Keystone logo
OTOXO Productions

OTOXO Productions

OTOXO Productions

Wstęp

O nas

OTOXO Productions to wielokrotnie nagradzana firma produkująca filmy dokumentalne, założona w 2008 roku i mająca siedzibę w Barcelonie. Kręcimy filmy o ludzkich twarzach i niesłyszanych głosach stojących za wielkimi problemami społecznymi, a także o pionierach i innowatorach, którzy kształtują zmiany społeczne. Poprzez naszą pracę chcemy rzucić wyzwanie niesprawiedliwości społecznej i wspierać ludzi i grupy walczące o bardziej inkluzywny, postępowy i pełen nadziei świat.

Filmy dokumentalne OTOXO regularnie pojawiają się w telewizji i mediach zarówno w Hiszpanii, jak i na świecie, na takich kanałach i platformach jak The Guardian, GuideDoc, TV3 i BTV oraz BCN Mes. Filmy zdobyły też nagrody na festiwalach na całym świecie, od Bejrutu po Toronto, Sarajewa po Bombaj, Los Angeles po Loch Ness.

OTOXO Productions prowadzi również "The Into Industry Program", który daje wybranym uczestnikom możliwość postawienia pierwszych profesjonalnych kroków w branży audiowizualnej poprzez współreżyserię filmów dokumentalnych i krótkometrażowych filmów dokumentalnych dla telewizji i mediów internetowych we współpracy z BTV i BCN Mes.

John

Dyrektor

John kręci filmy dokumentalne od 2006 roku i choć OTOXO zawsze było jego głównym celem, współpracował także z REC Audiovisuals, Noon Films i Andrés Bartos Amory. Jego prace zostały docenione na festiwalach filmowych na całym świecie, w tym na Międzynarodowym Festiwalu w Sarajewie, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym KASHISH w Bombaju, Festiwalu Filmów Kobiecych w Nevadzie, Portobello Film Festival, Loch Ness Film Festival i GREC Festival w Barcelonie.

Oprócz sukcesów jako reżyser i scenarzysta, jest również wykładowcą na temat tworzenia filmów dokumentalnych, szczególnie w pracy z początkującymi filmowcami. Jak również jest dyrektorem programu INto INdustry, współpracował z King's College London i Sheffield Doc / Fest. Jest również stałym panelistą w programie informacyjno-rzeczowym "Our Finest Hour" w telewizji El Punt Avui.

John pochodzi ze Szkocji, ale od 2007 roku mieszka w Barcelonie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu badań społecznych na Uniwersytecie w Aberdeen, a w pracę nad filmami dokumentalnymi zaangażował się dzięki doświadczeniu zawodowemu w dziedzinie dziennikarstwa, badań społecznych oraz pracy dla Szkockiej Komisji ds. Równości Rasowej.

Tom

Dyrektor

Tom pracuje przy filmach dokumentalnych od 2007 roku. Oprócz współpracy z OTOXO, kręcił również dla National Geographic, Padi Productions i TV3. Jego filmy były pokazywane na całym świecie na takich festiwalach jak Ottowa International Shorts Festival, Ourense International Film Festival, Wiper New York Film Festival, The Riga International Tourism Film Festival, Riga, Barcelona International Environmental Film Festival oraz Ozark Filmfest.

Poza uznaniem, jakie zdobył za reżyserię i zdjęcia, jest również wykładowcą obu tych przedmiotów, skupiając się głównie na estetyce filmowej w dokumentach społecznych oraz rozwoju relacji reżyser - bohater. Jest dyrektorem i współzałożycielem programu INto INdustry, prezentował również na Sheffield Doc / Fest i Aarhaus University w Danii.

Tom pochodzi z Anglii, ale od 2005 roku jest w Katalonii. Studiował na Uniwersytecie w Nottingham oraz w ELISAVA, National Escola Superior de Disseny, gdzie specjalizował się w reżyserii artystycznej i ruchomym obrazie.

Referencje studentów

Lokalizacje

  • Barcelona

    Otoxo Productions Centre Cívic Convent de Sant Agustí Carrer del Comerç, 36, 08003, Barcelona

    pytania