Przeczytaj oficjalny opis

UNIWERSYTET

Riphah International University , Islamabad to prywatny uniwersytet, opracowany przez Federalny Rząd Pakistanu w 2002 roku. Uniwersytet powstał z myślą o tworzeniu profesjonalistów o islamskich wartościach moralnych i etycznych. Jest sponsorowany przez zaufanie typu non-profit; mianowicie Islamska Międzynarodowa Szkoła Medyczna Trust (IIMCT), utworzona w 1995 r. Pierwszym projektem IIMCT było Islamskie Międzynarodowe Kolegium Medyczne, Rawalpindi, założone w 1996 r. przez swojego założyciela zarządzającego powiernika; Generał dywizji (Retd.) Muhammad Zulfiqar Ali Khan, TI (M), TBt (Late).

Obecnie Uniwersytet ma 7 wydziałów i różnych wydziałów akademickich oraz projekt zagraniczny, a mianowicie RAK College of Dental Sciences, ZEA. Uniwersytet pracuje również nad założeniem swojego kampusu na Mauritiusie.

Misja

Islamic International Medical College Trust (IIMCT) została założona w 1995 r. Przez swojego zarządzającego powiernika, pod koniec maja, gen. Muhammada Zulfiqara Ali Kana TI (M), TBt. IIMC-T jest non-profit, apolityczną, niesekciarską organizacją społeczną zarejestrowaną przez rząd Pakistanu. Misją Trustu jest:

"Ustanowienie supernowoczesnych instytucji edukacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem wpajania islamskich wartości etycznych".

IIMC-T zamierza pomóc muzułmańskiej Ummah w rozwiązaniu palącego problemu pogarszającego się standardu akademickiego, poprzez ustanowienie instytucji państwowych w Pakistanie, angażując wybitnych naukowców i naukowców. Zgodnie z misją, kładzie się silny nacisk na wpajanie islamskich wartości etycznych wśród studentów, aby stworzyć dobrych muzułmańskich lekarzy, inżynierów i socjologów.

Kampusy Constituent:

Uniwersytet ma następujące kampusy w Islamabadzie, Rawalpindi, Lahore, Faisalabad i Ras Al-Khaimah, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 • Główny kampus, Sektor I-14, Islamabad.
 • City Campus - I, G-7/4, 7th Avenue, Islamabad.
 • City Campus - II, Evacuee Trust Complex, Islamabad.
 • Al-Mizan Campus, Rawalpindi.
 • WISH Kobiece kampus, H-8/2, Islamabad.
 • Lahore City Campus, Township, Lahore.
 • Raiwind Road Campus, Lahore.
 • Lahore Industrial Estate Campus.
 • Faisalabad Campus, Satiana Road, Faisalabad.
 • RAK College of Dental Sciences, Ras Al-Khaimah, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Riphah rozpoczął pracę nad swoim nowym kampusem w Strefie V w Islamabadzie wraz ze szpitalem edukacyjnym z sześcioma setkami łóżek.

Zarządzanie

Honorowy Prezydent Islamskiej Republiki Pakistanu jest patronem uniwersytetu. Generał dywizji (Retd.) Muhammad Zulfiqar Ali Khan (Late) był założycielem kanclerza. Obecnie pan Hassan Muhammad Khan jest kanclerzem uniwersytetu, a prof. Dr Anis Ahmad, wybitny naukowiec cieszący się międzynarodową renomą i wyróżniający się wykształcenia, jest założycielem prorektora Uniwersytetu. Rada Gubernatorów i Rada Naukowa są najwyższymi organami decyzyjnymi Uniwersytetu. Wice-kanclerz jest dyrektorem naczelnym i urzędnikiem akademickim uniwersytetu.

Ranking uniwersytecki i certyfikacja jakości

Riphah International University , Islamabad został włączony do uniwersytetów kategorii "W" przez Komisję Wyższą Edukacji (HEC) w Pakistanie w 2005 r. I wkrótce znalazł się w pierwszej piątce uniwersytetów w sektorze prywatnym, które kwalifikują się do otrzymywania grantów badawczych od rządu Pakistanu poprzez HEC. Ostatnio Riphah zajmuje drugie miejsce wśród wszystkich prywatnych uniwersytetów narodowych w kategorii ogólnej. Co więcej, komórka poprawy jakości Uniwersytetu uzyskała pierwszą pozycję na uniwersytetach kategorii "W" sektora prywatnego w kraju zgodnie z kartą wyników opracowaną przez HEC. Riphah jest pierwszym University of the Country, który uzyskał certyfikat ISO 9001: 2008 Standard ogłosił brytyjski Lloyd's Register, który jest jednym z pięciu największych niezależnych organizacji zajmujących się zarządzaniem ryzykiem i bezpieczeństwem.

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Podstawowy rok

Riphah International University

Kwalifikacje zaprojektowane z naszymi partnerami akademickimi, aby przygotować Cię do pierwszego roku studiów na studiach licencjackich. Przed rozpoczęciem studiów będzie ... [+]

Międzynarodowy Rok Fundacji - IFYGwarantowany dostęp do tysięcy stopni uniwersyteckich

Kwalifikacje zaprojektowane z naszymi partnerami akademickimi, aby przygotować Cię do pierwszego roku studiów na studiach licencjackich. Przed rozpoczęciem studiów będziesz uczyć się w małych klasach z NCUK w swoim kraju ojczystym, aby uzyskać pewność, której potrzebujesz przed rozpoczęciem studiów.

Międzynarodowy Rok Roku FundacjiJakość leży u podstaw wszystkiego, co robimy, dlatego nasze kwalifikacje spełniają najwyższe standardy akademickie ustalone przez naszych partnerów uniwersyteckich. Oprócz wiedzy akademickiej, NCUK IFY zapewni Ci specjalistyczną znajomość języka angielskiego, nauki i umiejętności kulturowych, które są istotną częścią twojego kursu. Ta unikalna kombinacja pomoże ci dostać się na wybrany uniwersytet i kontynuować swoją karierę.Międzynarodowy rok rozwoju fundacjiProgramy inżynieryjne Fakty kursuPoziom studiów: licencjackiPathway : (1 3) lub (2 2)Długość programu: 9 miesięcyGodziny kredytowe: 30Spożycie: wrzesieńGodziny zajęć: w dni powszednie RanoOpłata za program: 4270 GBP z podatkiemWjazd do Międzynarodowego Roku Fundacji... [-]
Pakistan Lahore
Kwiecień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
9 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Undergraduate Pathway

Riphah International University

The International Year One (IYOne) to kwalifikacja kredytowa, dzięki której możesz przystąpić do drugiego roku studiów licencjackich na uniwersytecie NCUK. Możesz studiow ... [+]

Międzynarodowy rok pierwszyDostęp do drugiego roku studiów uniwersyteckichThe International Year One (IYOne) to kwalifikacja kredytowa, dzięki której możesz przystąpić do drugiego roku studiów licencjackich na uniwersytecie NCUK. Możesz studiować faktyczny pierwszy rok w Wielkiej Brytanii w Islamabad Center po BSc, Cambridge, IB, AP lub równoważnej kwalifikacji z Gwarancją Placement w każdym z uniwersytetów partnerskich NCUK.Oferujemy następujące opcje, które prowadzą do setek stopni drugiego roku na wielu czołowych uniwersytetach;Międzynarodowy rok pierwszyIYOne Engineering Program KURS FAKTYCZNYBadanie w Wielkiej Brytanii: Poziom 5Tryb studiów: Studia stacjonarne w pełnym wymiarze godzinDługość kursu: 9 miesięcyModuły: 5 w każdym semestrzeOpłata programu: 4270 £ *WEJŚCIE W MIĘDZYNARODOWY ROK JEDEN... [-]
Pakistan Lahore
Kwiecień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
9 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku