Przeczytaj oficjalny opis

Misja

Centrum Wspólnego Społeczeństwa ma na celu zbudowanie integracyjnego, spójnego społecznie społeczeństwa w Izraelu poprzez angażowanie podzielonych społeczności w działania zbiorowe na rzecz rozwoju zrównoważonej, kwitnącej demokracji izraelskiej opartej na wzajemnej odpowiedzialności, równości obywatelskiej i wspólnej wizji przyszłości.

Profil

Givat Haviva jest organizacją non-profit założoną w 1949 roku jako krajowe centrum edukacji w Federacji Kibuców w Izraelu. Jest on poświęcony promowaniu wzajemnej odpowiedzialności, równości obywatelskiej i współpracy między podzielonymi grupami w Izraelu, jako podstawa budowania wspólnej przyszłości i wspólnego społeczeństwa - krytycznych elementów trwałej i kwitnącej demokracji izraelskiej. W tym celu Centrum Wspólnego Społeczeństwa w Givat Haviva służy jako katalizator w aktywowaniu podzielonych społeczności, aby wspólnie dążyły do ​​osiągnięcia wspólnych celów, angażując się w proces interakcji, wsparcia i wzmocnienia. Odbywa się to poprzez ułatwianie projektów między społecznościami; prowadzenie szkoleń i działań związanych z budowaniem potencjału; zwoływanie seminariów, warsztatów i konferencji w celu kultywowania konkretnych pomysłów, które sprzyjają zmianom; i tłumaczenie tych pomysłów na działanie. Givat Haviva, lider w swojej dziedzinie, jest laureatem nagrody UNESCO w dziedzinie edukacji pokojowej za długoletnią pracę na rzecz promowania dialogu i pojednania między Żydami a Arabami.

Zaangażowanie publiczne

Centrum rozwija platformy, aby zaangażować szeroką publiczność w swoje wspólne działania społeczne . Coroczna konferencja gromadzi różne zainteresowane strony, aby omawiać kluczowe kwestie, wymieniać się doświadczeniami i kształtować mechanizmy wspólnych działań. Ponadto, Centrum angażuje się w działania publiczne, odpowiadając na bieżące wydarzenia związane z relacjami żydowsko-arabskimi w Izraelu poprzez solidarność, podnoszenie świadomości i zasięg mediów.

Nasze dziedzictwo

Givat Haviva jest najbardziej doświadczoną instytucją w Izraelu promującą pojednanie między Żydami i Arabami. Od momentu założenia Givat Haviva pełni funkcję centrum edukacyjnego Hashomer Hacair i ruchu kibuców. Yad Yaari jest centrum badawczym Hashomer HaTzair i ruchu w Kibucu.

Kampus

Givat Haviva wyróżnia się swoim fizycznym kampusem, który służy jako centrum społeczne dla różnych instytucji, w tym Centrum Badań i Dokumentacji Yad Yaari, Centrum Holocaustu i Badań nad Moreshet, Open University i różnych organizacji pozarządowych.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
Obecnie nie ma programów do wyświetlenia

Proszę udoskonalenie powyżej, sprawdź nasze popularne kategorie poniżej lub przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych.


... or simply by choosing your degree:

Learn Arabic at Givat Haviva

Address
Haifa, Haifa District, Izrael