University of Saskatchewan

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

W sercu Saskatoon, na terytorium traktatu 6 i ojczyźnie Métis, znajduje się University of Saskatchewan (USask).

USask jest jednym z najlepszych uniwersytetów medycznych i doktoranckich w Kanadzie, i jest siedzibą wiodących światowych badań w obszarach o globalnym znaczeniu, takich jak bezpieczeństwo wody i żywności. Badania i odkrycia zostały udoskonalone dzięki naszym wyjątkowym obiektom, w tym synchrotronowi kanadyjskiego źródła światła, VIDO-InterVac, Światowemu Instytutowi Bezpieczeństwa Żywności, Światowemu Instytutowi Bezpieczeństwa Wody oraz Centrum Innowacji Jądrowej im. Sylwii Fedoruk.

Kierując się naszym planem uniwersyteckim: The University the World Needs, współpracujemy ze sobą w różnych dyscyplinach iz naszymi społecznościami, aby znaleźć kreatywne rozwiązania najbardziej palących globalnych wyzwań. Nasi absolwenci, uznani za ich silną etykę pracy, zaradny charakter i determinację, są wiodącymi zmianami tutaj w domu i na całym świecie.

Miejsca na naszym głównym kampusie w Saskatoon wspierają interdyscyplinarny cel naszych badań i pracy, w tym Centrum Studenckie Gordona Oakesa Red Bear, miejsce spotkań międzykulturowych, które pomaga integrować rdzenną kulturę na terenie kampusu oraz budynek nauk o zdrowiu, który obejmuje osiem dziedzin nauki o zdrowiu w praktycznym, praktycznym środowisku edukacyjnym.

Studenci USask pochodzą z całego świata i mogą stać się częścią rodziny USask w społecznościach w całym Saskatchewan, gdzie oferujemy szeroką gamę programów, od zajęć wprowadzających aż po studia pełne w niektórych dyscyplinach.

Lokalizacje

Saskatoon

Address
University of Saskatchewan
S7N Saskatoon, Saskatchewan, Kanada