Przeczytaj oficjalny opis

TSOGU - jeden z największych kompleksu naukowo-edukacyjnym Rosji, w tym wszystkich poziomach edukacji od kształcenia ogólnego, среднегопрофессиональногои wykształcenie wyższe (specjalność, licencjackich, magisterskich) na podyplomowych i doktoranckich szkolenia i przekwalifikowania elitarne wykształcenie techniczne. TSOGU - jedyną uczelnią od Uralu po Pacyfik, szkolenia pracowników na wszystkich szczeblach w całym spektrum specjalności strategicznie ważnych dla przemysłu naftowego i gazowego w kraju. Według danych ekspertów, 65-70% absolwentów znajduje zatrudnienie w branży ropy i gazu w regionie, są absolwentami TSOGU.

Uczelnia świadczy usługi edukacyjne w 4 specjalności, 38 licencjackich i 24 obszarów Sądownictwa. W TSOGU zapisane cele specjalizacje uznawane za strategicznie ważne dla Rosji. Do tej pory 388 TSOGU realizowane programy edukacyjne na wszystkich poziomach kształcenia.

Instytucje szkolnictwa wyższego są w Tiumeń TSOGU cztery instytuty: Instytut Geologii i ropy naftowej i gazu, Transport Institute, Instytut Technologii i Inżynierii Przemysłowej, Instytut Zarządzania i Biznesu.

W strukturuTyumGNGU obejmuje oddziały, raspolozhennyena region Tiumeń w Nowy Uriengoj, Noyabr'sk, Surgut, Niżniewartowsk, Tobolsku, Yalutorovsk, Zavodoukovsk. W ramach uczelni są instytuty badawcze, ośrodki i laboratoria, 4 z nich są tworzone w połączeniu z RAS.

Partnerstwo dla lat związany TSOGU z głównych ropy i gazu, transportu i firm usługowych. Takich jak OAO "LUKOIL", JSC "Sibnefteprovod", OAO "Gazprom", JSC "NK" Rosnieft "," Baker Hughes "," Schlumberger "," Halliburton "," CCA DoytagDrilling "," Repsol "i inne.

Priorytetem we współpracy z Uniwersytetem w przedsiębiorstwach jest zawarcie długoterminowych umów zapewniając kompleksowe szkolenia specjalistów z wyższym wykształceniem, przedsiębiorstw rozwoju umiejętności, trzymając spółek dni, organizacji studentów, zatrudnienia absolwentów. Partnerzy przedsięwzięcia są bardzo pomocne do liceum w odnowienie i modernizację bazy oświatowej-przemysłowy - jest stworzenie wyposażone w najnowocześniejsze laboratoria technologiczne, sal lekcyjnych, pracowni komputerowych, ośrodkach szkoleniowych.

TSOGU ma potężny potencjał naukowy, co zostało nagromadzone w ciągu kilku lat. Dzisiaj, w ramach korpusu naukowego TSOGU 225 lekarzy, profesorów, 787 docentów. Wśród nich są trzy akademików, 4, członek korespondent RAN, a ponad 100 członków oraz odpowiednich członków Akademii Nauk, laureat Nagrody Lenina, trzy państwa, laureat Nagrody 7 Czcigodni Nauka i technologia Federacji Rosyjskiej.

Obecnie w TSOGU przeszkoleni ponad 1400 obywateli z WNP (Azerbejdżan, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Ukraina, Gruzja, Tadżykistan, Turkmenistan) i drugim (Wielka Brytania, USA, Kanada, Chiny, Niemcy, Francja, Mongolia) za granicą. Specjalnie dla uczestników zagranicznych opracowany ekscytujący program dalszego kształcenia, latem i zimą, które nie tylko pozwalają do zapoznania się z tradycjami i obyczajami mieszkańców Syberii Zachodniej, w celu podniesienia poziomu znajomości języka rosyjskiego, ale także uczyć się od najlepszych ekspertów w branży ropy i gazu.

