Keystone logo
Shanghai University of Finance & Economics - College of Business

Shanghai University of Finance & Economics - College of Business

Shanghai University of Finance & Economics - College of Business

Wstęp

Historia edukacji biznesowej Shanghai University of finansów i ekonomii (SUFE) może być wstecz do roku 1917, gdy program handlu powstała w Nanjing Normal Wyższej Szkoły. YANG Xingfo, znany działacz społeczny i patriotyczny demokratyczne osobistość, był dyrektorem programowym. W roku 1921 program został przeniesiony na wschód do Szanghaju i stał Shanghai University of Commerce. Uniwersytet ten był pierwszym uniwersytetem commerce w Chinach historii edukacji. GUO Bingwen, znany pedagog, był pierwszym kanclerzem. Ma Yinchu, słynny ekonomista, został pierwszym dyrektorem spraw akademickich.

W Chinach pierwsze wyższej uczelni studiów biznesowych, SUFE zasugerował, ponieważ powstała "trenować i rozwijać te talenty, które mają możliwości poradnictwa i organizacyjnych i mogą odgrywać wiodącą rolę w przemyśle i handlu." Trzymanie się tej tradycji i ducha, SUFE za kilka pokoleń wybitnych pedagogów zostały zobowiązując się do badań naukowych, odkrywanie prawdy i przyczyniając się do społeczeństwa z ich osiągnięć badawczych i edukacyjnych, tworząc ścisłą współpracę ze społeczeństwem.

Po kilku pokoleń nieustannym wysiłkom pedagogów biznesowych, SUFE stał uniwersytet wielodyscyplinarne która skupia się na ekonomii stosowanej i nauki o zarządzaniu i utrzymuje skoordynowanego rozwoju finansów, ekonomii, zarządzania, prawa i nauki. W 1981 roku, SUFE stał się pierwszym uniwersytetem finansowe przyznane uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora. W 1992 roku, SUFE był jednym z pierwszych szkół w celu ustalenia stacji ruchomych. W 1996 roku dołączył do "SUFE 211 Project," program budowy 100 najważniejszych uczelni. W 2000 i 2007 roku, SUFE dostał "wybitne" licencjackich nauczania ocenić z Ministerstwa Edukacji. Uczelnia uczestniczących w krajowych programach uniwersyteckich wysokiego szczebla (985 projektów) w 2007 roku.

Uczelnia ma obecnie 3 krajowe kluczowych dyscyplinach - rachunkowości, finansów i historii myśli ekonomicznej, 1 obywatel klucz dyscypliny pielęgnowaniu - Finance, 4 kluczowych dziedzin Ministerstwa Finansów i 6 Shanghai kluczowych dyscyplin. Domy uniwersyteckie 3 bazy krajowe, które są podstawą szkolenia krajowych talentów ekonomicznych, krajowa baza jakości edukacji kulturalnej dla studentów, a klucz baza badawcza z nauk humanistycznych i społecznych Ministerstwa Edukacji - Instytut Rachunkowości i Finansów. SUFE ma teraz 4 doktoranckie studia dyscyplin pierwszego stopnia, które są ekonomia teoretyczne, stosowane ekonomii, administracji gospodarczej i zarządzania nauka i technika, 3 stacje przenośne do badań doktora z ekonomii teoretycznej, zastosowano ekonomię i administrację biznesu, odpowiednio, 44 ​​doktoranckie studia z dyscyplin drugiego poziomu, 6 magisterskie studia z dyscyplin pierwszego stopnia, studiów 74 wzorcowe dyscyplin drugiego poziomu oraz 36 programów studiów.

Według orientacji rozwoju uczelni "bycia multidyscyplinarnym uniwersytet badawczy z cech wyróżniających finansowych", ogólny cel "zbudowanie pierwszej klasy uniwersytet socjalistyczną pod zmodernizowanym, umiędzynarodowionego i informationized ram rozwoju", pojęcie otwartych drzwi, oraz międzynarodowe trendy edukacji biznesowej, SUFE wznowione College of business na początku 2011 zintegrować siły i zalety dyscyplin ", zbudować sztandarowym projektem edukacji biznesowej, poprawić treść i jakość edukacji biznesowego, i zobowiązać się do wysokiego poziomu i innowacyjnych liderów biznesu "uprawa dla Chin i świata. Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości, College of Business, University of Shanghai finansów i ekonomii będzie niezwykła siła przyczynić się do wzrostu gospodarczego i integracji Chin z gospodarką światową.

Wizja College of Business

Jako jeden z najbardziej zaawansowanych instytucji dla studiów ekonomicznych w Chinach i jednoznacznie znajduje się w Szanghaju, centrum handlu narodu i transportu, a także centrum finansowym Azji Wschodniej, College of Business, Shanghai Uniwersytetu Finansów i Ekonomii dąży do pełni argumentów na swoją doskonałą lokalizację, aby służyć jako laboratorium biznesowych oraz przyczynić się do społeczeństwa z jego osiągnięć badawczych i edukacyjnych, tworząc ścisłą współpracę ze społeczeństwem i uzupełniając się nawzajem.

Misją College of Business

The College of Business, University of Shanghai finansów i ekonomii, jest zaangażowana, z globalną wizją, do rozwoju biznesowego talentu, podejmowanie innowacyjnych badań naukowych, prowadząc liderów biznesu oraz promowanie cywilizacji biznesu.

Lokalizacje

  • 369 North Zhongshan 1 Road, Shanghai, 200083 People's Republic of China , 200083, Shanghai

pytania