VARIA - Polish Language Center

Wstęp

Varia istnieje 13 lat. Uczymy języka polskiego. I tylko języka polskiego.

Luty 2004 roku. W Krakowie zaspy śniegu i ziiiimno. Janek, Maria, Carlos, Tassilo, Lena… Marzenie się spełniło. Mamy naszą pierwszą dziewięcioosobową grupę studentów!

Wrzesień 2016 roku. Żegnamy variowe wakacje. Od Islandii po Australię, z Nowego Jorku i Kamczatki... Kolejne 200 osób mówi dzięki nam po polsku. Trwają zapisy do grup semestralnych. Jak co roku na naszych kursach spotkają się stale zapracowani biznesmeni, entuzjaści tego co polskie, zakochani - zmotywowani a także poszukujący „egzotycznego” języka hobbiści - lingwiści.

Mamy 13 lat, mamy co świętować. Kursanci z niemal 90 krajów świata, wspaniali nauczyciele i wyjątkowa atmosfera.

DO WYBORU DO KOLORU

Kursy grupowe i indywidualne, wakacyjne i semestralne, intensywne i weekendowe, przygotowujące do certyfikacji i kształcące konkretne sprawności językowe. Na specjalne życzenie także kursy tematyczne (biznesowe, techniczne, medyczne...). Uczymy na wszystkich poziomach zaawansowania. Ty wybierasz intensywność i porę dnia. U nas zawsze znajdziesz kurs dla siebie.

MÓWIĆ, MÓWIĆ, MÓWIĆ…

W nauczaniu języka polskiego najważniejsza jest dla nas komunikacja. Chcemy, aby poznane słownictwo i struktury gramatyczne były przede wszystkim funkcjonalne, a studenci na lekcjach mieli wiele okazji do swobodnej konwersacji. Wszystkie lekcje, również te na poziomie początkującym odbywają się wyłącznie po polsku. Metoda ta daje rezultaty zaskakująco szybko - co bardzo wzmacnia motywację studentów.

Z POLSKIM NA TY

Lekcje to nie wszystko. Szkoła Varia to także prawdziwe Varia-cje kulturowe.

To spotkania w klimatycznych klubach i kawiarniach, odkrywanie artystycznej dzielnicy Kazimierz, spacery po tajemniczym Podgórzu, oglądanie kultowych polskich filmów i …wspólne lepienie polskich „ruskich pierogów”.

Chcemy żeby Kraków i polska kultura pomogły Wam „zadomowić” się w języku polskim i zainspirowały do dalszej nauki.

POLSKI NAGRODZONY

Jesteśmy trzykrotnymi laureatami nagrody Cracow Life za wysoką jakość naszych kursów oraz zdobywcami prestiżowej nagrody Sonntag Aktuell za innowacyjne podejście do turystyki edukacyjnej. O naszej szkole i naszych studentach powstało wiele artykułów i programów telewizyjnych.

Lokalizacje

Krąków

Address
ul. Michałowskiego 2/3
31-126 Krąków, Województwo łódzkie, Polska