Sophia University Summer School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Specjalne cechy Sophii

Sophia University przeprowadziła się w Japonii w kierunku internacjonalizacji, zapewniając możliwości studiowania i edukacji, które uwzględniają coraz bardziej złożony świat. Przez lata uniwersytet stworzył oryginalną globalną sieć, która pozwala badaczom i studentom z zagranicy uczyć i studiować w Japonii, a japońscy naukowcy i studenci robić to samo za granicą.

Sophia zapewnia doskonałe środowisko edukacyjne dla epoki internacjonalizacji, kultywując "Mężczyźni i kobiety dla innych, z innymi", którzy mogą się wyróżnić na arenie światowej.

Jeden z najlepszych prywatnych uniwersytetów w Japonii

Reputacja Sophii w zakresie doskonałości w zakresie kształcenia na poziomie przeddyplomowym, wybitnych programów dla absolwentów oraz konkurencyjnego środowiska badawczego pozwala utrzymać jego pozycję jako jednego z najlepszych uniwersytetów w Japonii. Studenci ogromnie korzystają z umiejętności studiowania najnowszych osiągnięć w wybranej dziedzinie specjalizacji z wybitnymi członkami wydziału japońskiego i międzynarodowego. Zastanawiając się nad jakością wykształcenia, absolwenci Sophii są wysoko cenionymi liderami globalnego miejsca pracy w międzynarodowych firmach i organizacjach międzynarodowych.

Wszystkie nasze wydziały i szkoły wyższe przyjmują zagranicznych studentów. 1148 studentów zagranicznych pochodzi z ponad 60 krajów i ze wszystkich stron świata. Nasz wydział obejmuje członków z ponad 20 krajów, a większość wykładowców posiada zagraniczne studia i doświadczenie badawcze.


Japoński pionier edukacji globalnej

Sophia University oferuje programy w języku angielskim od ponad 60 lat. Odzwierciedlając wysoki szacunek, z jakim jego osiągnięcia są pionierem edukacji globalnej, Uniwersytet został niedawno wybrany do serii programów dotacyjnych wdrażanych przez Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii w celu internacjonalizacji uniwersytetów w Japonii, w tym projekt Top Global Universities i Global 30 Project. Programy te pomagają w dalszym wzmacnianiu wysiłków uniwersytetu mających na celu zwiększenie globalnej kompetencji naszych studentów.

Jednocześnie umowy z 206 zagranicznymi uniwersytetami w 42 krajach zapewniają dynamiczną mobilność naszych studentów. Ponad 1,500 studentów z zagranicy studiuje w Sophii z całego świata i wspiera międzynarodową kulturę uniwersytecką. Uniwersytet jest również znany z zachęcania studentów japońskich do studiowania za granicą z szerokim spektrum programów. Zarówno studenci przyjeżdżający, jak i wyjeżdżający odkryją, jak edukacja naprawdę ożywa w kontekście międzynarodowym w Sophii.


Różnorodność na jednym kampusie w fascynującym mieście Tokio

Sophia University ma kompaktową powierzchnię, która łączy wszystkie wydziały i szkoły wyższe w naukach ścisłych i humanistycznych w jednym kampusie. Takie podejście daje znaczne korzyści programom uniwersytetu poprzez pogłębienie mobilności edukacyjnej, współpracy i specjalizacji. Oferując środowisko, które skupia studentów i wykładowców z różnych środowisk kulturowych, językowych i religijnych, kampus funkcjonuje jako mikrokosmos globalnego społeczeństwa. Nie mniej korzystna jest lokalizacja Uniwersytetu w Tokio, megamiasta, która zachęca studentów do korzystania ze wszystkich zalet najnowocześniejszej technologii, urządzeń i infrastruktury. Najlepsze jest to, że miasto stanowi nieocenioną okazję do przeżycia wyjątkowej kultury, w której mieszają się elementy tradycyjne i nowoczesne.


Szeroka gama programów w języku angielskim

Studenci mogą studiować biznes i ekonomię, naukę i technologię oraz badania środowiskowe, wszystkie mocne strony Japonii, w języku angielskim. Sophia ma również długą tradycję w japońskich studiach. Monumenta Nipponica, angielsko-średnie czasopismo naukowe, które służy jako ważne źródło wiedzy dla naukowców studiujących Japonię na całym świecie, jest redagowane na uniwersytecie.

Poniższe programy oferują wyłącznie program nauczania w języku angielskim średnio:

Poziom licencjacki:

  • Sztuki wyzwolone
  • Nauka i technologia

Poziom wykształcenia:

  • Globalne studia
  • Globalne badania środowiska
  • TESOL (Nauczanie angielskiego dla osób mówiących w innych językach)
  • Nauka i technologia

Programy nie będące stopniami:

  • Sztuki wyzwolone
  • Centrum Edukacji i Badań Językowych (kursy języka japońskiego)
  • Krótkie programy (azjatyckie, japońskie i japońskie)


Znany z oferowania wysokiej jakości edukacji językowej

Od czasu założenia Sophia kładzie nacisk na edukację językową, a absolwenci Sophii są cenieni za wyjątkową znajomość języka i umiejętności komunikacyjne. Centrum Edukacji i Badań Językowych oferuje studentom japońskim kursy w 22 językach. Centrum oferuje również szeroki wybór kursów japońskich dla studentów zagranicznych. Oprócz promowania umiejętności posługiwania się językiem obcym podczas kariery w coraz bardziej globalnym i zróżnicowanym świecie, Sophia University stawia sobie za cel przygotowanie studentów do używania języków obcych do logicznego rozwijania własnych sposobów myślenia, prezentowania swoich myśli i negocjować na głębszym poziomie.

Lokalizacje

Chiyoda

Address
102-8554 Chiyoda, Tokio, Japonia