Keystone logo
St Nicholas Montessori College

St Nicholas Montessori College

St Nicholas Montessori College

Wstęp

Dlaczego warto wybrać St. Nicholas Montessori

Od 1970 roku przygotowujemy najlepszych irlandzkich nauczycieli Montessori i praktyków. Mamy akredytację QQI i jesteśmy członkiem-założycielem Irish Montessori Education Board (IMEB) oraz Higher Education College Association (HECA). Ale co ważniejsze:

Kolokacja Montessori School and College

St. Nicholas Montessori College jest jedynym organizatorem kształcenia nauczycieli, który ma własną szkołę. Studenci mają niezrównany dostęp do prawdziwych i ożywionych wczesnych lat życia oraz szkół podstawowych.

Studiuj w najlepszym nadmorskim mieście Dublina

Studiując w sercu Dun Laoghaire, uczniowie St. Nicholas są osadzeni w idealnej mieszance pięknego wybrzeża, kultury kawiarni, ciepłej i przyjaznej społeczności oraz jednych z najlepszych pubów w Irlandii. A wszystko tak łatwo dostępne za pośrednictwem DART, autobusu lub samochodu.

Historia SMSI

St Nicholas Montessori College Ireland ma swoje początki pod koniec lat 40. XX wieku, kiedy dr Maria Montessori zezwoliła dwóm Anglikom, Margaret Homfray i Phoebe Child, na utworzenie centrum szkoleniowego w celu nauczania Metody Montessori w Londynie. Był to pierwszy St Nicholas College, a wielu Irlandczyków ukończyło tam kursy. W 1970 roku Sighle Fitzgerald i grupa podobnie myślących nauczycieli utworzyło irlandzkie Towarzystwo Świętego Mikołaja Montessori. Irlandzkie społeczeństwo od wielu lat prowadzi warsztaty i kursy wieczorowe we współpracy z londyńskim centrum szkoleniowym w lokalizacjach w całej Irlandii, zapewniając dalsze rozpowszechnianie metody Montessori.

W 1980 roku zakupiono obecny dom Kolegium, St Nicholas House w Dun Laoghaire, a St Nicholas Montessori School otworzyło swoje podwoje. Peggy McClatchie była pierwszą nauczycielką, a Sighle Fitzgerald była dyrektorem i dyrektorem College. W 1984 r. College rozpoczął realizację pierwszego kursu, dwuletniego kursu dyplomowego przyznanego przez londyńskie centrum.

121235_121051_L1190480-copy.jpg

W 1994 r. College otrzymał status National Council for Educational Awards (NCEA), zatwierdzonego przez państwo organu szkolnictwa wyższego. Umożliwiło to Kolegium zaprojektowanie i opracowanie własnych dyplomów i programów studiów wyższych w edukacji Montessori zgodnie ze standardami krajowymi i międzynarodowymi, zapewniając uczącym się kompleksowe możliwości szkolenia i kariery.

W latach 90. Kolegium dążyło do uzyskania trzyletniego dyplomu krajowego, rocznego programu studiów uzupełniających i wyższego programu dyplomowego dla osób posiadających już licencjat. Programy te stale ewoluują, aby odzwierciedlać rozwój i najlepsze praktyki w metodologiach edukacyjnych, a jednocześnie są zgodne ze zmianami w krajowych i międzynarodowych ramach edukacyjnych.

Dziś College jest wiodącym irlandzkim dostawcą specjalistów Montessori i Early Years, a jego unikalny poziom polega na tym, że program z wyróżnieniem na poziomie 8 BA w Montessori Education umożliwia absolwentom zarejestrowanie się na trasie 4 w Teaching Council of Ireland. W rezultacie, w całym systemie szkolnictwa narodowego w Irlandii pracuje setki absolwentów St. Nicholas.

121229_121050_1341-02A-G6L-SMI-3-6-CLASS-copy1.jpg

Lokalizacje

  • Dún Laoghaire

    Dún Laoghaire, IIrlandia

pytania