International College (HTIC) znajduje się w mieście Kapolei. HTIC, który jest akredytowany przez Komisję Akredytacyjną dla Wspólnotowych i Juniorskich Kolegiów Zachodniego Stowarzyszenia Szkół i Uczelni (WASC), jest jedynym amerykańskim kampusem uniwersyteckiego systemu edukacyjnego Tokai University of Japan. HTIC odzwierciedla połączone filozofie edukacyjne założyciela TES, dr Shigeyoshi Matsumae i dr Richarda Kosaki'ego, emerytowanego kanclerza Uniwersytetu Hawajskiego, byłego profesora i założyciela UH Community College System. Obaj mężczyźni podzielali silną wiarę w aktywną edukację, dzięki której uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale także rozwijają krytyczne myślenie, umiejętności komunikacyjne i intelektualną ciekawość, aby być przez całe życie uczniami.

Jako naukowiec dr Matsumae uważał, że silne wykształcenie humanistyczne przyczyni się do moralnej i społecznej świadomości niezbędnej dla coraz bardziej zaawansowanego technologicznie świata. Jego doświadczenia z II Wojny Światowej skłoniły go również do przekonania, że wykształcenie o zasięgu międzynarodowym jest najlepszą drogą do trwałego pokoju na świecie. W związku z tym system edukacji uniwersyteckiej Tokai (TES) to rozległa sieć instytucji edukacyjnych i badawczych w całej Japonii, z placówkami również zlokalizowanymi w Danii i Austrii. Unikalne położenie geograficzne Hawajów i bogate środowisko wielokulturowe sprawiły, że jest to idealne miejsce dla amerykańskiego kampusu TES.

W związku z tym HTIC jest przykładem i odzwierciedla przekonania dr Matsumae. Chociaż jest własnością japońską, HTIC jest akredytowaną amerykańską uczelnią wydziałów sztuki liberalnej. Podczas zakładania HTIC, dr Kosaki wykorzystał misję Tokai na rzecz pokoju na świecie i wyznaczył jako cel kolegium międzynarodowe ciało studenckie, które studiuje i mieszka razem w społeczności uczącej się.


Udział Wspólnoty

Wszyscy studenci HTIC są zachęcani do uczestnictwa w lokalnej społeczności, a przez te lata zgłosili się na ochotnika do domów kultury, szkół, placówek dziennej opieki, targowisk dla rolników, sprzątania plaż i wydarzeń takich jak Międzynarodowy Festiwal Filmowy na Hawajach, Wielki Bieg Aloha i Honolulu Maraton. Istnieją również możliwości obserwacji z pierwszej ręki i udziału w społeczności biznesowej i samorządzie lokalnym.

Oprócz programów edukacyjnych HTIC, uczelnia uczestniczy w życiu społeczności, dzieląc się swoimi udogodnieniami z grupami, które chcą organizować warsztaty, seminaria, konferencje i szkolenia.

W miarę jak Hawaje wkraczają w XXI wiek, instytucje takie jak HTIC odegrają istotną rolę, tworząc międzynarodowe mosty wymagane dla wszystkich, którzy pragną stać się elokwentni i świadomi kulturowo "globalnej wioski". Tak jak HTIC jest młody, energiczny i zaangażowany HTIC jest przeznaczony do promowania wymiany pomysłów między naukowcami, badaczami, rządem i liderami biznesu w zakresie różnych tematów i zagadnień. W ten sposób HTIC ma nadzieję, że nadal będzie aktywną częścią społeczności Zachodniego Oahu, przyczyniając się w wielu pozytywnych sposobach do jej dynamizmu i wzrostu - tak jak wielokulturowe Hawaje zapewniły międzynarodowym studentom i odwiedzającym HTIC miejsce, w którym można doświadczyć ciepłego ducha z Aloha.


Instytucjonalne wyniki nauczania

Wyniki Institutional Learning HTIC są zakorzenione w misji, której celem jest wspieranie uczniów, aby stali się produktywnymi obywatelami świata. Te efekty kształcenia są integralną częścią kursów, programów, usług i działań Kolegium. Wszystkie kursy oferowane w HTIC uwzględniają, w razie potrzeby, te efekty uczenia się.

(Dodatkowo, wybrane klasy są wyznaczane w każdym semestrze jako "intensywne" i podkreślają te trzy konkretne wyniki: pisanie, ustną komunikację i / lub wspólne uczenie się.)


Efektywne umiejętności komunikacji

Uczniowie czytają analitycznie, słuchają roztropnie i komunikują się jasno, skutecznie i kreatywnie zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej, w sposób odpowiedni dla odbiorców, sytuacji i kontekstu.

Obszary umiejętności, wiedzy i wartości, które składają się na ten instytucjonalny efekt uczenia się, w którym uczniowie muszą osiągnąć to:

 • Doustny
 • Napisany
 • Czytanie ze zrozumieniem
 • Umiejętności intelektualne i praktyczne


Umiejętności intelektualne i praktyczne

Uczniowie demonstrują intelektualne i praktyczne umiejętności w różnych kontekstach i dziedzinach, interpretują i oferują uzasadnione rozwiązania problemów napotkanych zarówno w klasie, jak i poza nią.

