Keystone logo
Al Yamamah University

Al Yamamah University

Al Yamamah University

Wstęp

o YU

Al Yamamah University (YU) powstała w maju 2001 roku jako jeden uczelni przez rodzinę Al-Khudair. Oznaczało to ich drugi istotny wkład w edukację w Arabii Saudyjskiej, które zapoczątkował utworzenie pierwszych prywatnych szkół w Rijadzie w 1957 roku. Autoryzowany za instytucję szkolnictwa wyższego przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, Al Yamamah College otworzył swoje drzwi dla studentów płci męskiej we wrześniu 2004 roku i studentek we wrześniu 2006 roku. W 2008 roku Strażnika Dwóch Świętych meczetów, król Abdullah bin Abdulaziz Al Saud, niech Allah go chronić, wydał dekret królewski zatwierdzającą podniesienie Al Yamamah Kolegium o statusie wyższej uczelni, zwieńczeniem ośmiu latach planowania i ciężkiej pracy w celu ustalenia charakterystyczny, nowoczesny Arabia instytucją edukacyjną, która zapewnia zarówno licencjackich i kształcenia podyplomowego. Od momentu powstania, Uniwersytet zyskał na czele konkurencji między prywatnymi instytucjami szkolnictwa wyższego w Królestwie posługiwania się językiem angielskim jako medium nauczania.

Al-Yamamah University znajduje się na północ od Rijadu, na Al-Kasim autostrady i zajmuje powierzchnię 160.000 metrów kwadratowych. Został on zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami dla instytucji edukacyjnych. Męskiej Kampus składa się z centralnego budynku akademickiego, wielkiego audytorium, głównej biblioteki, sali studentów, klubu sportowego i meczet. Ponadto od samego początku, Uniwersytet Al-Yamamah została zobowiązana do przekazywania studentek z możliwości edukacyjnych, które przygotowują ich do ich istotną rolę w powstającym Arabii rynku pracy. Kampus kobiet jest owocem tego zobowiązania, z kampusu state-of-the-art gościnnie nowoczesne wyposażenie - zarówno akademickich i rekreacyjnych - które są w pełni równoważne z tymi, cieszył się na męskim kampusu. Zbudowany w całkowitym koszcie 300 mln saudyjskich Riale (około 80 mln USD), ultra-nowoczesny Kampus Uniwersytetu zapewnia state-of-the-art udogodnienia i innowacyjne projekty szkoleniowe i programy oferowane przez wykładowców z całego świata.

Od samego początku, Al Yamamah College (obecnie Al Yamamah University) zrealizowała kluczową rolę, jaką odgrywa język angielski w dzisiejszym świecie biznesu, wiedzy i technologii i podjęła strategiczną decyzję, aby zaoferować swoje programy w języku angielskim. Mając to na uwadze, YU rozpoczęła długofalową współpracę z USA opartych Interlink Language Centers dostarczenie języka angielskiego przygotowanie programu dla studentów Al Yamamah. Po student skoncentrowane podejście projektowe oparte iz wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, Arabia Interlink Language Centers (SILC) zostały zapewnienie orientacji programu języka angielskiego od 2004 roku, aby wyposażyć studentów w języku angielskim i innych umiejętności akademickich, których potrzebują, aby odnieść sukces w kontekście akademickim w Yu i poza nią.

Al Yamamah Uniwersytet oferuje programy studiów licencjackich i magisterskich w trzech uczelniach: College of Business Administration (COBA), Wyższej Szkoły Informatyki i Systemów Informacyjnych (PKT) oraz College of Engineering and Architecture (CEA).

Misja

Al Yamamah Uniwersytet zawiera instrukcje akademickich i zawodowych szkolenie na najwyższym poziomie, które nadają się do swoich uczniów poświęcenia przez całe życie do nauki i samorozwoju, umożliwiając jednocześnie przyszłych pokoleń kształtować przyszłość naznaczone pozytywnego postępu społecznego i gospodarczego

Wizja

Al Yamamah Uniwersytet chce być czołowym Arabia instytucja edukacyjna słynący skutecznego przygotowania kreatywnych i przedsiębiorczych specjalistów, którzy są stale wysoki popyt przez czołowych organizacji z sektora publicznego i prywatnego.

wartości University

Wierność do naszego dziedzictwa, etycznej i kulturowej religijnej Wspieranie i zachęcanie do badań naukowych Kreatywność, innowacyjność i dążenie do doskonałości Profesjonalizm i zaangażowanie w ciągłe doskonalenie Wiarygodność i pracy zespołowej Przezroczystość

Charakterystyka University

Instytucje szkolnictwa wyższego naznaczone rygoru intelektualnego i zobowiązała się do rozwoju wiedzy, oferując programy nauczania i szkolenia praktycznego w profesjonalnych dyscyplinach krytycznej potrzebie Angielski jako język nauczania zapewniającego zwiększoną dostępu do światowych źródeł wiedzy, podczas gdy rozwija się w żądanie umiejętności komunikacyjne i bardzo uniwersalnych możliwości zawodowych Al Yamamah Uniwersytet aktywnie rozwija i pielęgnuje partnerstwa z wiodącymi instytutami edukacyjnych i badawczych, aby zachęcić wykładowców i wymiany studentów oraz transfer wiedzy i doświadczenia Zobowiązała się do osiągnięcia krajowych, regionalnych i międzynarodowych standardów jakości o czym świadczy instytucjonalnych i specjalistycznego programu akredytacji Działa ustanowienie ścisłych więzi z kluczowymi przedstawicielami sektora przemysłu i usług w celu identyfikacji i reagowania na pojawiające się potrzeby ich Stara się zatrudnić wysoko wykwalifikowanych wykładowców i personelu międzynarodowego z poświadczeniami akademickich uznanych wiodących szkół wyższych Poddajemy nasze programy i programy do ciągłego przeglądu, zapewniając, aby odzwierciedlały one aktualny stan wiedzy w ich różnych dyscyplin będąc gotowa do rozszerzenia programów lub opracowania nowych programów na poziomie studiów licencjackich i magisterskich w odpowiedzi na potrzeby społeczności Wszechstronne zastosowanie normami jakościowymi i zasad we wszystkich dziedzinach Wspieranie badań naukowych ze szczególnym zastosowaniu do potrzeb rozwojowych społeczności

Lokalizacje

  • Riyadh

    P.O. Box 45180 , 11512, Riyadh

    pytania