Keystone logo
University Of Nizwa

University Of Nizwa

University Of Nizwa

Wstęp

University Of Nizwa (UoN) został założony w Sułtanacie Omanu w 2004 roku jako wydział zarządzany przez prywatny uniwersytet non-profit. Znajduje się 140 km od stolicy kraju Maskatu, w głębi regionu Al-Dakhiliya, w pobliżu historycznej dawnej stolicy Nizwa. Uniwersytet stara się zapewnić progresywne i bezpieczne środowisko do nauki, które jest zgodne z tradycjami i wartościami sułtanatu.

Od samego początku przewodnią filozofią UoN było zapewnienie studentom wysokiej jakości edukacji, która przygotowuje ich do znaczącego wkładu w gospodarczy, artystyczny i estetyczny rozwój kraju. Od absolwentów, niezależnie od specjalizacji, oczekuje się, że będą przez całe życie zdolni do uczenia się, posiadając umiejętności liczenia, komunikacji, krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów. Absolwenci docenią swoją kulturę, wartości, na których jest ona zbudowana, i ogólnie wartości wspólne dla całej ludzkości.

W krótkim czasie od rozpoczęcia zajęć w klasie 1200 studentów 16 października 2004 r. Uniwersytet znacznie się rozrósł, zarówno pod względem rozmiarów, jak i liczby i różnorodności programów oferowanych studentom. W tej chwili Uniwersytet oferuje ponad 30 kierunków licencjackich i 6 programów magisterskich dla prawie 6500 studentów. W pobliżu trwa budowa nowego kampusu sztuki, który ma wspierać dalszy rozwój uniwersytetu i jego oferty akademickiej.

Lokalizacje

  • Birkat Al Mouz

    Birkat Al Mouz, Oman

    pytania