Birzeit University PAS

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Birzeit Uniwersytet początkowo powstała jako szkoła w 1924 przez Panią Nabiha Nasir (1891- 1951), członek pionierskiej rodziny palestyńskich nauczycieli. W 1953 roku rozpoczęła oferowanie pierwszego roku na uczelniach wyższych, w sztuce i nauce, w uzupełnieniu do programu szkoły średniej. 1961, Birzeit College oferował drugi rok zajęć uniwersyteckich. W następnym roku, kojarzy stopni zostały przyznane na dwuletni program umożliwiający studentom przenieść do innych uczelni w świecie arabskim i gdzie indziej, aby ukończyć tytuł licencjata.

W roku 1967, Zachodni Brzeg i Strefa Gazy znalazła się pod izraelską okupacją, co spowodowało ograniczenia w podróżowaniu nałożone na Palestyńczyków przebywających w tych obszarach. W rezultacie uczniowie byli mniej mogli podróżować do sąsiednich krajów arabskich, aby kontynuować naukę. To nowe środowisko polityczne skłoniły Birzeit stopniowej likwidacji swojego programu szkoły średniej, a skupić się na szkolnictwie wyższym. Do 1972 roku uczelnia rozpoczęła czteroletni program prowadzący do stopni licencjata nagrodzonych na Wydziale Sztuk Pięknych i Wydziału Nauk.

W 1975 roku, nazwa, Birzeit Uniwersytet został oficjalnie przyjęty i Birzeit został pierwszym Emiraty uczelnia należy ustalić w Palestynie. Pierwsza ceremonia odbyła ukończenia 11 lipca od 1976 roku. W 1978 roku Wydziały Handlu i Ekonomii zostały ustalone, a następnie na Wydziale rok później. Uczelnia zaczęła oferować programy podyplomowe w 1977 roku. W 1996 roku Wydział Absolwent została formalnie powołana.

W 1973 roku, podobnie jak rozwój jest w Birzeit pełnoprawnym uczelni zbliżył się do końca, Izrael zamknął kampus na zlecenie wojskowej przez dwa tygodnie. Było to pierwsze z wielu represji wobec społeczności uniwersyteckiej. Mniej niż rok później, izraelskie władze wojskowe deportowany prezydenta uniwersytetu, dr Hanna Nasir, który pozostał na emigracji przez dziewiętnaście lat. Od 1979-1992, uniwersytet został zamknięty przez władze okupacyjne izraelskich kilka razy. Po raz piętnasty i ostatni, izraelskie wojsko zamknął uniwersytet od 08 stycznia 1988 do 29 kwietnia 1992, tak jak w przypadku wszystkich palestyńskich instytucji szkolnictwa wyższego. W tym długim okresie zamknięcia, uczelnia nadal pracować pod ziemią w małych grupach studyjnych w prowizorycznych rozwiązań spoza kampusu. W takich warunkach, wielu studentów wziął więcej niż zwykle czasu na studia.

Uniwersytet Dziś

Dziś Birzeit Uniwersytet jest kwitnącym instytucja, z ponad 900 wykładowców i pracowników członków i około 10.103 studentów, z których 64 procent to kobiety (6497 studentów) i 36 procent są mężczyźni (3606 studentów), pochodzących ze wszystkich regionów na Zachodnim Brzegu. Uczelnia znajduje się na obrzeżach miasta, w odległości 10 Birzeit kilometrów na północ od Ramallah i 26 km na północ od Jerozolimy. Zobowiązała się do firmy zasady wolności akademickiej, uczelnia ma na celu przygotowanie młodego pokolenia palestyńskiego stać się odpowiedzialnymi przywódcy i obywatele. Jak to zachęca swoich uczniów na drodze doskonałości akademickiej, ale także podkreśla potrzebę świadomości społecznej i narodowej zaangażowania.

Nasza lista kursów to:

Modern Standard Arabic Arabic palestyńskiego potoczne Society Pytanie Palestyny ​​Towarzystwo kobiety w Emiratach Arab Cultural Studies Society palestyńskiego nowoczesnej i współczesnej myśli arabskiej

Lokalizacje

Birzeit

Address
Birzeit University
PO Box 14

Birzeit, Palestyna