Amani Institute

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Dlaczego istniejemy

Naszą misją jest rozwój profesjonalistów, którzy tworzą społeczny wpływ.

Budujemy bardzo potrzebny talent i potencjał dla organizacji zajmujących się problemami społecznymi, umożliwiając bardziej efektywną pracę w całym sektorze społecznym.

Podejmujemy naszą misję, tworząc nowe modele edukacji i szkoleń, które pomagają ludziom rozwijać praktyczne umiejętności i doświadczenia, zrozumieć własną drogę przywództwa i uzyskać globalne sieci niezbędne do długotrwałego sukcesu zawodowego i osobistego spełnienia.

Naszym nadrzędnym celem jest widzieć jak najwięcej osób, wykonujących kariery, w których mają pozytywny wpływ na świat.

Nasza historia

Amani Institute został założony w 2011 roku przez Roshana Paula i Ilanę Rabbat, odpowiednio z Indii i Argentyny, z 25 letnim doświadczeniem w globalnej pracy na rzecz przedsiębiorczości społecznej. Przez swoją karierę w bardzo różnych częściach świata, byli świadkami z pierwszej ręki

  1. rosnący głód znaczących karier w ludziach, których poznali
  2. zapotrzebowanie na wysokiej jakości talenty od wiodących organizacji na całym świecie, oraz
  3. niedoskonałości systemu szkolnictwa wyższego (w tym własnych uniwersytetów najwyżej notowanych), aby sprostać temu dwukierunkowemu zapotrzebowaniu

Reagując na szeroko postrzeganą lukę między szkolnictwem wyższym a rynkiem pracy, postanowili stworzyć Amani Institute - instytut nauki, którego głównym celem jest przygotowanie nowego pokolenia liderów zajmujących się najtrudniejszymi problemami na świecie. Nasza nazwa wywodzi się od suahilijskiego słowa oznaczającego pokój. Słowo "aman" oznacza spokój lub stabilność w każdym kraju w łuku od Maroka do Indonezji.

Amani Institute otworzył swoje podwoje w Nairobi (Kenia) w 2013 r., Sao Paulo (Brazylia) w 2015 r. I Bengaluru (Indie) w 2017 r.

Nasze wartości

Dlaczego nie uniwersytet?

McKinsey przekonuje przekonująco, że duża część problemu [talentu niedoboru] polega na tym, że nauczyciele i pracodawcy działają w równoległych wszechświatach - i że duża część rozwiązania polega na połączeniu tych dwóch wszechświatów. The Economist | Wielkie niedopasowanie

Nie dążąc do tego, aby stać się uczelnią, zachowujemy umiejętność pozostania innowacyjnym w odniesieniu do naszego modelu edukacji, a także będziemy ściśle dostosowani do potrzeb pracodawców. Wynika to z faktu, że to, co pracodawcy cenią w przychodzących pracownikach, nie jest odpowiednio zapewniane przez uniwersytety, i na odwrót, to, co uniwersytety mają dobre, nie jest wysoko cenione przez pracodawców. Choć uczelnie stają w obliczu rosnącego zapotrzebowania na więcej możliwości rozwoju zawodowego z doświadczeniem, ich orientacja na wyniki w nauce oznacza, że ​​nie są one w stanie zapewnić tego, na czym zależy pracodawcom. Współpracując intensywnie z uniwersytetami, mamy nadzieję wspierać ich przejście na typ kształcenia, którego pragną zarówno ich studenci, jak i pracodawcy.

Nasz program flagowy

375 Członków z 52 krajów ukończyło już szkołę. Program zarządzania innowacjami społecznymi działa dwa razy w roku przez 9 miesięcy: 5 miesięcy w Internecie i 4 miesiące w Kenii, Indiach lub Brazylii. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim. Dostępne częściowe stypendium.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski

Widzieć Executive courses »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Kontakt
Adres lokalizacji
Insecta Center, 2nd floor, Braeside Gardens, off Muthangari Road, Lavington,
Nairobi, Nairobi County, KE
Media społecznościowe
Adres lokalizacji
Berlie Cross Road, 27, Magrath Rd, Ashok Nagar, Bengaluru, Karnataka 560025
Bengaluru, Karnataka, IN