Keystone logo
University of Pécs

University of Pécs

University of Pécs

Wstęp

Utworzenie University of Pécs zostało po raz pierwszy zainicjowane przez króla Ludwika Wielkiego w 1367 r. Obecnie University of Pécs jest jedną z najbardziej prestiżowych instytucji w kraju, w której znajduje się dziesięć wydziałów obejmujących pełne spektrum szkolnictwa wyższego, które zapewniają wysokiej jakości, kompleksowe szkolenia. Oprócz działalności edukacyjnej i badawczej, leczenie jest naszą kluczową działalnością; Centrum Kliniczne opiekuje się nie tylko pacjentami ambulatoryjnymi i stacjonarnymi regionu, ale ma także zadania na poziomie ogólnopolskim w wielu obszarach.

Każdego roku University of Pécs bierze udział w rankingu międzynarodowych uczelni i ma się dobrze. Dążymy do dalszego ulepszania naszej percepcji we wszystkich obszarach.

Kładziemy i będziemy kłaść duży nacisk na jakość kształcenia, gdyż dobrze przygotowani studenci są dla nas najlepszą reklamą. W tym duchu ciągły rozwój zasobów ludzkich i warunków infrastrukturalnych jest naszym najwyższym priorytetem. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym studentom szeroką gamę wiedzy. Dlatego oferujemy wsparcie znacznej części naszych studentów w celu udziału w różnorodnych programach staży i wymian w uznanych instytucjach w Europie i innych krajach rozwiniętych. Aby móc podnosić poziom nauczania, korzystamy z najnowocześniejszych technologii i zapraszamy najlepszych profesorów. Nasze motto zaczerpnęliśmy od Luisa Pasteura: „szansa sprzyja przygotowanemu umysłowi”. Najbardziej cieszy fakt, że w ciągu ostatniej dekady liczba studentów ustabilizowała się, przy jednoczesnym znaczącym wzroście liczby studentów zagranicznych. University of Pécs jest nie tylko prestiżową instytucją, ale także przyjaznym studentom. Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie uczyli się dla osiągnięć, a także dobrze się bawili.

University of Pécs prowadzi prace badawcze o międzynarodowym uznaniu. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza uczelnia była optymalnym wyborem na miejsce pracy dla naszych utalentowanych badaczy, a nie tylko punktem wyjścia. Zachęcamy naszych cenionych kolegów, korzystając z wewnętrznych programów grantowych, do jeszcze lepszych wyników. W ośrodku badawczym im. Jánosa Szentágothai do dyspozycji naszych badaczy i studentów są najnowocześniejsze technologie, sprzęt i narzędzia. Głównym profilem badawczym naszej Uczelni są podstawowe badania naukowe; jednakże poprzez badania stosowane stale rozwijamy także nasze relacje przemysłowe.

W ramach Programu Nowoczesne Miasta na naszej uczelni odbywała się spektakularna modernizacja. W tym kontekście nie chodzi tylko o budowę nowych budynków i renowację istniejących, ale działania te były równoległe ze szkoleniem kadr. Program Nowoczesne Miasta powstał we współpracy z miastem Pécs.

Pécs to atrakcyjne, przyjazne miasteczko o ludzkiej skali; jest nie tylko gospodarzem, ale także domem dla obywateli naszego uniwersytetu. Uniwersytet jest instytucją dominującą w mieście; poza studentami prawie wszyscy mieszkańcy Peczu czują się z nim związani. Obecność dużej liczby studentów z całego świata i śródziemnomorska atmosfera sprawiają, że Pécs jest przyjemnym, tętniącym życiem miastem uniwersyteckim. University of Pécs nie ogranicza się jednak do siedziby powiatu Baranya; niezależny wydział znajduje się w mieście Szekszárd, a nawet poza granicami istnieje sieć ośrodków szkoleniowych w całym regionie Zadunajskim.

Jeśli chcesz studiować w wielokulturowym środowisku, za rozsądne czesne i doświadczyć wysokiej jakości edukacji na najstarszym uniwersytecie na Węgrzech, nie wahaj się z nami skontaktować.

Statystyka

 • 650 lat tradycji
 • Miejsce wśród 3 najlepszych węgierskich uniwersytetów
 • UP należy do czołowej 2,5 międzynarodowego szkolnictwa wyższego na świecie (źródło: QS WUR 2021)
 • 40 lat doświadczenia w edukacji międzynarodowej
 • 2000 wykładowców
 • 22 000 studentów ze 130 różnych krajów, co stanowi 22% studentów zagranicznych
 • spośród 5000 studentów zagranicznych ponad 1000 otrzymuje stypendium Stipendium Hungaricum od około 90 partnerów wysyłających
 • 10 wydziałów
 • 24 własne kliniki
 • 8 akademików zlokalizowanych w dzielnicy mieszkalnej Pécs
 • Nowoczesna przestrzeń badawcza o powierzchni 7700 m2 z najnowocześniejszymi laboratoriami w Centrum Badawczym Szentágothai zapewnia, że nasi koledzy z dziedziny biotechnologii, technologii ochrony środowiska, technologii komputerowej i nanonauki mogą się wyróżniać.

  Stypendia i Finansowanie

  Odblokuj swój potencjał dzięki prestiżowemu stypendium Stipendium Hungaricum. Ten program stypendialny, zainicjowany przez rząd węgierski, oferuje szereg korzyści, w tym:

  ✅ Edukacja bezpłatna

  Program stypendialny Stipendium Hungaricum

  University of Pécs oferuje kilka stypendiów dla studentów zagranicznych. Najpopularniejszym z nich jest Program Stypendialny Stipendium Hungaricum, który został uruchomiony w 2013 roku przez rząd Węgier w ramach rządowej polityki „Otwarcie na Wschód i Południe”. Programem stypendialnym zarządza Fundacja Publiczna Tempus.

  Główną misją programu jest zwiększenie liczby studentów zagranicznych na Węgrzech i zachęcenie węgierskich instytucji szkolnictwa wyższego do przyciągania najlepszych studentów zagranicznych. Obecnie w programie uczestniczy 68 partnerów wysyłających.
  Każdego roku setki studentów zagranicznych zostaje przyjętych na naszą uczelnię dzięki temu stypendium.

  Warunki objęte stypendium

  • Kształcenie bezpłatne: zwolnienie z czesnego
  • Stypendium miesięczne: studia niestacjonarne, licencjackie, magisterskie i magisterskie: miesięcznie 43 700 HUF składki na pokrycie kosztów utrzymania, przez 12 miesięcy w roku, aż do zakończenia studiów, studia doktoranckie: 140 000 HUF miesięcznie przez 12 miesięcy rok, aż do ukończenia studiów
  • Zakwaterowanie: miejsce w akademiku LUB miesięczna składka w wysokości 40 000 HUF na pokrycie kosztów zakwaterowania przez cały okres stypendium
  • Ubezpieczenie medyczne: usługi opieki zdrowotnej zgodnie z właściwym ustawodawstwem węgierskim oraz dodatkowe ubezpieczenie medyczne do kwoty 100 000 HUF rocznie/osobę.

  Hungarian Diaspora Scholarship

  Najnowszym stypendium dostępnym na University of Pécs jest Stypendium Węgierskiej Diaspory, które daje wyjątkową szansę rozwoju zarówno osobistego, jak i akademickiego. Studiując na Węgrzech, możesz odkryć tysiącletnią węgierską historię i kulturę, poznać wyjątkowe węgierskie tradycje i udoskonalić swoją znajomość języka węgierskiego.
  Jako posiadacz stypendium diaspory możesz uzyskać uznawany na całym świecie stopień naukowy w najwyższej klasy węgierskiej instytucji szkolnictwa wyższego i zdobyć wysoce konkurencyjną wiedzę, która umożliwi rozwój osobisty i akademicki. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy programów prowadzonych w języku angielskim lub węgierskim, które obejmują wszystkie dziedziny szkolnictwa wyższego na wszystkich poziomach studiów. Na University of Pécs możesz wybierać spośród 280 programów studiów. Stypendium to także doskonała okazja do zbudowania sieci kontaktów zawodowych i odkrycia wszystkiego o kraju we wspierającym i przyjaznym środowisku studenckim!

