Keystone logo
University of Edinburgh Winter School

University of Edinburgh Winter School

University of Edinburgh Winter School

Wstęp

Witamy w University of Edinburgh Winter School !

Szkoła zimowa odbędzie się online w 2021 roku. Studia na Uniwersytecie w Edynburgu to doskonały sposób na poszerzenie horyzontów akademickich i kulturowych na jednym z 20 najlepszych uniwersytetów na świecie (QS World University Rankings 2020).

Nasza historia

Dzięki naszej bogatej historii, znakomitym absolwentom i wybitnym uczonym, przez wiele stuleci jesteśmy uniwersytetem o światowej renomie.

Od laureatów Nagrody Nobla i mistrzów olimpijskich po badaczy kosmosu i premierów, Uniwersytet w Edynburgu wywiera wpływ na historię, odkąd otworzył bramy dla swoich pierwszych studentów w 1583 roku.

Przełomowi myśliciele

Po szkockim oświeceniu w XVIII wieku uniwersytet znalazł się w czołówce środowisk akademickich i krytycznego myślenia.

Dzięki determinacji i wytrwałości grupy intelektualistów z Edynburga, odważnie i konsekwentnie kwestionowano ustalone fakty dotyczące świata.

Wśród tej grupy był David Hume, filozof, ekonomista i eseista znany ze swojego filozoficznego sceptycyzmu i empiryzmu; Joseph Black, chemik odpowiedzialny za odkrycie utajonego ciepła i dwutlenku węgla; oraz James Hutton, „Ojciec Współczesnej Geologii”.

142280_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpg

Kształtowanie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości

Jesteśmy domem dla najstarszych brytyjskich nagród literackich, Jamesa Tait Black Prizes i Dolly owiec, pierwszego zwierzęcia sklonowanego z dorosłej komórki somatycznej.

To również tutaj, na Uniwersytecie w Edynburgu, Sir Arthur Conan Doyle zainspirował się do stworzenia swojej znanej postaci, Sherlock Holmes i James Young Simpson byli pionierami anestetyków poprzez odkrycie właściwości chloroformu.

Niedawno fizyk teoretyczny i emerytowany profesor Peter Higgs otrzymali wspólnie Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za jego prognozę bozonu Higgsa z 1964 roku.

Dzięki licznym osiągnięciom swoich pracowników i studentów uniwersytet nadal przedstawia najnowocześniejsze badania, inspirujące nauczanie i innowacyjne myślenie jako główny etos, przyciągając jedne z największych umysłów z całego świata.

Lokalizacje

  • Edinburgh

    Paterson's Land, Holyrood Road, , Edinburgh

Programy

    Instytucja oferuje również:

    pytania