Keystone logo
University of Wroclaw - Faculty of Law, Administration and Economics

University of Wroclaw - Faculty of Law, Administration and Economics

University of Wroclaw - Faculty of Law, Administration and Economics

Wstęp

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego atrakcyjnego programu studiów, renomowanego Uniwersytetu Wrocławskiego, tętniącego życiem Wrocławia i ekscytującego życia studenckiego, odwiedź naszą stronę internetową.

Uniwersytet Wrocławski ma bogatą, ponad trzystuletnią historię. Założony przez Leopolda I Habsburga uniwersytet przekształcił się ze skromnej szkoły jezuitów w jedną z największych instytucji akademickich w Polsce. Na początku XIX wieku uniwersytet posiadał pięć wydziałów: filozofii, teologii katolickiej, teologii ewangelickiej, prawa i medycyny. Później został rozbudowany o liczne działy, laboratoria i istniejące do dziś muzeum przyrodnicze. W dzisiejszych czasach Uniwersytet Wrocławski zajmuje się przede wszystkim badaniami naukowymi. Nasi uczeni mają liczne powiązania z kolegami naukowymi z innych uczelni w Polsce i na świecie. Sukces naszych naukowców został niedawno doceniony przez polskie władze, które znacznie zwiększyły finansowanie zarówno sprzętu, jak i badań na naszej Uczelni o 80% w porównaniu do lat ubiegłych. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości to nowa jednostka Uniwersytetu Wrocławskiego, której celem jest pomoc studentom w rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej poprzez udzielanie bezpłatnych porad przedsiębiorczych, organizację konferencji, seminariów, dofinansowanie wybranych inwestycji oraz oferowanie powierzchni biurowej. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości współpracuje z Wrocławskim Parkiem Technologicznym, centrum technologicznym z laboratoriami, powierzchnią biurową, centrum konferencyjnym i nowoczesnym sprzętem multimedialnym. Celem Parku Technologicznego jest tworzenie warunków do wykorzystania potencjału naukowo-przemysłowego Wrocławia i regionu oraz stymulowanie przemysłu zaawansowanych technologii. Uniwersytet Wrocławski szczyci się tym, że jest jednym z jego udziałowców. Dziś Uniwersytet Wrocławski jest największą uczelnią w regionie, kształci ponad 40 000 studentów i około 1300 doktorantów na 10 wydziałach. Co roku uczelnię kończy 9000 studentów.

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii jest jednym z największych w Polsce. Jego tradycja sięga pruskiej szkoły prawniczej założonej w 1811 roku. Ponad 12 000 studentów uczy się na tym wydziale przez 200 uczonych, a 170 doktorantów. programy. Wydział oferuje międzynarodowe programy wymiany iz dumą gości zagranicznych studentów z Europy, Rosji, Kazachstanu i krajów afrykańskich. Studenci mogą zostać członkami klubów i towarzystw oraz uczestniczyć w krajowych i międzynarodowych konferencjach i sympozjach. Obszary nauki:

 • Prawo
 • Administracja
 • Ekonomia

Badania: Obszary specjalizacji obejmują:

 • Historia Polski i prawo polskie
 • Prawo administracyjne, cywilne, karne, finansowe i prywatne
 • Prawo międzynarodowe i europejskie
 • Teoria ekonomii

Międzynarodowe linki: Wydział ma akademickie partnerstwa z około 40 instytucjami w ponad 18 krajach na całym świecie, w tym:

 • Hidalgos Center for Higher Education w Meksyku,
 • Centrum Prawa Konstytucyjnego Ameryki Łacińskiej w Buenos Aires,
 • Szkoła prawa niemieckiego,
 • Centrum podyplomowe, Strasburg
 • CEDIMES Institute, Francja
 • Kurs prawa angielskiego i europejskiego na Uniwersytecie Cambridge.

Wyposażenie: jedna z największych bibliotek prawniczych w Polsce wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, sale wykładowe, sale lekcyjne, pracownie komputerowe i gabinet z dostępem do Internetu i baz danych

Lokalizacje

 • Pl. Uniwersytecki 1, 50-137, Wrocław

pytania