  Świadczenia objęte stypendium

  • Kształcenie bezpłatne: zwolnienie z czesnego
  • Miesięczne stypendium (na żądanie)
  • Zakwaterowanie: miejsce w akademiku LUB miesięczna składka w wysokości 40 000 HUF na pokrycie kosztów zakwaterowania przez cały okres stypendium. (na żądanie)
  • Medical insurance

  Możesz mieć szansę zostać stypendystą Diaspory, jeśli mieszkasz w diasporze lub jesteś obcokrajowcem z zagranicznym adresem i mieszkasz za granicą przez co najmniej 10 lat z rzędu i byłeś uczyłeś się w szkole średniej poza Węgrami przez ostatnie 4 lata. Program jest dostępny dla członków diaspory węgierskiej mieszkających w dowolnym kraju spoza Unii Europejskiej, Republiki Serbii lub Obwodu Zakarpackiego na Ukrainie. Więcej informacji na temat diaspor znajdziesz tutaj. Warunkiem aplikowania jest uzyskanie rekomendacji od lokalnej organizacji diaspory lub delegacji węgierskiej. W sprawie wydania rekomendacji zaleca się skontaktowanie z organizacjami i delegacjami diaspory na 1 lub 2 miesiące przed złożeniem wniosku.

  Program stypendialny dla młodzieży chrześcijańskiej

  Na koniec przedstawiamy Państwu Program stypendialny dla młodych chrześcijan. Jako posiadacz stypendium chrześcijańskiego możesz otrzymać uznawany na całym świecie stopień naukowy w najwyższej klasy węgierskiej instytucji szkolnictwa wyższego i zdobyć wysoce konkurencyjną wiedzę, która umożliwi rozwój osobisty i akademicki. Możesz wybierać spośród programów prowadzonych w języku angielskim, które obejmują niektóre dziedziny szkolnictwa wyższego na wszystkich poziomach studiów. Na University of Pécs możesz wybierać spośród 19 programów studiów. Ten program stypendialny to także doskonała okazja do zbudowania sieci kontaktów zawodowych i odkrycia wszystkiego o kraju we wspierającym i przyjaznym środowisku studenckim!

  Świadczenia objęte stypendium

  • Kształcenie bezpłatne: zwolnienie z czesnego
  • Stypendium miesięczne w wysokości 166.600 HUF miesięcznie (140 000 HUF dla doktorantów),
  • Zakwaterowanie: miejsce w akademiku LUB miesięczna składka w wysokości 40 000 HUF na pokrycie kosztów zakwaterowania przez cały okres stypendium,
  • Zwrot kosztów podróży w wysokości 200 000 HUF za rok akademicki,
  • Medical insurance


  Kto może złożyć wniosek?

  Możesz mieć szansę zostać stypendystą chrześcijańskim, jeśli jesteś obywatelem następujących krajów: Egipt, Republika Libańska, Republika Iraku, Państwo Izrael, Palestyna, Islamska Republika Pakistanu, Syryjska Republika Arabska, Republika Kenii, Federalna Demokratyczna Republika Etiopii, Republika Armenii i Nigeria.
  Warunkiem ubiegania się o przyjęcie jest uzyskanie oficjalnej rekomendacji lokalnego kościoła chrześcijańskiego.
  Jesteś pełnoletnim obywatelem, w momencie rozpoczęcia studiów stypendialnych; ukończysz 18 lat do 31 sierpnia roku, w którym przypada termin składania wniosków,
  posiadasz kwalifikacje i wymaganą znajomość języka jako warunek wstępny przyjęcia na studia, o które się ubiegasz, oraz złożysz dokument uzupełniający w terminie składania wniosków, nie później jednak niż do 1 sierpnia roku bieżącego cyklu aplikacyjnego.
  Studia licencjackie, magisterskie i jednolite studia magisterskie są otwarte dla wszystkich kandydatów, natomiast studia doktoranckie są otwarte dla kandydatów, którzy ukończyli studia licencjackie/magisterskie w ramach Programu stypendialnego dla młodych chrześcijan na Węgrzech lub są zarejestrowani na ostatni semestr studiów w roku akademickim jako stypendyści Stypendium Młodzieży Chrześcijańskiej.

  Please visit the university website for more information.

  Życie na kampusie i udogodnienia

  • Gwarantowane miejsce w akademiku i osobisty mentor („kumpel”) dla każdego studenta pierwszego roku.
  • Doradztwo studenckie
  • Libraries
  • Poradnia Pomocy Prawnej
  • Obiekty sportowe i grupy sportowe

  Lokalizacje

  • Pécs

   University of Pécs, , Pécs

   Chat with students

   pytania