Wszystko TSOGU aktywnie rozwijać współpracę z uczelniami zagranicznymi-partnerów z mediacji i wsparciu finansowym zainteresowanego zagranicznego sektora ropy i gazu gospodarki. Ten program "edukacja włączająca" Instytutu Geologii i wydobycia ropy i gazu oraz TSOGU Petroleum Institute z Uniwersytetu Technicznego w technologii Clausthal (Niemcy) oraz Instytut Geologii i Instytut neftegazodobychiTyumGNGU i "Wyższa szkoła działalności górniczej Uniwersytecie w Madrycie (Hiszpania).

Od czerwca 2007 roku, absolwenci i wykładowcy TSOGU może otrzymać suplement do dyplomu.

Ta szkoła oferuje również:

Kursy

Tyumen State Oil and Gas University

Teoretyczne i praktyczne sesje z dużych zasobów ropy i gazu, ośrodki badawcze Tiumeń ... [+]

Lato / Zima szkole "Meet: Petroleum Geoscience"

Format:

Teoretyczne i praktyczne sesje z dużych zasobów ropy i gazu, ośrodki badawcze Tiumeń.

W programie:

Pierwszy moduł

"Podstawy Geologii Ogólnej" daje widzom wyobrażenie o strukturze Ziemi, procesy geologiczne w wnętrza Ziemi i na jej powierzchni; o procesach, które prowadzą do tworzenia się osadów mineralnych różnych typów; o metodach poszukiwania i rozpoznawanie złóż kopalin.

Drugi moduł

"Podstawy rozwoju pola" zawiera definicję podstawowych pojęć i cech dyscypliny: złóż ropy i gazu, złóż ropy i gazu, jak również charakterystykę kategorii studni, rezerw i zasobów ropy naftowej i gazu. Znane z eksploatacji złóż ropy naftowej, a także sposobów stymulacji i zaawansowanego odzysku ropy naftowej.... [-]

Rosja Tiumeń
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
1 - 2 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Tyumen State Oil and Gas University

Wielodyscyplinarny lato / zima szkoła obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne (w tym różnych szkoleń psychologicznych), wydajność ... [+]

Lato / zima Międzywydziałowa Szkoła "Oil & Gas liderem"

Format:

Wielodyscyplinarny lato / zima szkoła obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne (w tym różnych szkoleń psychologicznych), wydajność i ochronę dla złożonych projektów w ramach programu: - «Upstream» Technologia - Znajdź i poszukiwania ropy naftowej i gazu; - Wiercenie studni; - Rozwój ropy i gazu; - «Za» Techniki - Przetwórstwo ropy i gazu; - Produktów rafinacji ropy naftowej, produktów rafinacji sprzedaży - Ekonomika i organizacja produkcji ropy i gazu - Podstawy zarządzania strategicznego.

Zarządzanie Zasobami Ludzkimi - Rozwój strategii marketingowej spółki naftowo-gazowe... [-]
Rosja Tiumeń
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Tyumen State Oil and Gas University

Szkoła obejmuje aspekty teoretyczne i praktyczne związane z "Operation pojazdów w trudnych ... [+]

Lato / Zima Szkoła "na podbój Północy: Poprawa efektywności pojazdów w trudnych warunkach"

Format: Szkoła obejmuje aspekty teoretyczne i praktyczne związane z "Operation pojazdów w trudnych warunkach." Kurs jest uzupełniony przez specjalne dyscyplin toku "rosyjskich jako języka obcego", a także bogaty program kulturalny.

Program: Wykłady: - Teoretyczne podstawy adaptacji pojazdów - Wpływ ciężkich warunków pracy na wydajność pojazdu i jakości - wpływ niskiej temperatury otoczenia na warunkach temperaturowych jednostek, zużycia paliwa i żywotność silnika - przesłuchania ekspertów w zakresie adaptacji - przesłuchania ekspertów w zakresie adaptacji, przetwarzanie danych - podejście Czasoprzestrzeń ilościowe szacunki determinacja Elastyczność adaptacji - na poziomie trudnych warunkach. ... [-]

Rosja Tiumeń
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
2 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Tyumen State Oil and Gas University

Teoretyczne i praktyczne sesje z dużych zasobów ropy i gazu, ośrodki badawcze Tiumeń, pracy zespołowej nad ... [+]

Lato / Zima Szkoła "z linka" / Epoch "trudne" olej

Format:

Teoretyczne i praktyczne sesje z dużych zasobów ropy i gazu, ośrodki badawcze Tiumeń, praca zespołowa nad projektem w programie: - rozwój pól z ciężkiego oleju: - Produkcja oleju o dużej lepkości; - Kariera i wydobycie metodą produkcji ropy naftowej; - Produkcja oleju na zimno («kotlety», «Vapex») - metody ekstrakcji ciepła ciężkiego oleju - olej ciężki: Perspektywy wykorzystania - od metali do leczenia uzdrowiskowego.

