Prague Film School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Prague Film School jest jedną z wiodących szkół w Europie, oferującą praktyczne szkolenia z zakresu podstawowych dyscyplin filmowych. Przyspieszone programy szkolne, międzynarodowe wydziały i obiekty światowej klasy przyciągają studentów z całego świata, którzy chcą przekształcić wieloletnią pasję filmową w życiową profesję

DLACZEGO W SZKOLE Prague Film School ?

Zorientowane na praktykę: Trudno byłoby znaleźć program, który zapewniłby równie praktyczną ekspozycję podczas kręcenia filmów. W Prague Film School kręconych jest ponad 400 filmów, a studenci programu rocznego biorą udział w aż 30 produkcjach. Podstawową zasadą Prague Film School jest szkolenie i uważamy, że tak jak w przypadku instrumentów lub języków, jedynym sposobem na rozwijanie płynności jest ćwiczenie. Wysokiej klasy obiekty: Prague Film School jest dobrze zaopatrzona w najnowocześniejszy sprzęt wykorzystywany w profesjonalnych produkcjach filmowych na całym świecie. Uczniowie mają natychmiastowy dostęp do szkolnej floty aparatów, w tym kamer RED Epic, Arri Alexa, Canon i Sony, a także wysokiej jakości oświetlenia, dźwięku i przyczepności.

Intensywny: Typ studenta, który wybiera Prague Film School przychodzi do nas, ponieważ ma on tylko jeden rok pod względem czasu lub zasobów finansowych, aby przejść z miejsca, w którym obecnie znajduje się w świecie profesjonalnego filmowania. Mamy wtedy tylko jeden rok, aby doprowadzić tych uczniów do poziomu kompetencji, w którym mogą działać profesjonalnie. Jako taki program jest mocno ściśnięty.

Stosunki między uczelnią a studen- tami: Podstawowy wydział jest sprowadzany z całego świata. Podczas gdy wszyscy nauczyciele są profesjonalnymi filmowcami, ich głównym celem w Pradze jest nauczanie studentów w Prague Film School . Dynamika jest tym, co można znaleźć w ekskluzywnych internatach i małych college'ach w USA, gdzie nauczyciele są bardzo oddani swoim uczniom i dostępne. Wydział uosabia także szkolną ideologię integracji europejskiego art-house z amerykańskimi niezależnymi kinami.

Różnorodność ciała studenckiego: w organizmie studenckim liczącym 60 uczniów reprezentowanych jest 25-30 krajów. Prawie każdy inny student pochodzi z innej części świata, ale istnieje subkulturowy klej wiążący je ze sobą. Uczniowie żyją i wspólnie oddychają filmem.

Liberalizm: Większość uczniów w naszej szkole ukończyła studia licencjackie i widzi swój czas w szkole filmowej jako cenną okazję do poślubienia swoich głębokich zainteresowań powołaniem. W związku z tym administracja traktuje wszystkich uczniów jak odpowiedzialnych dorosłych i ufa studentom, aby wzięli pełną odpowiedzialność za swoje studia. Szkoła nie ingeruje w wybory artystyczne uczniów.

Praga: Praga jest jednym z tych bardzo rzadkich miast, które łączą kosmopolityzm z intymnością i pięknem. Jego magia jest widoczna dla każdego, kto ma szczęście, aby spędzić tu trochę czasu. Praga jest dużym europejskim centrum filmowym z jednym z największych i najstarszych studiów filmowych na kontynencie. Miasto jest uważane za najpiękniejsze stolicę świata i produkcje z całego świata, aby czerpać korzyści z urody i zasobów filmowych miasta. Dla studenta filmowego Praga jest wymarzonym miastem, zapewniającym scenerię dla praktycznie każdego rodzaju filmu, charyzmatycznego miejskiego gwaru dla inspiracji i przystępnej ceny, wciąż unikalnego w rozwiniętym świecie.

Lokalizacje

Praga

Address
Prague Film School
Pstrossova 19

110 00 Praga, Praga, Czechy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium