Keystone logo
Politehnica University Timisoara

Politehnica University Timisoara

Politehnica University Timisoara

Wstęp

Politehnica Uniwersytet Timisoara (UPT) Jest jednym z największych uczelni technicznych w Europie Środkowej i Wschodniej. Został on założony w 1920 r. Jako odpowiedź na potrzebę inżynierów w kontekście powojennego ożywienia gospodarczego po II wojnie światowej. W ciągu ponad 95 lat istnienia, Politehnica Uniwersytet Timisoara Wyprodukowała ponad 123 000 inżynierów, którzy docenili na ich temat kompetencje w skali krajowej i międzynarodowej.

Programy studiów są organizowane zgodnie z systemem bolońskim. Ponad 12000 studentów jest zarejestrowanych na różnych poziomach (Bachelor, Master, Doctoral i Postdoctoral), a ok. 700 nauczycieli i ok. W jego ramach funkcjonuje 500 pracowników administracyjnych i pomocniczych.

Uniwersytet Politechniczny Timisoara ma 10 wydziałów: Wydział Architektury i Planowania Miasta; Wydział Automatyki i Informatyki; Wydział Budownictwa; Wydział Komunikacji; Wydział Elektrotechniki i Elektroenergetyki; Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki; Wydział Chemii Przemysłowej i Inżynierii Środowiska; Wydział Zarządzania w Produkcji i Transportu; Wydział Mechaniczny; Wydział Inżynierii w Hunedoara.

Politehnica Uniwersytet Timisoara jest właścicielem infrastruktury edukacyjnej i badawczej - budynków i urządzeń - porównywalne z najbardziej prestiżowych uniwersytetów europejskich. Ważniejsze inwestycje zostały wykonane w ciągu ostatnich lat. Studenci Uniwersytetu Politechnicznego w Timisoarze mają do dyspozycji nowoczesny kampus studencki, w skład którego wchodzą dwie kawiarnie i 16 domów studenckich, oferujące ponad 5 500 miejsc noclegowych. Wszystkie 1800 pokoi studenckich są wyposażone, łącze internetowe i telewizję kablową.

Uniwersytet ma Ponad 250 dwustronnych umów Erasmus + oraz ponad 100 umów ramowych o współpracy z uczelniami z całej Europy, ale także z Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej. Co roku ponad 200 studentów robi studia lub przemieszcza się za granicą, a ponad 100 uczniów z instytucji partnerskich uczęszcza lub zajmuje miejsce przemysłowe pod nadzorem koordynatora UPT.

Będziesz mieć do dyspozycji szeroką gamę obiektów kampusu, aby pobyt w UPT był jak najbardziej przyjemny i wydajny.

VISA WSPARCIE, Departament Stosunków Międzynarodowych dostarcza informacji i wspiera swoją aplikację za uzyskanie wizy i zezwolenia na pobyt. • NOCLEG. Zapewniamy niedrogie zakwaterowanie Uniwersytet dla wszystkich studentów. Pokoje wyposażone są w Internet, TV kablowa, a pościel lodówka, meble i łóżko, i są podzielane przez 2 lub więcej uczniów. Łazienki, pralnie, czytanie pokoje i kuchnie są udostępnione. Wszystkie rezydencje znajdują się w odległości krótkiego spaceru od budynków UPT i centrum miasta. Zakwaterowanie w domach mogą być dostarczone najwcześniej 4 dni przed rozpoczęciem roku akademickiego.

USŁUGI WYŻYWIENIE. Uczniowie mogą kupić talony na posiłki na stołówkach studenckich. Każdy kupon zapewnia jeden posiłek w cenie ok. 2 euro. W kampusie studenckim znajdą Państwo również supermarket, liczne sklepy spożywcze oraz szeroki wybór restauracji. Większość rezydencje studenckie są automaty.

OPIEKA MEDYCZNA. Poliklinika Studencka znajduje się w Kampusie Studenckim i zapewnia bezpłatną kontrolę lekarską i leczenie ogólne medycyny ogólnej, medycyny wewnętrznej i echografii, dermatologii, planowania rodziny, ginekologii, otorynolaryngologii, okulistyki. Studenci mogą również uzyskać mowa specjalistów w innych dziedzinach, w razie potrzeby.

