Keystone logo
University of Antwerp Studia podyplomowe Energia i Klimat
University of Antwerp

Studia podyplomowe Energia i Klimat

1 Years

Język angielski

Niepełny etat

Request application deadline

Sep 2024

Request tuition fees

W kampusie

* 3200 € za pełny kurs | 1000 € za jeden moduł kursu

Wstęp

​co?

Globalna zmiana klimatu jest spowodowana głównie emisjami wynikającymi z codziennego zużycia energii. „Myśl globalnie, działaj lokalnie” jest konieczne, aby wywołać pilne i drastyczne zmiany. Zużycie energii i rozwiązania są lokalne, ale rynki i technologie są globalne. Znalezienie wykonalnego Pathways do przekształcenia systemów energetycznych stanowi ogromne wyzwanie dla nas wszystkich. Z jednej strony drastyczna zmiana wymaga świeżych pomysłów, nowych sposobów podejścia do problemów i odkrycia niezbadanych ścieżek. Z drugiej strony niezmienne prawa fizyki i odwieczne dążenia istot ludzkich ograniczają swobodę działania.

Studia podyplomowe Energia i Klimat są nowatorskie i unikalne w swoim podejściu:

  • Wykłady koncentrują się na energii dla przyszłości: efektywność energetyczna i energia odnawialna są badane z perspektywy końcowego wykorzystania energii i usług.
  • Przyszłość jest niepewna: wpływ zmiany klimatu będzie w dużym stopniu zależał od działań człowieka na rzecz łagodzenia zmiany klimatu, w tym na poziomie technologicznym i społeczno-gospodarczym.
  • Nasza przyszłość jest wspólna: kurs przyciąga szeroką publiczność, od naukowców nietechnicznych po certyfikowanych inżynierów, którzy są chętni do odkrywania nowych perspektyw i podejść do rozwiązywania problemów związanych z energią i klimatem.

Program

Rankingi

Wynik programu

Stypendia i Finansowanie

Rekrutacja

Idealni studenci

Możliwości związane z karierą

Referencje studentów

Opłata za program

O szkole

Chat with students

pytania