Przeczytaj oficjalny opis

Instytut Studiów Europejskich jest autonomiczny dział Vrije Universiteit Brussel. Został utworzony w 2001 roku poprzez inicjatywy podjęte przez rząd Flandrii. Jak Jean Monnet Centrum Doskonałości, IES uczy zaawansowanych programów magisterskich, a koncentruje się na badaniach interdyscyplinarnych studiów europejskich, w szczególności na temat roli UE w międzynarodowym otoczeniu. W tym zakresie, IES świadczy usługi akademickie do naukowców, decydentów i ogółu społeczeństwa.

Instytut centralne położenie w Brukseli, stolicy Europy, czyni go idealnym miejscem pracy dla studentów i uczonych, którzy chcą siedzibę prowadzenia badań w międzynarodowym i interdyscyplinarnym. IES jest także idealnym forum konferencji i warsztatów na tematy europejskie.

Misją IES jest trojaki:

  1. Dostarczanie zaawansowanych edukacji: poprzez LL.M. w Międzynarodowej i europejskiego prawa, magister Integracji Europejskiej i Rozwoju ("Euromaster"), jego roczny Szkoły Letniej w sprawie europejskiego procesu decyzyjnego i jego 3 modułów e-learning z zakresu prawa europejskiego, instytucji i źródeł informacji.
  2. Prowadzenia badań naukowych: badania koordynowane przez IES Dyrektora Akademickiego i przeprowadzone przez naukowców doktorantów, jak i post-doktorskich Senior Research Fellows, które prowadzą klastrów badawczych.
  3. Świadczenie usług naukowych w dziedzinie studiów europejskich: organizuje coroczne konferencje, regularne warsztaty i powtarzającego cykl wykładów oraz prowadzenie zleconych badań.

Instytut ściśle współpracuje z wieloma uczelniami i instytucjami badawczymi w Belgii, Europie i na arenie międzynarodowej. Te partnerstwa i ciągła wymiana pomysłów z praktyków i naukowców pozwala IES wzmocnić swoje cele badawcze i produkować mieszankę wysokim poziomie koncepcyjnym i praktyczne doświadczenie con wszystkich głównych polityk UE.

Strategia

Badania w IES koncentruje się na UE w kontekście międzynarodowym. Bada instytucji UE, polityki i prawa w kontekście globalizacji i prawem międzynarodowym i polityce. Projekty badawcze analizy roli UE jako aktora globalnego i interakcji między wymiarów wewnętrznych i zewnętrznych polityk UE. Dotyczą one także wzajemnych relacji między UE i organizacjami międzynarodowymi. W tym celu Instytut promuje interdyscyplinarne podejście, które łączy wiedzę prawną, gospodarczą, społeczną i polityczną. Koncentruje się na badaniach dotyczących przyszłości, które produkuje polityki istotne wyniki zainteresowania decydentów politycznych i społeczności akademickiej.

Główne tematy badawcze

Podczas badań IES głównie obejmuje szeroki zakres studiów europejskich, Instytut koncentruje swoje działania na zmieniającym się zestawem klastra badawczego:

  • Środowisko i zrównoważony rozwój
  • Migracji, różnorodności i sprawiedliwości
  • Bezpieczeństwo międzynarodowe
  • Europejskiego zarządzania gospodarczego

Klastry te są pielęgnować poprzez uruchomienie własnych projektów badawczych (głównie na poziomie doktora), a także pozyskiwania funduszy od sponsorów zewnętrznych.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Francuski

Ta szkoła oferuje również:


Institute for European Studies (IES), Vrije Universiteit Brussel

Dwa tygodnie intensywnych studiów (w Brukseli ... [+]

W skrócie: Intensywna 2-tygodniowa szkoła letnia (1 tydzień w Brukseli i 1 w Wiedniu). To przełomowy kurs w procesie kształtowania polityki UE, a w 2019 r. Koncentruje się na analizie bezpieczeństwa ludzi w UE! Omawiając wszystkie obszary polityki UE, przedstawimy uczestnikom wgląd w kilka aspektów bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwo w jego tradycyjnym znaczeniu (obrona), ale także z perspektywy społecznej (migracja, środowisko, rozwój).

Wizyty: Komisja Europejska, Parlament Europejski, OBWE, Organizacja Narodów Zjednoczonych, Delegatura UE w Wiedniu.

Dedykowana strona internetowa: www.eu-summerschool.eu

Dedykowana strona na Facebooku: www.facebook.com/summerschooleu/... [-]

Belgia Bruksela Austria Wiedeń
Lipiec 2020
W pełnym wymiarze godzin
2 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Institute for European Studies
Address
Pleinlaan 5, 1st floor
B-1050 Bruksela, Belgia
Witryna
Telefon
+32 2 614 80 01