Rozwój złóż łupkowych. Od Bakke do Bazhenov - formacji Bazhenov - światowych złóż węglowodorów; - Clay-bitumicznych Bazhenov zbiornik Formacja; - Liczenie izlekaemyh rezerw ropy w złożach formacji Bazhenov. Górnictwo z nizkopronitsemymi kolekcjonerów (naleŜytej staranności): - avilable NPK i przepływ wielofazowy w nich; - Metody poprawy lokaty uglevodorodootdachi w NPK zbiornikach węglanowych i klastycznych - technologii symulacji przemieszczenia oleju NPK - Identyfikacja procesów wypierania ropy NPK; - Uzasadnienie dla rozwoju skutecznych technologii polach naftowych i gazowych. ... [-]
Rosja Tiumeń
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
2 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Tyumen State Oil and Gas University

Interdyscyplinarne Lato / Zima obejmuje szkoły szkolenie teoretyczne i praktyczne (w tym szkolenia zespołu), wydajność i ochronę zintegrowaną ... [+]

Lato / Zima Szkoła "Zarządzanie projektami ropy i gazu"

Format:

Interdyscyplinarne Lato / Szkoła zimowa obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne (w tym szkolenia zespołu), wydajność i ochronę dla złożonych projektów w ramach programu: - stan obecny i perspektywy rozwoju przemysłu naftowego i gazowego - Geologia, Geofizyka, Obliczanie rezerw - oraz eksploatacji wiercenia ropy naftowej, Sprzęt Oilfield - Bezpieczeństwo i ochrona środowiska - Podejmowanie decyzji i ocena inwestycji - prawa podatkowego Własności i rachunkowości w branży ropy i gazu - Negocjowanie kierownictwo Grupa docelowa: studenci uczelni zagranicznych / specjaliści Szkoła Językowa: w zależności od składu grupy (Rus. . / Eng) Czas trwania: 2-3 tygodnie... [-]

Rosja Tiumeń
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 - 3 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Tyumen State Oil and Gas University

Zajęcia teoretyczne i praktyczne, obejmujące cały proces rozwoju złóż ropy i gazu: od badań do zasobów produkcyjnych z wykorzystaniem dużych ... [+]

Lato / zima szkoła "poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej i gazu"

Format:

Zajęcia teoretyczne i praktyczne, obejmujące cały proces rozwoju złóż ropy i gazu: od badań do produkcji z wykorzystaniem zasobów dużych ośrodków badawczych Tiumeń.

Program:

Wykłady: - geologiczno-geofizyczne charakterystyka zbiornika; - Nowoczesne geotechnologies; - sejsmiczne 2D i 3D i geofizyki wiertniczej; - numeryczne modele geologiczne; - Podstawa Sedimentary i analizy systemów ropy naftowej i gazu; - metody Rezerwy i zasoby obliczeniowe; - Systemy i technologie rozwoju ropy i gazu pól '. Współczynnik odzysku; - Podstawowe zasady złóż ropy naftowej i gazu projektu; - Oszacowanie ekonomiczna projektów w zakresie poszukiwań, wiercenia i produkcji; - Oszacowanie przepływów pieniężnych netto. Analiza przepływów pieniężnych; - Warsztaty na temat symulatora odwiertów eksploatacyjnych wyposażonych w elektryczną pompę odśrodkową; - Wizyta na poligonie wiercenia; - Wizyta na składowisku rdzeń; - Unikalna ekspozycja kolekcji mineralnej.... [-]

Rosja Tiumeń
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
2 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Tyumen State Oil and Gas University

Zajęcia teoretyczne, warsztaty, dyskusje i przygotowania projektów indywidualnych ... [+]

Lato / Zima Dyskusja szkoły "Energia przyszłości"

Format:

Zajęcia teoretyczne, warsztaty, dyskusje i przygotowania projektów indywidualnych.

