Przeczytaj oficjalny opis

Założony w 1559 r. Przez Jeana Calvina Uniwersytet Genewski (UNIGE) zajmuje się myśleniem, nauczaniem, dialogiem i badaniami. 16'500 studentów z ponad 150 różnych narodowości jest drugim co do wielkości uniwersytetem w Szwajcarii.



UNIGE oferuje ponad 500 programów (w tym 129 programów studiów licencjackich i magisterskich, 80 programów doktoranckich) i ponad 300 programów kształcenia ustawicznego obejmujących niezwykle szeroki zakres dziedzin: nauki ścisłe, medycynę, nauki humanistyczne, nauki społeczne, prawo itp. Jego domeny doskonałości w badaniach obejmują nauki o życiu (biologia molekularna, bi-informatyka), fizykę cząstek elementarnych i astrofizykę. UNIGE jest także gospodarzem i współgospodarzem siedmiu Krajowych Centrów Kompetencji w Badaniach : Frontiers in Genetics, MaNEP, PlanetS, SwissMap, Chemical Biology, Synaptic Bases of Mental Diseases i LIVES - Nadchodzące luki w perspektywie cyklu życia.

Podobnie jak samo miasto Genewa, uniwersytet cieszy się silną międzynarodową reputacją, zarówno pod względem jakości swoich badań (plasuje się wśród czołowych instytucji Ligi Europejskich Uniwersytetów Badawczych), jak i doskonałości swojej edukacji. To uznanie zostało wygrane po części dzięki silnym powiązaniom z wieloma krajowymi i międzynarodowymi organizacjami z siedzibą w Genewie, takimi jak Światowa Organizacja Zdrowia, Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna, Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża i Europejska Organizacja Badań Jądrowych.

Ta szkoła oferuje również:

Letnie kursy

Maison des Langues

Letnie kursy języka francuskiego i kultury francuskojęzycznej ... [+]

Położone w historycznym centrum Genewy, Francuskie Letnie Kursy Uniwersytetu Genewskiego zapewniają ekscytujący zestaw 2-, 3- i 6-tygodniowego intensywnego kursu dla studentów z całego świata i wszystkich poziomów. Jest to jeden z najlepszych programów dla dorosłych i kultury francuskiej dostępnych w Szwajcarii od 1891 roku.

PROGRAM

Kurs 2-tygodniowy

- od 4 do 15 lutego 2019 r

- od 1 do 12 lipca 2019 r

3-tygodniowy kurs

- od 15 lipca do 2 sierpnia 2019 roku

- od 5 do 23 sierpnia 2019 r

Procesor: przygotowanie do studiów uniwersyteckich

od 15 lipca do 23 sierpnia 2019 r

OPCJONALNY

Zakwaterowanie w Cité Universitaire... [-]

Szwajcaria Geneva
June 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 - 6 tygodnie
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Address
5 rue de Candolle
1211 Geneva, Geneva, Szwajcaria