Cracow School of Art and Fashion Design

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Cracow School of Art and Fashion Design jest otwarta także dla polskich studentów, którzy chcą poprawić swoje umiejętności językowe.

Cracow School of Art and Fashion Design (SAPU) jest głównym organizatorem Krakowskiego Tygodnia Mody.

98015_97748_cracow1.png

Cracow School of Art and Fashion Design (Polska, Europa) oferuje dwu i półroczny stacjonarny program dla studentów zagranicznych. Nasi pracownicy, wszyscy specjaliści z różnych dziedzin sztuki i wzornictwa, zapewniają program studiów, który umożliwia studentowi uwolnienie jego pełnego potencjału. Po ponad 20 latach doświadczenia szkoła osiągnęła wysoki standard i doskonałą reputację. Mogliśmy umieścić wielu studentów w polskich firmach modowych, od butików najnowocześniejszych po największe przedsiębiorstwa przemysłowe notowane na Polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Niektórzy studenci znaleźli zatrudnienie w międzynarodowych firmach działających w różnych krajach.

 • Szkoła została zatwierdzona przez Ministerstwo Kultury i jest wymieniona w Katalogu szkolnym Ministerstwa Sztuki. Szkoła jest otwarta dla studentów z zagranicy, a edukacja odbywa się w języku angielskim. Nasza intensywna i kompleksowa edukacja akademicka w zakresie mody pozwala uczniom przygotować doskonałe portfolio.
 • Absolwenci otrzymują dyplom - Fashion Designer.
 • Od wielu lat absolwenci Szkoły biorą udział w polskich i międzynarodowych konkursach dla szkół mody w Europie i zdobyli liczne nagrody o dużym znaczeniu dla ich przewoźników:
 • Cracow School of Art and Fashion Design (Polska, Europa) jest jedyną prywatną szkołą mody, która otrzymała Honorową Złotą Nitkę - bardzo prestiżową nagrodę dla wybitnych osób i instytucji w polskiej modzie, przyznaną przez Międzynarodowe Targi Łódzkie (MTL).
 • Nasi absolwenci zdobyli liczne nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach - ostatnio Anka Letycja Walicka wygrała międzynarodowy konkurs Fashion Culture w Londynie, w którym drugie i trzecie miejsce zajęli absolwenci Central Saint Martins College of Art and Design.
 • Szkoła jest partnerem międzynarodowych konkursów: Fashion Culture (Londyn), Habitus Baltija (Ryga), Russian Silhouette (Moskwa), Mielnica Fashion (Mińsk), Donieck Fashion Days (Donieck), Jeansation (Monte Carlo).
 • Absolwenci SAPU odbywają prestiżowe staże zagraniczne i pracują w najlepszych domach mody takich jak Alexander McQueen, Balenciaga, John Galliano, Claude Bonucci,
 • W 1999 roku Cracow School of Art and Fashion Design otrzymała prestiżową nagrodę "Srebrna pętla" za wkład w rozwój polskiej branży odzieżowej przyznany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.
 • Od 1994 roku Cracow School of Art and Fashion Design wykształciła ponad 1500 projektantów, którzy pracują w firmach modowych w Polsce, Europie i reszty świata. Wiele wzorów pod własną marką i są obecnie rozpoznawane w branży mody.
 • Dzięki pokazowi dyplomów Cracow School of Art and Fashion Design oraz intensywnej promocji absolwentów SAPU, Miasto Kraków było 23. w rankingu światowych stolic mody w 2013 roku, wyprzedzając Frankfurt, Wiedeń i San Francisco.
 • Artykuły o SAPU i jego absolwentach można znaleźć w znaczących czasopismach zarówno polskich, jak i zagranicznych - Vogue, Collezioni, WGSN, Dexigner i wiele innych.
 • Cracow School of Art and Fashion Design organizuje prestiżowy pokaz dyplomowy - Cracow Fashion Awards, który otwiera Cracow Fashion Week i przyciąga największych przedstawicieli mediów i gwiazdy mody z Polski i Europy.

W SAPU studenci znajdują się w sercu tętniącej życiem społeczności, żyjącej kreatywną energią. Otaczają ich ludzie, którzy kochają to, co robią, mają pomysły i talent, plany i pasję. Co dzieje się w klasie odzwierciedla to, co dzieje się codziennie w warsztatach, salonach i studiach w branży. Moda to bardzo zróżnicowana branża, która wymaga determinacji, ciężkiej pracy, elastyczności i pasji, aby odnieść sukces. Nasza szkoła jest przeznaczona dla entuzjastów mody, którzy są zmotywowani na tyle, by uczyć się na tak wymagającym polu, zarówno pod względem szerokości, jak i głębokości. Studenci otrzymują intensywną edukację z indywidualną uwagą. Szkoła, w jednym miejscu, pozwala uczniom swobodnie i często wchodzić w interakcje, zachęcając do wymiany myśli i dyskusji. Nieformalna, żywa atmosfera tworzy społeczność pracujących artystów.

Perspektywy kariery absolwenta

Nasi absolwenci pracują we wszystkich dziedzinach mody oraz w wielu różnych firmach modowych, zarówno producentów, jak i sprzedawców detalicznych. Opisy stanowisk obejmują projektantów, niezależnych projektantów i konsultantów, wykrawaczy wzorów, dziennikarzy modowych, stylistów, fotografów, ilustratorów, handlowców i przedstawicieli public relations. Niektórzy absolwenci zakładają własne warsztaty i osiągają niezależność i szacunek jako profesjonaliści, sprzedając swoje unikalne umiejętności i pracę. W ciągu pięciu semestrów studiów w SAPU możesz przygotować wyjątkowe portfolio dzieł sztuki, obrazów, projektów i zdjęć, które otworzą drzwi do najlepszych szkół mody w Europie, w tym Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie i Antwerp Royal Academy sztuk pięknych.

Lokalizacje

Kraków

Address
ul. Zamoyskiego 52
30-523 Kraków, Województwo małopolskie, Polska