Berlin Summer University Of The Arts

Berlin Summer University of the Arts

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

<span Translate="no">Berlin Summer University Of The Arts</span>

Berlin Summer University of the Arts

Zniżki dla absolwentów i rezerwacje wielokrotne: Cieszymy się, że możemy Cię znowu zobaczyć i chcielibyśmy nagrodzić Cię zniżką 100 EUR na opłatę za kurs (lub opłatę końcową, jeśli zarejestrujesz się na więcej niż jeden kurs). Uczestnicy, którzy zarejestrują się na kilka naszych kursów otrzymają zniżkę 50 EUR od ostatecznej ceny.

Informacja i rejestracja: www.summer-university.udk-berlin.de

Sztuki piękne

9.7. - 13,7. Przejścia - rysowanie i przestrzeń z Pauline Kraneis

460 EUR

Podczas warsztatów rysunkowych omówione zostaną przestrzenie przejściowe miejskiego Berlina i eksperymenty z procesem rysowania w sposób otwarty i interpretacyjny. Nacisk zostanie położony na praktyczną pracę artystyczną w połączeniu z krytycznymi dyskursami.

19.7. - 21.7. Warsztat z Valérie Favre

398 EUR

Uczestnicy tego warsztatu uzyskają głęboki wgląd w dziedzinę malarstwa i rozwiną specjalne cechy oglądania poprzez analizę dzieł starych i nowych mistrzów. Odkryj nowe, twórcze sposoby opisywania rzeczy w sztuce, rzuć wyzwanie swoim punktom widzenia i poszerz swoją perspektywę.

23,7. - 26,7. Samozapis dla kobiet z Ines Lindner

390 EUR

Autoryzacja oznacza znajomość specyfiki własnej pracy i możliwość jej promowania: co sprawia, że ​​jest wyjątkowa, czy warto ją wystawiać lub kupować? Zwracając szczególną uwagę na samozatwarzanie kobiet, przyjrzymy się, jak zaprezentować pracę i przygotować się na międzynarodową scenę artystyczną.

30,7. - 1.8. Identyfikacja wizualna dla kobiet z Nora Bilz

375 EUR

Podczas tego warsztatu uzyskasz ogólne omówienie wytycznych projektowych i dowiesz się, jak używać ich jako narzędzia do osobistego profilu publicznego. Będziesz uczyć się i omawiać przykłady tożsamości wizualnych oraz rozwijać własną, niepowtarzalną tożsamość. Warsztaty są realizowane we współpracy z Goldrausch - kompleksowym projektem poświęconym profesjonalizacji kobiet w sztuce.

3.8. - 5.8. Iron Printing in Blue - warsztat cyjanotypisty z Jennifer Claire Heck

420 EUR

W tym praktycznym warsztacie uczestnicy przejdą cały proces cyjanotypii i przeanalizują jego zastosowanie we własnej działalności artystycznej. Nacisk zostanie położony na dyskusję na temat technik cyjanotypii stosowanych w sztuce współczesnej.

14.8. - 17,8. Znalezienie opowieści - warsztaty fotograficzne z
Carla Åhlander

420 EUR

Ten warsztat łączy analizę fotografii, teorię i praktyczną pracę fotograficzną. Wspólnie wyjaśnimy konstytucję narracji i proces powstawania znaczenia fotografii. Oprócz tworzenia własnych seriali fotograficznych, zyskasz umiejętność patrzenia, czytania i mówienia o fotografiach.

Projekt

20.8. - 23.8. Rzeczywistość wirtualna - jak projektować wirtualne systemy przestrzenne za pomocą
Pablo Dornhege

430 EUR

Warsztaty przekazują znaczną wiedzę na temat rzeczywistości wirtualnej i tego, jak można ją wykorzystać jako narzędzie do projektowania. Uczestnicy dowiedzą się, jak generować modele 3D z obiektów rzeczywistych, jak tworzyć internetowe przestrzenie narracyjne i jak korzystać z silnika gry, aby stworzyć interaktywne wirtualne doświadczenie.

30,8. - 3.9. IBA 87 Revisited - Postmodernizm w architekturze z
Stephanie Kloss

450 EUR

Seminarium zajmie się Międzynarodową Wystawą Budowlaną Berlin 1987 poprzez interdyscyplinarne praktyki i strategie. Artyści wizualni, architekci i projektanci są zaproszeni do dyskusji na temat ruchu postmodernistycznego, jego znaczenia dla dzisiejszego Berlina i do rozwijania własnej pracy.

