Keystone logo
Warsaw Film School

Warsaw Film School

Warsaw Film School

Wstęp

Warsaw Film School – 18 lat w filmie i innowacjach

Warsaw Film School została założona w 2004 roku przez polskiego reżysera, producenta i scenarzystę Macieja Ślesickiego oraz jednego z najpopularniejszych aktorów w kraju, Bogusława Lindę – głównego bohatera ostatniego filmu Andrzeja Wajdy „Powidoki”.

Akademia jest wyjątkową instytucją filmową, jedną z trzech w kraju, która wydaje dyplomy licencjackie i jedyną uczelnią artystyczną pod patronatem Ministerstwa Kultury, która posiada licencjackie studia międzynarodowe w języku angielskim.

Zlokalizowane w stolicy Polski Warsaw Film School jest centrum edukacji filmowej, w skład którego wchodzą również liceum o profilu filmowym, liceum, technikum, kino studyjne Kino Elektronik oraz firma produkcyjna.

Wykładowcy Warsaw Film School tacy jak Helmer Krzysztof Zanussi i nominowany do Oscara Bartosz Konopka należą do najbardziej uznanych polskich i światowych filmowców, specjalistów w dziedzinie filmu i nowych mediów. W 2010 roku Warsaw Film School przeniósł się do nowego kampusu o powierzchni 2600 mkw. m2, oferując przestrzeń do realizacji filmowych i fotograficznych, ciemnie, zaplecze postprodukcyjne oraz wysokiej klasy studio dźwiękowe.

Nasza absolwentka Dorota Kobiela została nominowana do Oscarów 2018 za film „Twój Vincent”. To już druga nominacja do Oscara, z której mogą poszczycić się absolwenci naszej Szkoły. Pierwszą nagrodę otrzymał w 2015 roku Tomasz Śliwiński za krótkometrażowy film dokumentalny „Nasza klątwa”.

Warsaw Film School znajduje się w sercu Polski, kraju, który produkuje około 60 filmów fabularnych rocznie i jest zaangażowany w 20 do 30 międzynarodowych projektów koprodukcyjnych rocznie. Znajdujemy się w środku dynamicznie rozwijającego się rynku audiowizualnego, z silną tradycją filmową i szczerym przywiązaniem do filmu jako środka wyrazu osobistego i politycznego.

Warsaw Film School organizuje szereg wydarzeń edukacyjnych, artystycznych i branżowych, w tym Script Fiesta – jedyny w Europie w pełni otwarty festiwal poświęcony sztuce pisania na ekran. Każdego roku setki profesjonalistów zbierają się na tygodniowe kursy mistrzowskie, warsztaty, sesje pitchingowe i wydarzenia towarzyskie. Wśród gości specjalnych znaleźli się Joe Eszterhas, Pilar Alessandra, Linda Aronson, Jane Campion oraz zwyciężczyni Sundance 2016 z Izraela – Elite Zexer.

Lokalizacje

  • Warsaw Film School 7 gen. Zajączka st., 01-518, Warsaw

pytania