Keystone logo
University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

Wstęp

Założony w 1343 roku Uniwersytet w Pizie jest jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów we Włoszech.
Znani absolwenci Uniwersytetu to Galileo Galilei, 3 laureatów Nagrody Nobla i 2 medalistów Fieldsa.
Jest jednym z 3 najlepszych uniwersytetów we Włoszech (ARWU) .
Obecnie Uniwersytet w Pizie reprezentuje prestiżowe nowoczesne centrum nauczania i zaawansowanych badań.

Piza oferuje studentom z zagranicy wyjątkową okazję do studiowania i doświadczania bogactwa włoskiej historii i kultury w pięknym i stymulującym otoczeniu. Znany na całym świecie z Krzywej Wieży, prawie wszystkie jego wydziały znajdują się w samym sercu miasta. Strategiczne położenie geograficzne, międzynarodowe lotnisko oraz doskonałe połączenia kolejowe stwarzają możliwość weekendowych wyjazdów do innych części Włoch i Europy.

***

Kurs podstawowy to roczny program prowadzony wyłącznie w języku angielskim, który wypełnia lukę między studiami w szkole średniej a studiami uniwersyteckimi i zapewnia studentom odpowiednie podstawy akademickie do uzyskania stopnia włoskiego na Uniwersytecie w Pizie.
Ten program jest skierowany do uczniów z zagranicy, którzy mają 11 lub 10 lat nauki i pomyślnie ukończyli szkołę średnią oraz do uczniów amerykańskich, którzy nie uczestniczyli w kursach Advanced Placement (AP) w ostatniej klasie szkoły średniej ani nie uczęszczali na 2 lata studiów.

***

Szkoły letnie to intensywne kursy akademickie dla studentów zagranicznych, a także dla absolwentów.
W większości trwają od 4 dni do 6 tygodni i odbywają się w kontekście międzynarodowym, ze studentami i wykładowcami pochodzącymi z różnych części świata, a wszystkie wykłady prowadzone są w języku angielskim.
Charakteryzują się niekonwencjonalnymi formatami nauczania (warsztaty, samouczki, wycieczki, wydarzenia kulturalne, referencje biznesowe itp.) oraz multidyscyplinarnym podejściem. Profesorowie są ekspertami w swoich dziedzinach i żywo interesują się tym, co robią.
Szkoły Letnie spełniają surowe wymagania akademickie: każda z nich przyznaje co najmniej 3 punkty ECTS, a uczestnicy, którzy pomyślnie zdadzą egzaminy końcowe, otrzymają oficjalny transkrypt akademicki.

***

Łączność:

Universita di Pisa
Palazzo Modica - Piazza Torricelli, 4 - 56126 Piza (PI) Włochy
Informacje o kursie Foundation: [email protected]
Informacje o Szkołach Letnich: [email protected]

Funkcje kampusu

  Lokalizacje

  • Pisa

   Pisa, Włochy

   • Vinci

    Vinci, Włochy

   pytania