CENTRUM SPORTOWE. Istnieją dwa centra dostępne dla studentów i pracowników uPT sportowych. Będziesz miał dostęp do sali fitness, boiska do piłki nożnej na świeżym powietrzu, bieżnia, pokryte pola halowej piłki nożnej, kryte i odkryte baseny z wyposażenia sauny i siłownia, boisko do koszykówki i siatkówki, bitumu i pól tartan tenisowych.

BIBLIOTEKA. Centralna Biblioteka Uniwersytetu Politechnicznego Timişoara posiada bogaty zbiór książek i publikacji, a także w stosownych bazach danych naukowych. Czytać przestrzenie, małe pokoje, grupy robocze, obszary komputerowo robót i usług związanych dla posiadaczy kart bibliotekę. Jedno badanie sali biblioteki czynna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

WITAMY WYDARZENIA. Przewiduje się wymianę studentów przyjechać na tydzień przed rozpoczęciem roku akademickiego. Działania powitanie pomóc uczniom odkryć miasto i uniwersytet, usług i możliwości, które mogą wykorzystać będąc studia na UPT. Zagraniczni studenci powinni uczestniczyć w otwarciu roku szkolnego i powitanie spotkaniu zorganizowanym w swoim wydziale, jak również imprezy organizowane przez Wydział Stosunków Międzynarodowych.

INNE USŁUGI Dla studentów UPT obejmują: doradców akademickich na cały okres studiów, doradztwa zawodowego i targów zawodowych, adres e-mail, który może być używany do logowania się do eduroam (umożliwiającego bezpłatną łączność internetową w 74 krajach), bezpłatny transport publiczny w Timisoara dla studentów poniżej 26 roku życia oraz doktorantów w wieku poniżej 30 lat, bezpłatne bilety kolejowe w obrębie rumuńskiego, zniżki na imprezy kulturalne.

TOP 10 powodów, aby wybrać UPT:

 1. Wartość pieniądza. Opłaty za czesne dla studentów rumuńskich i zagranicznych są rozsądne i przystępne. Dostępne są również stypendia oparte na osiągnięciach naukowych lub potrzeb finansowych.
 2. Doskonała infrastruktura do nauczania i badań. Uniwersytet prowadzi stałe inwestycje w aktualizację infrastruktury.
 3. Szeroki wybór programów studiów. UPT oferuje programy nauczania prowadzone w kilku językach w różnych dziedzinach.
 4. Wysokiej jakości unijna dyplomacja. Akredytowane, międzynarodowe uznane programy nauczania prowadzone w języku angielskim, niemieckim lub francuskim.
 5. Wysoka zdolność do zatrudnienia absolwentów. Mamy silne powiązania z otoczeniem biznesowym i oferują profesjonalne programy studiów z wielką perspektywą kariery po ukończeniu studiów.
 6. Pełne wsparcie podczas studiów. Bezpłatny dostęp do wszystkich uniwersytetów, doradztwa akademickiego i doradztwa zawodowego.
 7. Zwarty, przyjazny, centralnie położony kampus. Rezydencje studenckie, kawiarnie, centra sportowe, biblioteka, sale wykładowe i laboratoria są zlokalizowane w małym obszarze w centrum miasta.
 8. Świetna lokalizacja. Timişoara jest bezpiecznym, zabawnym i zróżnicowanym kulturowo miastem z żywym życiem artystycznym i dynamiczną społecznością biznesową. Ponad 40000 studentów rumuńskich i międzynarodowych studiuje tutaj, aby osiągnąć swoje cele zawodowe.
 9. Międzynarodowe perspektywy. Witamy studentów i wykładowców zaproszonych z różnych krajów i oferujemy naszym studentom możliwość otrzymania dotacji na studia lub praktyki za granicą w jednej z naszych instytucji partnerskich.
 10. Silne stowarzyszenia studentów. Stowarzyszenia studenckie organizują wiele imprez społecznych, akademickich i zawodowych. Przedstawiciele studentów uczestniczą w procesach decyzyjnych uniwersytetu.

Lokalizacje

 • 2 Piaţa Victoriei, RO-300006, Timișoara

pytania