Studenci przeprowadzają analizy ilościowe i naukowe oraz oceniają rozumowanie, twierdzenia lub informacje. Studenci wykazują również kreatywność i wiedzę na temat sztuki.

Obszary umiejętności, wiedzy i wartości, które składają się na ten instytucjonalny efekt uczenia się, w którym uczniowie muszą osiągnąć to:

 • Krytyczne myślenie
 • Rozumowanie ilościowe
 • Kreatywność
 • Wiedza o technologii i informatyce
 • Estetyczne docenienie
 • Globalne obywatelstwo


Globalne obywatelstwo

Uczniowie demonstrują poczucie świadomości poza sobą, które obejmuje zrozumienie różnorodności i wielojęzyczności. Uczniowie ćwiczą także współpracę, zachowania etyczne i inne zachowania, które przyczyniają się do globalnego zrozumienia i pokoju na świecie.

Obszary umiejętności, wiedzy i wartości, które składają się na ten instytucjonalny efekt uczenia się, w którym uczniowie muszą osiągnąć to:

 • Międzykulturowe Porozumienie
 • Rozumowanie etyczne
 • Znajomość drugiego języka
 • Wspólne uczenie się
 • Zrozumienie problemów związanych ze światowym pokojem

Udogodnienia

HTIC znajduje się w mieście Kapolei, a jego obiekty są znane jako Tokai University Pacific Center. Istnieją sale lekcyjne, centrum nauki, laboratoria badawcze, biura administracyjne, sala rezydencyjna i wielofunkcyjne audytorium. Wszystkie obiekty mają całodobowy system bezpieczeństwa i zapewniają bardzo bezpieczne środowisko. Tokai University Pacific Center znajduje się w sąsiedztwie University of Hawaii - kampusu West Oahu, a studenci HTIC mogą korzystać z kafeterii i biblioteki UH West Oahu.


Harmonogram

HTIC oferuje cztery terminy akademickie każdego roku. Nowi uczniowie mogą rozpocząć naukę na początku każdego z naszych czterech 10-tygodniowych semestrów: jesień (wrzesień / październik), zima (styczeń), wiosna (kwiecień) lub lato (czerwiec / lipiec)

Programy prowadzone przez:
Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Associate of Arts

Hawaii Tokai International College

HTIC oferuje program Associate in Arts (AA) ze specjalizacją w sztukach liberalnych. Program Sztuk Wyzwolonych wprowadza studentów w różne dziedziny wiedzy, w tym w sztuk ... [+]

HTIC jest akredytowaną uczelnią wyższą z wydziału sztuk pięknych, uzyskując tytuł Associate in Arts. W oparciu o koncepcję społeczności uczącej się, program Liberal Arts kładzie nacisk na aktywne techniki uczenia się, krytyczne myślenie, zrozumienie międzykulturowe i zintegrowane uczenie się w wysoce wspierającym otoczeniu. Niski stosunek studentów do wydziałów w klasie zapewnia studentom optymalne środowisko uczenia się.

Program Sztuk Wyzwolonych

Program Liberal Arts oferuje program Associate in Arts (AA), który wprowadza studentów w różne dziedziny wiedzy, w tym sztukę i humanistykę, język, nauki społeczne, nauki przyrodnicze i matematykę. Program kładzie nacisk na rozwój umiejętności uczenia się, krytycznego myślenia i komunikacji w celu wspierania szerokiego zrozumienia intelektualnego jednostki i społeczeństwa, środowiska naturalnego, zagadnień związanych ze sztuką i naukami humanistycznymi oraz samoświadomości.... [-]

Stany Zjednoczone Kapolei
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Certyfikat

Hawaii Tokai International College

Hawai'i jest miejscem turystycznym. Każdego roku ponad 8,9 miliona odwiedzających podróżuje, by doświadczyć Ducha Aloha z wielu części świata, wydając 15,6 miliarda dolar ... [+]

Hawai'i jest miejscem turystycznym. Każdego roku ponad 8,9 miliona odwiedzających podróżuje, by doświadczyć Ducha Aloha z wielu części świata, wydając 15,6 miliarda dolarów. Zatwierdzenie certyfikatu w hotelarstwie i turystyce połączone z uzyskaniem tytułu Associate in Arts w dziedzinie sztuk wyzwolonych z Hawaii Tokai International College zapewnia wszechstronną, konkurencyjną przewagę na wciąż zmieniającym się rynku pracy dzięki praktycznym doświadczeniom w branży. Oprócz spełnienia wymagań dla każdej z trzech opcji (3) stopnia, uczniowie w Hospitality and Tourism Concentration są zobowiązani do podjęcia:

HOSP 100 Obsługa klienta i karieraHOSP 101 Wprowadzenie do hotelarstwa i turystyki... [-]
Stany Zjednoczone Kapolei
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Hawaii Tokai International College

The Liberal Arts Program oferuje Studium Pokoju dla studentów zainteresowanych nawiązaniem stosunków międzynarodowych z naciskiem na pokój. ... [+]

Zainspirowany pokojowymi filozofiami dr Shigeyoshi Matsumae, założyciela Tokai University Educational System (TES), Hawaii Tokai International College (HTIC) dąży do stworzenia i wspierania globalnych obywateli, którzy przyjmą pokój, demokrację i pluralizm. Program certyfikatów Peace Studies przedstawia misje HTIC i TES w celu promowania pokoju poprzez edukację o zasięgu międzynarodowym. Ma on na celu zgromadzenie studentów, którzy chcą zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do rozwiązywania konfliktów, zarządzania ryzykiem i budowania pokoju.

Program certyfikatów Peace Studies oferuje studentom możliwość studiowania i promowania pokoju w kategoriach interpersonalnych, instytucjonalnych, społecznych i / lub globalnych. Program przynosi korzyści uczniom, którzy chcą zdobyć specjalizację w dziedzinach takich jak stosunki międzynarodowe, zarządzanie konfliktami, zarządzanie ryzykiem, praca socjalna, psychologia, edukacja / nauczanie, rozwój i sprawiedliwość.... [-]

Stany Zjednoczone Kapolei
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Hawaii Tokai International College

Zgodnie ze swoją misją jako bramą łączącą różne międzynarodowe perspektywy, HTIC oferuje program "Odkryj wschodnią Azję: język i kultura", który zapewnia studentom możliw ... [+]

Czy kiedykolwiek chciałeś pojechać do Japonii, Chin czy Korei?

W Hawaii Tokai International College masz szansę przenieść edukację na wyższy poziom, biorąc udział w naszym programie Discover East Asia (DEA)! Transcenduj klasę i ucz się kultury, historii i języka innego kraju!

HTIC jest poświęcony pomaganiu uczniom w wielojęzycznym, kulturowo świadomym i oświeconym globalnym obywatelom. Program ten jest bramą dla studentów pragnących po raz pierwszy odkryć wschodnie tradycje lub pogłębić swoje zrozumienie kultur wschodnioazjatyckich. Uczestnicy DEA będą mieli możliwość uczęszczania do jednej z następujących szkół: Tokai University w Japonii, Hanyang University w Korei lub Shenzhen University w Chinach.... [-]

Stany Zjednoczone Kapolei
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Hawaii Tokai International College

Programy międzynarodowe (IP) w HTIC oferują spersonalizowane intensywne programy w języku angielskim, obejmujące zajęcia z czytania, pisania, gramatyki, konwersacji, mówi ... [+]

Programy międzynarodowe (IP) w HTIC oferują spersonalizowane intensywne programy w języku angielskim, obejmujące zajęcia z czytania, pisania, gramatyki, konwersacji, mówienia publicznego i umiejętności prezentacji. Programy te, specjalnie dostosowane do specyficznych potrzeb i poziomu angielskiego w każdej grupie, obejmują również zajęcia z kultury amerykańskiej i hawajskiej. Długość programów IP waha się od tygodnia do kilku miesięcy.

Małe, interaktywne zajęcia IP skupiają się na dyskusjach grupowych w celu promowania rozwoju krytycznego myślenia uczniów i świadomości międzykulturowej, a także umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Studiując w programie IP studenci mają możliwość doświadczenia amerykańskiego życia studenckiego i angażowania się w wymianę językową ze studentami z USA. Wycieczki terenowe są integralną częścią programu nauczania IP, dzięki czemu studenci mogą odwiedzić historyczne i kulturowo ważne miejsca na wyspie O'ahu.... [-]

Stany Zjednoczone Kapolei
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 - 8 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Przygotowawczy rok

Hawaii Tokai International College

Studenci, którzy przystąpią do HTIC z ograniczoną znajomością języka angielskiego, są zapisani do Programu Przygotowania Kolegium. Ten pięciopoziomowy zintegrowany progra ... [+]

Studenci, którzy przystąpią do HTIC z ograniczoną znajomością języka angielskiego, są zapisani do Programu Przygotowania Kolegium. Ten pięciopoziomowy zintegrowany program nauczania kładzie szczególny nacisk na studia języka angielskiego jako drugiego języka (ESL) w ramach przedmiotów humanistycznych w trudnych, praktycznych warunkach. Uczniowie, którzy ukończyli oparty na umiejętnościach Program Przygotowania Kolegium mogą ubiegać się o przystąpienie do Programu Sztuk Wyzwolonych.

Program przygotowawczy Kolegium

Program przygotowawczy do college'u jest akademickim programem nauczania języka angielskiego przeznaczonym dla obcokrajowców anglojęzycznych, którym brakuje umiejętności niezbędnych do natychmiastowego uzyskania tytułu Associate in Arts na HTIC. Kursy w ramach tego programu wprowadzają studentów w angielski akademicki i pomagają im rozwinąć umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu w amerykańskiej instytucji szkolnictwa wyższego.... [-]

Stany Zjednoczone Kapolei
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku