Justus-Liebig-Universität Gießen

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet Justus-Liebig obchodził 400. rocznicę powstania w 2007 r. Uczelnia wzięła udział w tych obchodach jako okazję do podkreślenia swojego indywidualnego profilu tematycznego, pokazania swoich mocnych stron i zaprezentowania inicjatyw badawczych na najwyższym poziomie.

Ogromny sukces JLU w inicjatywie doskonałości przeprowadzonej na poziomie państwowym i federalnym dowodzi, że uniwersytet jest gotowy stawić czoła wszystkim, co przyniesie przyszłość. Pierwsza z ostatnich rund selekcji w ramach inicjatywy doskonałości, w październiku 2006 r., Sprawiła, że JLU wyprzedziło silną konkurencję dzięki dwóm projektom, klastrze doskonałości "Systemu Cardiopulmonary" oraz "Międzynarodowemu Centrum Studiów nad Kulturą". . JLU jest zatem jedną z czołowych instytucji wśród konkurujących w całym kraju.

Badania i nauczanie

JLU łączy w sobie szerokie i interdyscyplinarne spektrum badań i nauczania w dziedzinie prawa, ekonomii i studiów biznesowych, nauk przyrodniczych i humanistycznych z wieloma subdyscyplinami, które są unikalne dla Niemiec.

Pojęcie równości

JLU jest jednym z niemieckich uniwersytetów o najwyższym odsetku studentów. Uniwersytet postrzega to jako szansę i wyzwanie - energiczne promowanie polityki równości szans i trwałej integracji kobiet w systemie wiedzy.112238_Bildschirmfoto2019-03-15um16.22.14.png

Fakty i Liczby

Esencja JLU - fakty i liczby dotyczące badań, nauczania i badań

Liczba osób na uniwersytecie

 • ponad 28 000 studentów (stan na semestr zimowy 2017/18)
 • około 5 500 pracowników, w tym ponad 400 profesorów

Nauczanie i badania

 • 11 wydziałów
 • 3 specjalne obszary badawcze z JLU jako wiodącą instytucją, 7 z JLU jako partnerem
 • 4 grupy badawcze DFG
 • 5 grup szkoleniowych z zakresu badań
 • 3 ośrodki absolwentów
 • 3 programy priorytetowe DFG z JLU jako wiodącą instytucją

Międzynarodowy

 • około 90 oficjalnych umów dotyczących partnerstw, programów współpracy i wymiany na całym świecie
 • 215 instytucji partnerskich Erasmus w Europie
 • Ponadto JLU współpracuje z 18 uniwersytetami w Ameryce Północnej i 9 uniwersytetami w Australii pod auspicjami państwowego programu partnerskiego Hesji
 • około 2600 studentów zagranicznych jest zapisanych na uniwersytet
 • Uniwersytety partnerskie JLU: Uniwersytet Łódzki, Kazański Uniwersytet Federalny, Ege University Izmir, Kansas State University, University of Madison / Wisconsin, University of Milwaukee / Wisconsin

110935_nature-3364053_640.jpg

Uniwersytet w regionie

Giessen położony jest w bardzo malowniczej części środkowej Hesji i zapewnia szeroki wachlarz atrakcji kulturalnych - szczególnie dla studentów.

Giessen i jego okolice oferują różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu - czy to jazda na nartach wodnych na jednym z wielu jezior w pobliżu, wiosłowanie i spływy kajakowe na Lahn, zwiedzanie jednego z kilku zamków w regionie, czy dłuższe wycieczki do rezerwaty przyrody i tereny rekreacyjne pobliskich Vogelsberg i Wetterau. Kina, teatry, kluby i muzea w Giessen uzupełniają kulturowy profil miasta.

Miasto Giessen

Ze swoimi 68 500 mieszkańcami i 39 000 studentami, Giessen może poszczycić się największą gęstością zaludnienia we wszystkich niemieckich miastach - co znajduje odzwierciedlenie w życiu kulturalnym. Malownicze położenie w dolinie Lahn i okolicznych wzgórzach zapewnia doskonały wypoczynek.

Lokalizacje

Giessen

Address
Licher Straße 76,
D-35394 Giessen

35394 Giessen, Hesja, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium