Read the Official Description

Collège des médecines douces du Québec powstała w Montrealu w 1988 roku . Celem uczelni było zapewnienie wysokiej jakości edukacji w zakresie medycyny alternatywnej, która sprzyjałaby dialogowi medycyny alternatywnej i konwencjonalnej. AMCC szybko zdała sobie sprawę, że nauczanie na odległość byłoby dla wielu jego uczniów wielkim doświadczeniem. Początkowo Kolegium przeznaczone było wyłącznie dla osób posługujących się językiem francuskim , ale kursy języka angielskiego oferowane były od 2000 roku.

Idea struktury edukacyjnej powstała w praktyce konsultingowej dwóch lekarzy (jeden z nich był homeopatą), naturopaty i faktycznego dyrektora uczelni, Davida Bentata, akupunkturzysty i uznanego członka Collège des médecins du Québec w 1988 r. (wtedy znany jako Corporation professionnelle des médecins du Québec). W tamtym czasie praktyka konsultacyjna była obsługiwana przez stażystów z innych szkół. Popyt był świetny, w kontekście opracowywania różnych, ale uzupełniających się podejść.

Rząd Quebecu i Office des professions du Québec przyjęli ustawę (nr 25), w wyniku której akupunktura objęła kontrolę nad korporacją professionnelle des médecins du Québec. Stało się to w latach osiemdziesiątych, po których akupunkturzyści przeszli egzaminy. W tym samym okresie Dolisos i Boiron zainstalowali laboratoria w Montrealu. Prowadzi to do bezprecedensowego rozwoju medycyny homeopatycznej, praktykowanej przez praktyków, a nie lekarzy. Lekarze ci z pasją prowadzili kursy w różnych szkołach i laboratoriach w Quebecu. Założyciel i dyrektor College był pionierem w promowaniu akupunktury już w 1979 roku i homeopatii już w 1984 roku.

W latach osiemdziesiątych istniała naturalna, ale o wiele bardziej niepozorna; Laboratoria Robert et Fils jako pierwsze zapewniły naturalne produkty wysokiej jakości. Jednak dopiero pod koniec lat 90. pojawiło się prawdziwe zainteresowanie tego rodzaju praktyką.

Na początku, w 1988 r., College oferował wielozadaniowy trening w swoich gabinetach, jeden weekend w miesiącu przez trzy lata. Nauczyciele pamiętali o chęci przekazania wysokiej jakości wiedzy naukowej, umożliwiającej prawdziwą komunikację i współpracę z lekarzami. Było to zgodne z prawem, ponieważ trzech z czterech nauczycieli było zaangażowanych lub członków Collège des médecins du Québec.

Kształcenie na odległość

Pomysł kształcenia na odległość pojawił się, gdy nauczyciele rozpoznali problemy związane z utrzymaniem programu jakości, a jednocześnie spotykali się tylko jeden weekend w miesiącu. Przy tak ograniczonym czasie spotkania pogoda, choroby i wakacje mogą z łatwością zakłócić postępy ucznia. Kształcenie na odległość rozwiązałoby te problemy. Podręczniki i materiały pisemne zostały dodane do wszystkich kursów. To uzupełniło praktyczne warsztaty w Kolegium. Podręczniki te zapewniają również bibliotekę referencyjną dla uczniów i nauczycieli.

Szybko uczenie się na odległość okazało się mieć wiele zalet. Studenci mogli samodzielnie zarządzać czasem, korzystając z wolnego czasu i bez obaw o podróż. Warsztaty zakończyły szkolenie.

Po udanym nauczeniu na odległość Kolegium mogło przyjąć studentów z dowolnego kraju francuskojęzycznego. Kolegium rozwijało się z powodzeniem przez wiele lat, w tym otwarcie filii w Szwajcarii.

W 1994 r. Kolegium dostosowało program nauczania do międzynarodowych standardów nauczania. Każdy kurs przeszedł restrukturyzację, w oparciu o model 45 lub 90 godzinny. Dodaliśmy także kurs z zakresu fizjologii anatomii, który stał się warunkiem wstępnym szkolenia.

Zostać Online College

W 1997 r. College uruchomił pierwszą stronę internetową i kursy online. Postępy te poprawiły wrażenia edukacyjne naszych uczniów. Komunikacja z nauczycielami była szybsza, bardziej spontaniczna i bardziej płynna. W latach 2000-2001 kursy zostały przetłumaczone na język angielski, przyciągając dużą liczbę anglojęzycznych studentów ze wszystkich pięciu kontynentów.

Dziś College ma zarówno studentów francuskich, jak i anglojęzycznych, nadzorowanych przez zespół, który jest zawsze dostępny dla nich.

Podstawowe cele naszych programów

Nasze programy spełniają trzy główne cele w medycynie alternatywnej.

 • Kształcić: Uczyć zdrowego stylu życia i jakości życia
 • Zapobiegaj: nauka zapobiegania poprzez programy zdrowego stylu życia. Są one oparte na kontroli masy ciała, równowadze dietetycznej, korygowaniu niedoborów żywieniowych, detoksyfikacji, rewitalizacji, wysiłku fizycznego, radzeniu sobie ze stresem itp.
 • Leczenie: Rozwiązania terapeutyczne oferowane za pomocą naturalnych metod opieki.

Niezbędne umiejętności do opracowania

Edukacja na odległość jest przeznaczona dla osób dorosłych. Ma na celu budowanie pewnych umiejętności.

 • Autonomia: Zdolność do dalszego śledzenia nowej wiedzy w tej dziedzinie przez całą karierę praktyka.
 • Krytyczne myślenie: Analiza w dziedzinie leków alternatywnych.
 • Kreatywność: Otwartość na uczenie się nowych umiejętności i pomysłów oraz włączanie ich w plany leczenia.
 • Adaptowalność: uczestnictwo w transformacji społeczeństwa i odnowie wartości społecznych.
 • Komunikacja: dobre umiejętności pedagogiczne.

Zalety kształcenia na odległość

Edukacja na odległość pozwala ci uczyć się, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Zapewniamy materiały dydaktyczne i opiekunów, które ułatwią ci dostęp do wiedzy, bez względu na odległość. Nauczyciele pomogą Ci zarządzać czasem i zapewniać większą autonomię. Nauczanie na odległość jest przyjmowane przez coraz więcej szkół na całym świecie w zakresie tych cech. Dzięki tej formule gwarantowana jest liczba godzin kursu. Bez ryzyka anulowania - z dowolnego powodu.

 • Uczysz się we własnym tempie, a czasem dla Ciebie.
 • Określasz tygodniowe obciążenie pracą.
 • Wybierasz tematy, które Cię interesują. Kształcenie na odległość oznacza, że ​​nie musisz się spieszyć, możesz uczyć się dogłębnie. Korzystasz z kontaktu i osobistego kontaktu z opiekunem, który ma szkolenie medyczne i lekarskie.
Programs taught in:
Język angielski
Francuski

Ta szkoła oferuje również:

Bienvenue au site du CMDQ!