Program obejmuje: - źródeł energii kopalnych, ograniczone i bardzo zanieczyszczające stosowany jako głównego źródła energii elektrycznej.

Globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne. Zanieczyszczenie środowiska i zagrożenia dla zdrowia. Zmniejszenie zużycia paliw kopalnych i emisji dwutlenku węgla. Promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych i alternatywnych źródeł energii. Efektywne wykorzystanie i zarządzanie zużyciem energii. Elektryfikacja transportu.

Grupa docelowa: studenci uczelni zagranicznych / specjaliści Szkoła Językowa: w zależności od składu grupy (.. Pol / ang) Czas trwania: 1 tydzień... [-]

Rosja Tiumeń
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
1 tydzień
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Tyumen State Oil and Gas University

Tiumeń State Uniwersytet Nafty i Gazu jest jedyną uczelnią w swoim rodzaju na Syberii i Dalekim Wschodzie. Została założona w 1956 roku. Dzisiaj około 60 tysięcy studentó ... [+]

Lato / zima regionalna szkoła badania "Historia rozwoju złóż syberyjskich Zachodnioniemieckiej": etapy skomplikowanej ścieżce "

Format:

Lato / zima szkoła obejmuje zapoznanie się z historią rozwoju Zachodniego syberyjskich złóż ropy i gazu w XX wieku i dziś.

Program: - Przegląd wykłady na temat historii rozwoju rosyjskiej Północnej, spotkania z odkrywców Syberii Zachodniej złoża ropy naftowej i gazu ziemnego; - Wizyty w laboratoriach TSOGU i ośrodkami naukowymi; - Spotkania z SPE i EAGE członków rozdziału uczeń; - Spotkania z firm naftowych i gazowych ekspertów (w tym zagranicznych); - Wizyta w Muzeum Geologiczne i Mineralogiczne; - Wizyta TSOGU poligonie wiercenia; - Wizyta na składowisku rdzeń; - Unikalna ekspozycja kolekcji minerałów.... [-]

Rosja Tiumeń
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
1 tydzień
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Tyumen State Oil and Gas University

Szkoła daje możliwość zapoznania się z etapami rozwoju zawodowego w naftowca; będzie to również niech uczestnicy zbudować własną trajektorię udanej przewoźnika na przykła ... [+]

Zima przewoźnik wytyczne szkoła "olejarz przyszłości" / "Podnieś w przyszłość"

Format:

Szkoła daje możliwość zapoznania się z etapami rozwoju zawodowego w naftowca; będzie to również niech uczestnicy zbudować własną trajektorię udanej przewoźnika na przykładzie Tiumeń Państwowego Uniwersytetu Nafty i Gazu jako centrum szkolenia personelu wysoko wykwalifikowanego.

Program: - Wstępne spotkanie uczestników - Powitanie administracji TSOGU i prezentacji przeglądu Uniwersytetu; - Wizyta TSOGU uczelni Nafty i gazu, zapoznanie z specjalności z wykształceniem średnim zawodowym; - Wizyta Instytutu Geologii i Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Instytutu Transportu, zapoznanie się z wyższych szkół zawodowych, specjalizacji, wizyta w laboratoriach i zapoznania się z możliwościami działalności naukowej; - Spotkania z TSOGU SPE i EAGE członków rozdziału uczeń i zapoznanie z rozdziałów pracy; - Prezentacja dokształcania zawodowego i profesjonalnych programów przekwalifikowania; - Spotkania z absolwentów TSOGU, uczestnicy programów wymiany i podwójne dyplom prezentacji o możliwościach dokształcania poza Uniwersytetu; - Spotkania z przedstawicielami firm naftowych i gazowych pracujących w Tiumeń i regionie Tiumeń (w tym zagranicznych); - Wizyta TSOGU szkolenia wielokąta; - Wizyta na składowisku rdzeń; - Unikalna ekspozycja kolekcji minerałów.... [-]

Rosja Tiumeń
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
2 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku