Institute of Animation, Visual Effects and Digital Postproduction at the Filmakademie Baden-Wuerttemberg

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Instytut animacji, efektów wizualnych i Digital Postprodukcja Założona w 2002 roku w ramach Akademii Filmowej Badenii-Wirtembergii. Pod kierownictwem prof Thomas Haegele, że stał się jednym z najlepiej prosperujących centrów szkoleniowych dla animacji w Niemczech i cieszy się doskonałą reputacją międzynarodową. Animowane filmy Akademii Filmowej mieć z niemieckich i międzynarodowych festiwalach już zdobył wiele nagród.

Od swojego powstania w 1991 roku, znajduje się na Akademii Filmowej Badenii-Wirtembergii na zasadzie "learning by doing" nauczał i produkowane. Studenci uczą się jak robić filmy o realizacji filmów: piszesz scenariusze, zestawy projektowania i budowy, aparatu lub dyrektora, tworzenia animacji i efektów wizualnych, komponując muzykę filmową lub dokonać Sound Design, edycję i montaż.

Projekt wspierany jest przez wykładowców i towarzyszył gościnnie praktyce. Profesjonaliści z branży filmowej i medialnej niemieckiej i międzynarodowej dać swoją wiedzę i doświadczenie w seminariach i warsztatach dla studentów na. Filozofia ta stwarza bezpośredni związek między studiów i praktyki, a przyczynił się jego bliskość do rynku do sukcesu Akademii Filmowej.

Projekty studenckie

Odkąd nominację do Oscara filmu krótkometrażowego "Wheel" stał się Instytut animacji, efektów wizualnych i cyfrowa postprodukcja międzynarodową uwagę. Platforma Animacja Kariera Przegląd wybrał Wydział Animacji w 2014 roku znalazły się w pierwszej 5 najlepszych szkół animacji na całym świecie. W ostatnich latach, produkcje studentów instytutu animacji z niemieckich i międzynarodowych festiwalach, takich jak First Steps VES Awards, LA Shorts, SIGGRAPH, SICAF lub Annecy Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych, zdobył wiele nagród.

Lokalizacje

Ludwigsburg

Institute of Animation, Visual Effects and digital Postproduction at the Filmakademie Baden-Wuerttemberg

Address
Filmakademie Baden-Württemberg
Institute of Animation, Visual Effects and Digital Postproduction
Akademiehof 10

D-71638 Ludwigsburg, Badenia-Wirtembergia, Niemcy
Telefon
+49 7141 969 82 800