17,9. - 21,9. Uczenie się z Trolli: Aktualizacje Fashion Design z
Lars Paschke

450 EUR

Podążając za wywrotowością trollingu internetowego, kurs ten próbuje wzmocnić powszechne, ale problematyczne tryby w praktyce projektowania mody, wprowadzić je w interwencję i uczyć się na podstawie irytacji, jakie wywołuje to u klienta, w celu zintegrowania zaktualizowanych metod i koncepcji z istniejącymi modami projektowania mody. .

Muzyka

23.8. - 25.8. Berghain and Beyond - krytyczne śledztwo berlińskiego Techno z udziałem Kim Fesera i Matthiasa Pasdziernego

440 EUR

Berlin jest uznawany za światową stolicę Techno, ale mimo wszystko - od czego zaczyna się historia? Wspólnie - czytając teksty, oglądając filmy, jeżdżąc na wycieczki i stosując różne podejścia do analizy muzycznej - poznamy historię, estetykę i ekonomię żywej sceny muzyki elektronicznej w Berlinie.

13.9. - 16,9. Guide to Play Baroque - Technika gry i wykonanie dla strunowców z Irmgard Huntgeburth

350 EUR

W tym warsztacie gracze i pedagodzy nauczą się czytać muzykę barokową i przetłumaczyć scenariusz na odpowiednie doznania dźwiękowe za pomocą technik właściwych dla instrumentu smyczkowego. Poza tym nauczymy się korzystać z naszego ciała i odkrywać drogi do idealnej wydajności.

24,9. - 26,9. StorySinging - Opowiadanie w klasycznym repertuarze wokalnym z Ragnhild Mørch

390 EUR

Warsztaty stanowią połączenie klasycznego repertuaru wokalnego i sztuki opowiadania, która pozwala odkrywać i rozwijać swój muzyczny artyzm poprzez poetyckie i twórcze możliwości, które oferuje opowiadanie historii. Akompaniament Pianoforte zostanie zapewniony podczas pierwszego i ostatniego dnia kursu.

2.9. - 3.10. - Intensywne szkolenie z audycji operowych dla młodych początkujących zawodowców z profesorami Gerdem Ueckerem (2.9 - 8.9.) Lub z Cheryl Studer (27.9 - 3.10.) Razem z profesorem Jonathanem Alderem, Janice Alder-Alford i Berndem Schroederem

980 EUR (za moduł)

Czy zamierzasz występować w niemieckojęzycznej operze? Te dwa wysokopoziomowe kursy z doskonałą koncepcją i zespołem pomogą młodym śpiewakom przygotować się do tego wymagającego zawodu. Nacisk zostanie położony w szczególności na przesłuchanie, ale uwzględnione zostaną także inne ważne aspekty życia teatralnego, np. wybór repertuaru, interpretacja i wgląd w kryteria wyboru dla samych agentów i oper.

6.10. - 10,10. Klasa mistrzowska Bağlama z Erdalem Erzincanem

390 EUR

Erdal Erzincan, jeden z najwybitniejszych współczesnych anatolijskich wykonawców muzyki i bağlama, podzieli się ze swoimi uczniami swoimi świeżo skomponowanymi utworami w różnych wersjach akordów dla bağlamy.

Performing Arts

8.6. - 10.6. Opowiadanie historii - wprowadzenie z Ragnhild Mørch

370 EUR

Praktyka opowiadania historii zwiększa umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne, rozwija wyobraźnię i zdolność do improwizacji. Uczestnicy tego warsztatu poznają podstawowe etapy opowiadania historii i jak mogą przekazać opowieści swój głos.

2.8. - 8.8. Twoja opowieść o Berlinie: alternatywne warsztaty pisania "Kreatywny non-fiction" z Josephem Pearsonem

430 EUR

Przyjedź do Berlina, udanego weekendu pełnego dobrych treści, a następnie zapisz go jako świetnie wykonany autobiograf. Pod kierownictwem Josepha Pearsona - blogera i eseisty - to alternatywne warsztaty pisania badają kapitał niemiecki poprzez gatunek "kreatywnej non-fiction" lub eseje oparte na prawdziwych doświadczeniach. Będziemy produkować prace, które mają być jakości publikacji.

Sierpień 2018 - KlangKunstBühne spezial - Nezaket Ekici i She She Pop

290 - 340 EUR

Podczas całotygodniowych intensywnych warsztatów uczestnicy będą mieli okazję pracować z tak uznanymi artystami z branży interaktywnej, jak artystka performance Nezaket Ekici czy kolektyw performance She She Pop. Uczestnicy zdobędą nową wiedzę i umiejętności w dotychczas nieodkrytych obszarach, wykroczą poza granice swoich dyscyplin i poszerzą swoją artystyczną ekspresję. Więcej informacji: www.klangkunstbuehne.de.

6.9. - 11,9. Dramat działa z Davidem Spencerem i Johnem von Düffel

550 EUR

Te kompleksowe czterodniowe warsztaty poprowadzą uczestników przez serię precyzyjnie wzorzystych ćwiczeń, w których każdy z nich demonstruje istotne elementy dramaturgicznego rzemiosła, np. Charakter, strukturę i rozwój konfliktu.

10.9. - 13,9. The Black Sheep - seminarium z udziałem Maren Strack

350 EUR

Możemy doświadczać jedynie obcości i różnic w stosunku do czegoś, co zostało wcześniej zaakceptowane. Czarna owca jest interesująca, ponieważ większość owiec jest biała. W ramach seminarium uczestnicy będą badać możliwości defamaryzacji artystycznej i rozwijać własne prace performatywne.

Interdyscyplinarny

14.6. - 17,6. (Re) Odkrywanie miasta z Sophią New i Daniel Belasco Rogers

430 EUR

Ten czterodniowy warsztat poświęcony jest sposobom, w które możemy się zainspirować i zmienić nasze relacje z miastem. Omówimy strategie artystyczne, takie jak psychogeografia, sytuacjonizm i interwencja miejska, i zbadamy, gdzie, w złożonej metropolii historycznej, takiej jak Berlin, centrum może być i badać jego krawędzie.

21.6. - 24,6. Metody cyber-estetyczne z Baruchem Gottliebem

430 EUR

W jaki sposób możemy rozwinąć naszą własną metodologię w kierunku strategii estetyki sieci, wykorzystując dziś dostępne cybernetyczne opinie społeczne? Podczas seminarium przyjrzymy się pomysłom, motywacjom i różnym sposobom zaangażowania się w nowe płynne i plastyczne pojęcia rzeczywistości oparte na wykładach, demonstracjach i dyskusjach.

28.6. - 1.7. Seminarium - Eksperymenty percepcyjne z Yutaka Makino

430 EUR

The Exp. Seminarium wprowadzi podstawową wiedzę w percepcji słuchowej i wzrokowej poprzez demonstracje i rekonstrukcje eksperymentów naukowych i zjawisk percepcyjnych. Ponadto powiązane teksty, dzieła sztuki, dzieła sztuki, nauki i filozofii zostaną omówione w formie odczytów, prezentacji i dyskusji.

8.8. - 12,8. Transformacja estetyczna i źródła inspiracji
Elvira Hufschmid

480 EUR

Seminarium pozwala zanurzyć się w interdyscyplinarny proces przemian estetycznych z przestrzenią miejską Berlina jako punktem wyjścia. Główny nacisk kładziony jest na proces generowania pomysłów: w jaki sposób odnajdujemy pomysły i jak przekazywana jest inspiracja?

10.9. - 16,9. Pisanie Aśramu dla PHD i Post-Doc z Ingrid Scherübl i Katją Günther

990 EUR

Podczas warsztatów Pisanie aszramu będziesz ćwiczyć monastyczny styl życia, aby pisać obszernie i popchnąć swój projekt tekstowy. Harmonogram dzienny obejmuje zdefiniowane czasy pisania, ćwiczenia fizyczne w naturze, sesje medytacyjne, inspirujące przerwy i godziny konsultacji. To specjalne środowisko pracy pozwoli ci pogłębić koncentrację. Witamy w strumieniu.

13.08. - 18.08. - KlangKunstBühne 2018

290 - 340 EUR

Letni kryzys? Jak gdyby! Tego lata artyści z dziedziny rzeźby, malarstwa, fotografii, wideo i innych mediów ponownie mają okazję wziąć udział w warsztatach KlangKunstBühne i doświadczyć możliwości wyjścia poza granice swoich dyscyplin. Współpracując z uznanymi międzynarodowymi artystami, zdobywa się nową wiedzę i umiejętności w dotychczas nieodkrytych obszarach, poszerzając możliwości własnego artystycznego wyrazu uczestników.

W warsztatach z wybitnym artystą performance Nezaket Ekici uczestnicy dowiedzą się, jak stworzyć performance na podstawie obiektu artystycznego i jak doprowadzić przedmiot do życia za pomocą środków performatywnych. Inspiracja zostanie uzyskana podczas wspólnej wizyty w muzeum w Berlinie, gdzie przedstawienia na żywo zostaną zaprezentowane publicznie jako wystawa na żywo pod koniec intensywnego tygodnia kursu. Uczestnicy powinni być otwarci na temat "wydajności" i powinni chcieć pracować z ciałem jako środkiem wyrazu. Odkrywając obszary sztuki instalacyjnej i performance, muzeum i scenę, rzeźbę i ruch, Nezaket Ekici wykorzystuje swoje ciało jako instrument narracyjny. Jej projekty obejmują tematy społeczne, historię sztuki i tożsamość.

Kreatywna przedsiębiorczość

7.8. - 10.8. Rozpoczynanie i prowadzenie własnej udanej kreatywnej działalności z Ulrike Müller

470 EUR

Ten praktyczny kurs pomaga kreacjom planować, kształtować, komunikować, uruchamiać i kierować ich nowym twórczym biznesem. Nadaje się również do freelancerów, którzy chcą ponownie uruchomić swój istniejący twórczy biznes.

17,9. - 19,9. Nowe przywództwo w pracy z Jeong Hong Oh i Andreasem Hertelem

490 EUR

Podczas tego warsztatu chcemy zbadać procesy i sposób myślenia, aby lepiej zrozumieć kreatywne przywództwo. Ponadto chcemy pokazać nowe narzędzia i strategie dla przywództwa w New Work.

Zarządzanie sztuką

14.6. - 16.6. Sztuka, pieniądze i ja. Dla artystów, twórczych myślicieli i instytucji kulturalnych z Susanne Rockweiler

550 EUR

Dzisiaj coraz ważniejsze staje się, aby artyści i twórczy myśliciele byli świadomi synergii między sztuką, pieniędzmi i autarketingiem. Warsztaty zapewniają im dostęp do najbardziej odpowiednich koncepcji i strategii fundraisingu. Zawiera konkretne przykłady współczesnej praktyki pozyskiwania funduszy, studiów przypadków, ćwiczeń i porad dotyczących samodzielnego marketingu.

18.6. - 23.6. Kolejne dwa kroki: Spotkanie sieciowe ds. Zarządzania kulturą Absolwenci sztuk performatywnych z Karin Kirchhoff

600 EUR

Wraz z kolegami, absolwenci zarządzania kulturą z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem zawodowym będą ćwiczyć, pogłębiać swoją wiedzę i rozumieć różnorodność krajobrazu i sieci berlińskiego teatru. Warsztaty prezentowane są we współpracy z Goethe-Institut.

28,8. - 31,8. - Artspeak: Warsztat języka angielskiego z Rosemary Hogarth

390 EUR

Sztuka międzynarodowa może być wszędzie, ale to nie znaczy, że jest to łatwe! Podczas tych warsztatów możesz podnieść swoje umiejętności językowe, analizując dzieła sztuki w klasie, odwiedzając wystawy i omawiając pomysły w kontekście muzeum / galerii.

21,9. - 23,9. Curating Sound Art - Występy audytorium z udziałem Sabine Sanio i Dorian Lange

450 EUR

Warsztat ten przekazuje znaczną wiedzę w praktyce kuratorskiej o wyjątkowej formie artystycznej, która zajmuje marginesy sztuk wizualnych i muzyki i której prezentacja wymaga specjalnych umiejętności. 450 EUR

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski


Ostatnia aktualizacja April 14, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Czerwiec 2018
Duration
Czas trwania
3 - 14 dni
W niepełnym wymiarze czasu
Price
Cena
-
Locations
Niemcy - Berlin, Berlin
Data rozpoczęcia: Czerwiec 2018
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Paźdz. 11, 2018
Dates
Czerwiec 2018
Niemcy - Berlin, Berlin
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Paźdz. 11, 2018
Price Zależy od czasu trwania kursu
Filmy

Berlin Summer University of the Arts