Keystone logo
University Of Zurich

University Of Zurich

University Of Zurich

Wstęp

W skrócie

Od 1833 roku

Z prawie 30 000 zarejestrowanych studentów University Of Zurich (UZH) jest największym uniwersytetem w Szwajcarii. Założony w roku 1833 UZH był pierwszym uniwersytetem w Europie założonym przez demokratyczny system polityczny; dziś UZH jest jedną z czołowych uczelni w niemieckojęzycznym świecie. Składający się z siedmiu wydziałów obejmujących około 100 różnych obszarów tematycznych, Uniwersytet oferuje szeroką gamę studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. programy. Ponadto programy kształcenia ustawicznego UZH oferują doskonałe możliwości uczenia się.

Wyjątkowa sieć

Jako członek „Ligi Europejskich Uniwersytetów Badawczych” (LERU), sieci „Universitas 21” (U21) oraz sojuszu „Una Europa”, University Of Zurich należy do najbardziej prestiżowych instytucji badawczych w Europie. W 2022 r. University Of Zurich został członkiem „Una Europa”, wyjątkowej sieci 11 wiodących europejskich uniwersytetów, która ma na celu wniesienie wkładu w europejską dziedzinę naukową poprzez intensywną współpracę.

Liczne wyróżnienia podkreślają międzynarodową renomę Uniwersytetu w dziedzinie medycyny, immunologii, genetyki, neuronauki, biologii strukturalnej oraz ekonomii. Do tej pory Nagroda Nobla została przyznana dwunastu stypendystom UZH.

Dzielenie się wiedzą

Doskonałość akademicka University Of Zurich przynosi korzyści zarówno sektorowi publicznemu, jak i prywatnemu nie tylko w kantonie Zurych, ale w całej Szwajcarii. Wiedza jest udostępniana na różne sposoby: oprócz zapewnienia ogółowi społeczeństwa dostępu do swoich dwunastu muzeów i wielu bibliotek, Uniwersytet udostępnia społeczeństwu wyniki najnowocześniejszych badań w ramach dostępnych i angażujących serii wykładów i dyskusji panelowych.

Akredytacje

Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AACSB

Lokalizacje

  • Zürich

    Rämistrasse,71, 8006, Zürich

    pytania