European Centre for Career Education

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

European Centre for Career Education zapewnia praktyczną edukację w formie wyjątkowych letnich programów z zakresu prawa, międzynarodowego biznesu i architektury. ECCE ma dwa kluczowe cele: kształcenie młodych i utalentowanych studentów na temat tego, jak działa profesjonalny świat, a jednocześnie generowanie możliwości biznesowych dla firm, z którymi współpracujemy.

Programy letnie ECCE są odpowiednie dla studentów i absolwentów szkół wyższych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć więcej doświadczenia przed rozpoczęciem kariery zawodowej.

Program koncentruje się na dwóch podstawowych aspektach:

- Trzy tygodnie intensywnych kursów i mentoringu przez odpowiednich i odnoszących sukcesy liderów branży, uzupełnione o
- Czterotygodniowe staże w firmie w Twojej dziedzinie w wielu dużych miastach europejskich.

Programy letnie

ECCEDU zostało ustanowione, aby zapewnić długoterminowe rozwiązanie zbyt teoretycznych tendencji edukacji uniwersyteckiej i doradztwa zawodowego. Wypełniamy lukę między wiedzą akademicką naszych studentów a prawdziwym doświadczeniem, opierając się na teoretycznych podstawach uniwersytetów.

Uważamy, że połączenie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych jest niezbędnym warunkiem sukcesu uczniów w przyszłych dziedzinach. Nasze dwumiesięczne programy letnie koncentrują się na prawie, międzynarodowym biznesie i architekturze. Programy składają się z trzech tygodni intensywnych kursów praktycznych i czterech tygodni stażu w jednej z 250 międzynarodowych firm w całej strefie Schengen.

W ostatnich latach letni program ECCE w dziedzinie prawa stał się największym prawnym projektem edukacyjnym między Europą a Chinami. W 2019 r. Otrzymaliśmy ponad 650 zgłoszeń z 50 krajów na całym świecie i powitaliśmy około 200 studentów, którzy zostali przyjęci do programu, spędzając piękne i znaczące lato w Pradze.

Wykłady i wykładowcy

Projektując i organizując programy, zawsze kierujemy się dwiema podstawowymi wartościami - doświadczeniem i inspiracją. Każdego lata, przez trzy tygodnie, uczymy naszych studentów 30 praktycznych tematów, które rzadko trafiają do programów akademickich. Te 30 tematów jest wybieranych bardzo starannie, aby upewnić się, że pozostają aktualne i obejmują 30 różnych aktywnych specjalistów, którzy są uważani za ekspertów w swoich dziedzinach. Wśród naszych mówców są Radek Špicar (prezes Aspen Institute), Leoš Dvořák (kierownik ds. Cyfryzacji, Valeo), Václav Nekvapil (partner zarządzający, CEC Government Relations), Klára Sommerová (współzałożyciel i lider, (S) právně), Miroslav Černý (Koordynator Departamentu Własności Intelektualnej, ŠKODA AUTO, as), Petra Hrušková (Manager, Global TA Operations w Red Hat), Pavlína Louženská ( Strateg and Business Innovation, 2FRESH Prague) i wielu innych.

Praktyki prowadzone przez ECCE

Programy ECCEDU to nie tylko spędzanie czasu w klasie; wręcz przeciwnie. Po trzech tygodniach intensywnych kursów praktycznych nasi uczniowie mogą zmienić sposób wykorzystania i poprawić zdobytą świeżo zdobytą wiedzę, odbywając czterotygodniowy staż w jednej z wiodących firm działających w swojej branży.
Współpracujemy z takimi firmami jak Siemens, UniCredit Bank, Lego, Coca-Cola; kancelarie prawne, takie jak DLA Piper, Clifford Chance, Linklaters; oraz studia takie jak Jestico, Whiles Architecture i Chapman Taylor Architekci, a także wiele innych, w celu zapewnienia cennych doświadczeń, umiejętności i know-how.

Wszyscy nasi partnerzy zdają sobie sprawę z ogromnej luki między tradycyjną edukacją a sytuacjami z życia codziennego; dlatego chętnie zgodzili się uczestniczyć w przygotowaniu naszych uczniów do odniesienia sukcesu w przyszłych liderach i uznanych ekspertów w swoich dziedzinach.

Wielka recepcja i ukończenie szkoły

Tradycyjnie nasze programy letnie otwierają powitalny wieczór galowy dla studentów ECCEDU. To wydarzenie jest okazją do spotkania inspirujących ludzi, takich jak założyciele, prawnicy i menedżerowie korporacyjni, a także do poznania innych studentów ECCEDU.
Podczas wykładu programu nasz personel organizuje różne imprezy integracyjne dla studentów, aby zaangażować ich w różne zajęcia w czasie wolnym i zapoznać ich z kulturą europejską. Organizujemy gry ucieczki i gry laserowe lub zwiedzanie Pragi, aby odkryć tradycyjne produkty i kupić pamiątki. Organizowane są również wycieczki po Czechach i za granicą: w przeszłości studenci udali się do Czeskiego Krumlowa, Kutnej Hory, Wiednia i Berlina.

Certyfikat ECCEDU wydawany jest na koniec każdego programu podczas nieformalnej ceremonii wręczenia nagród, zwykle w formie wieczornego grillowania. Ponadto firmy stażowe udzielają listów polecających lub certyfikatów stażowych.

Lokalizacje

Praga

Address
Praga, Praga, Czechy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium