Givat Haviva

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Misja

Centrum Wspólnego Społeczeństwa ma na celu zbudowanie integracyjnego, spójnego społecznie społeczeństwa w Izraelu poprzez angażowanie podzielonych społeczności w działania zbiorowe na rzecz rozwoju zrównoważonej, kwitnącej demokracji izraelskiej opartej na wzajemnej odpowiedzialności, równości obywatelskiej i wspólnej wizji przyszłości.

Profil

Givat Haviva jest organizacją non-profit założoną w 1949 roku jako krajowe centrum edukacji w Federacji Kibuców w Izraelu. Jest on poświęcony promowaniu wzajemnej odpowiedzialności, równości obywatelskiej i współpracy między podzielonymi grupami w Izraelu, jako podstawa budowania wspólnej przyszłości i wspólnego społeczeństwa - krytycznych elementów trwałej i kwitnącej demokracji izraelskiej. W tym celu Centrum Wspólnego Społeczeństwa w Givat Haviva służy jako katalizator w aktywowaniu podzielonych społeczności, aby wspólnie dążyły do ​​osiągnięcia wspólnych celów, angażując się w proces interakcji, wsparcia i wzmocnienia. Odbywa się to poprzez ułatwianie projektów między społecznościami; prowadzenie szkoleń i działań związanych z budowaniem potencjału; zwoływanie seminariów, warsztatów i konferencji w celu kultywowania konkretnych pomysłów, które sprzyjają zmianom; i tłumaczenie tych pomysłów na działanie. Givat Haviva, lider w swojej dziedzinie, jest laureatem nagrody UNESCO w dziedzinie edukacji pokojowej za długoletnią pracę na rzecz promowania dialogu i pojednania między Żydami a Arabami.

Zaangażowanie publiczne

Centrum rozwija platformy, aby zaangażować szeroką publiczność w swoje wspólne działania społeczne . Coroczna konferencja gromadzi różne zainteresowane strony, aby omawiać kluczowe kwestie, wymieniać się doświadczeniami i kształtować mechanizmy wspólnych działań. Ponadto, Centrum angażuje się w działania publiczne, odpowiadając na bieżące wydarzenia związane z relacjami żydowsko-arabskimi w Izraelu poprzez solidarność, podnoszenie świadomości i zasięg mediów.

Nasze dziedzictwo

Givat Haviva jest najbardziej doświadczoną instytucją w Izraelu promującą pojednanie między Żydami i Arabami. Od momentu założenia Givat Haviva pełni funkcję centrum edukacyjnego Hashomer Hacair i ruchu kibuców. Yad Yaari jest centrum badawczym Hashomer HaTzair i ruchu w Kibucu.

Kampus

Givat Haviva wyróżnia się swoim fizycznym kampusem, który służy jako centrum społeczne dla różnych instytucji, w tym Centrum Badań i Dokumentacji Yad Yaari, Centrum Holocaustu i Badań nad Moreshet, Open University i różnych organizacji pozarządowych.

Lokalizacje

Hajfa

Address
Hajfa, Dystrykt Hajfy, Izrael

Programy

Obecnie nie ma programów do wyświetlenia

Proszę udoskonalenie powyżej, sprawdź nasze popularne kategorie poniżej lub przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych.


... or simply by choosing your degree: