Keystone logo
Swedish University of Agricultural Sciences

Swedish University of Agricultural Sciences

Swedish University of Agricultural Sciences

Funkcje kampusu

Kampus Alnarp

Kampus SLU Alnarp to zielona oaza położona w centralnym regionie Öresundsregionen. Kampus położony jest na falistym, bujnym parku, w którym intensywnie prowadzona jest edukacja i badania. Malownicze otoczenie uzupełniają uderzające budynki o imponującej architekturze, oferujące stymulujące estetycznie środowisko dla studentów, badaczy, pracowników i gości.

Campus Umeå

Kampus SLU w Umeå to inspirujące i malownicze środowisko do nauki. Otoczone głęboko zielonymi lasami, malowniczymi parkami i czystymi, błękitnymi jeziorami, łatwo zrozumieć, dlaczego Umeå jest najszybciej rozwijającym się miastem w Szwecji. Liczące 110 000 mieszkańców Umeå jest największym miastem w Norrland, a każdego roku przez lotnisko w Umeå przewija się ponad 800 000 osób. Lot z Umeå do Sztokholmu zajmuje niecałą godzinę, a do Brukseli – cztery godziny.

Kampus Uppsala

Uppsala to czwarte co do wielkości miasto w Szwecji i centrum działalności edukacyjnej SLU. Położony na obrzeżach centrum miasta kampus SLU w Uppsali jest przestronny, zielony i malowniczy. Jest to odpowiednie miejsce dla jedynego szwedzkiego uniwersytetu rolniczego i prawdopodobnie najbardziej intensywnego w zakresie badań ze wszystkich uniwersytetów. Dzięki dwóm uniwersytetom zlokalizowanym w Uppsali studenci mogą cieszyć się żywą, dynamiczną i stymulującą atmosferą.

Kampusy i obiekty badawcze SLU są rozproszone po całej Szwecji, a trzy główne kampusy znajdują się w Alnarp, Umeå i Uppsala. Choć każdy kampus różni się wielkością i strukturą, we wszystkich panuje ciepła, przyjazna i inspirująca atmosfera. SLU ma obecnie ponad 4000 studentów i 700 studentów zajmujących się badaniami naukowymi i prowadzi szereg działań dydaktycznych i badawczych na terenie całego kraju.

Jako student płatny masz gwarancję zakwaterowania, jeśli zostałeś przyjęty w pierwszej turze rekrutacji. Będzie to oferowane przez SLU. Jeżeli jesteś płatnym studentem, któremu przyznano stypendium, nadal masz gwarancję zakwaterowania.

Informujemy, że czynsz nie jest wliczony w czesne.

  Wymagania wizowe

  Aby móc studiować w Szwecji, potrzebujesz pozwolenia na pobyt. Wniosek o zezwolenie na pobyt na studia można wysłać po uiszczeniu opłaty za studia i otrzymaniu maila potwierdzającego z SLU.

  Wniosek o zezwolenie na pobyt składa się za pośrednictwem strony internetowej Agencji Migracyjnej. Za cały proces uzyskania pozwolenia na pobyt odpowiedzialna jest Agencja Migracyjna. SLU nie może w żaden sposób wpłynąć na Twoją aplikację. Pytania dotyczące pozwolenia na pobyt należy kierować do Agencji Migracyjnej.

  Czas oczekiwania na decyzję Agencji Migracyjnej wynosi zazwyczaj od 2 do 5 miesięcy, czasem dłużej. Dlatego SLU nalega, aby studenci uiścili czesne i złożyli wniosek o zezwolenie na pobyt tak szybko, jak to możliwe po otrzymaniu od SLU instrukcji płatności (niezwłocznie po otrzymaniu powiadomienia o wynikach selekcji).

  Jedynym dokumentem, jaki potrzebujesz, aby udowodnić, że zostałeś przyjęty do SLU i że jesteś ubezpieczony, jest powiadomienie o wynikach selekcji przesłane do Ciebie e-mailem po selekcji.

  Musisz być zarejestrowany na 30 punktów w każdym semestrze. Jeżeli w semestrze zdobędziesz mniej niż 30 punktów, Twoje zezwolenie na pobyt może zostać cofnięte lub wniosek o jego przedłużenie może zostać odrzucony. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz studiować, np. z powodu choroby lub nie możesz opłacić czesnego, oczekuje się, że opuścisz Szwecję, ponieważ zezwolenie na pobyt w celu podjęcia studiów umożliwia jedynie pobyt w celu podjęcia studiów.

  Stypendia i Finansowanie

  Stypendia są dostępne dla płatnych studentów przyjętych na studia magisterskie. Stypendia przyznawane są zarówno przez SLU, jak i Instytut Szwedzki (SI).

  Wszyscy studenci, którzy do 17 stycznia zgłoszą się do programu magisterskiego SLU jako swój najwyższy priorytet, otrzymają informacje o tym, jak ubiegać się o stypendium umożliwiające zwolnienie z czesnego. Instrukcje dotyczące składania wniosków zostaną przesłane do wszystkich kwalifikujących się wnioskodawców w ciągu kilku dni po ostatecznym terminie składania wniosków. Stypendium oferowane przez SLU pokrywa wyłącznie czesne, nie obejmuje kosztów utrzymania ani podróży.

  Stypendia przyznawane przez Instytut Szwedzki obejmują zarówno czesne, jak i koszty utrzymania. Dostępnych jest wiele różnych stypendiów w zależności od Twojego pochodzenia.

  Rankingi


  Rankingi QS

  SLU jest trzecią najlepszą uczelnią na świecie pod względem rolnictwa i leśnictwa oraz numerem 31 w dziedzinie medycyny weterynaryjnej.

  SLU w międzynarodowych rankingach uczelni

  Życie na kampusie i udogodnienia

  • Nasi doradcy ds. nauki i kariery mogą udzielić Ci ogólnych porad na temat kursów i programów w SLU. Mogą również pomóc w ogólnych kwestiach dotyczących wyboru studiów i kariery.
  • Pomoc w pisaniu i języku można uzyskać w bibliotece uniwersyteckiej. Możesz także poznać nowych ludzi, porozmawiać, posłuchać szwedzkiego lub po prostu spędzić czas w naszej kawiarni językowej w bibliotece.
  • Kampus Umeå posiada największy obiekt sportowy w regionie nordyckim. Zimą można tu liczyć na mnóstwo śniegu, istnieje wiele możliwości jazdy na nartach i innych aktywności na świeżym powietrzu.
  • Kampus Uppsala posiada wiele terenów zielonych, idealnych do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Znajdują się tu boiska do piłki nożnej, boiska do siatkówki plażowej, pole golfowe frisbee, wiele tras do joggingu, spacerów i jazdy na rowerze oraz obiekt sportowy z siłownią i planowymi zajęciami grupowymi.
  • W Campus Alnarp możesz uprawiać sport i gry, śpiewać w chórze, grać w przedstawieniach, pomagać w organizacji przyjęć i wydarzeń, brać udział w lekcjach tańca, zdobyć licencję na polowanie i wiele więcej.

  Kampusy SLU znajdują się w miastach uniwersyteckich, w których tętni życie studenckie, zwłaszcza w „narodowych” klubach studenckich, które organizują szereg zajęć. Możesz chodzić do klubów, spotykać się z przyjaciółmi, brać udział w koncertach, delektować się szwedzką „fiką” lub dołączyć do jednego z wielu stowarzyszeń – są to stowarzyszenia Pride, grupy teatralne, chóry i stowarzyszenia sportowe, żeby wymienić tylko kilka. Tutaj poznasz nowych przyjaciół i naprawdę poznasz szwedzkie życie studenckie.

  W różnych kampusach SLU działa łącznie siedem związków studenckich. To, do którego należysz, zależy od tego, czego się uczysz. Związki są zakładane przez studentów, są prowadzone przez studentów i działają dla studentów. Oprócz wpływania i doskonalenia edukacji, monitorowania praw studentów, organizowania wykładów i innych wydarzeń, związki dbają o to, abyś Ty i inni studenci mogli cieszyć się bogatym czas wolny. Związki zawodowe posiadają szereg stowarzyszeń i komitetów. Amatorski teatr komediowy, wieczory „fika”, stowarzyszenia sportowe, kluby łowieckie, komitety ekologiczne, obiady i chóry to tylko niektóre z oferowanych atrakcji. Nie ma rzeczy niemożliwych, to członkowie decydują, w jakie działania powinien angażować się ich związek.

  Chcieć wiedzieć więcej? Więcej informacji na temat stylu życia studentów można znaleźć na stronie internetowej uniwersytetu.

  Lokalizacje

  • Uppsala

   Almas Allé,8, 750 07, Uppsala

  • Alnarp

   Sundsvagen 6, 234 56, Alnarp

   • Umeå

    Umeå, Szwecja

    Chat with students

    pytania