Keystone logo
University of Osijek Faculty of Economics

University of Osijek Faculty of Economics

University of Osijek Faculty of Economics

Wstęp

W tym roku, Wydział Ekonomiczny w Osijeku mija pięćdziesiąt drugą rocznicę udanej pracy i osiem rok realizacji zupełnie nowych programów edukacyjnych dostosowanych zgodnie z Umowa Bologna.

Ta Wydział odegrał ważną rolę w szkolenie naukowców i ekspertów w tej części Chorwacji. Do roku 2013, 10,316 studentów ukończyło, 345 zakończeniu podyplomowych studiów specjalistycznych, 691 zostały przyznane magistra, a 191 zostały przyznane stopnie doktorskie. Wydział chce ustanowić siebie jako autonomiczne, nowoczesnej, konkurencyjnej instytucji stosunkowo blisko europejskich i światowych standardów jakości nauczania i badań naukowych. Wyniki tych działań są widoczne zwłaszcza w rewitalizacji i zwiększenie poziomu współpracy międzynarodowej i lokalnej, wraz ze wzrostem udziału studentów różnych poziomach programów edukacyjnych.

W 2011 roku Wydział przeszedł pomyślnie proces międzynarodowej akredytacji i został odznaczony IQA (CEEMAN Quality International Accreditation) zaświadczenie potwierdzając wysoką jakość programu i jego realizacji, potencjału personelu i jakość sprzętu, jak i ostatecznych wyników. Nazwa Wydziale Ekonomicznym w Osijeku można znaleźć również w międzynarodowej bazie akademickiej najlepszych światowych szkół biznesu. Taka rozpoznawalność na poziomie międzynarodowym przyniósł dodatkowe uznanie, Katedra UNESCO Przedsiębiorczości, które jest przyznawane instytucjom i osobom za wybitne osiągnięcia w dziedzinie.

W 2013 roku Wydział otrzymał Certyfikat zgodności z normą ISO 9001: 2008, Który służy jako potwierdzenie zaangażowania Wydziału świadczenia wysokiej jakości usług edukacyjnych i badań naukowych oraz wdrożenie efektywnego systemu zarządzania organizacją.

Fakt, że Wydział Ekonomiczny w Osijeku było założona 52 lat temuJako jedna z pierwszych uczelni wyższych w mieście i regionie, a że był to jeden z bloków budulcowych dla ustalenia JJ Strossmayer Uniwersytet Osijek, wyraźnie wskazuje, że bogata tradycja i obecne zdolności intelektualne Wydziału będą silne bodźce dla rozwoju gospodarki, zarówno w regionie i Chorwacją jako całości.

Lokalizacje

  • Ekonomski fakultet u Osijeku Trg Ljudevita Gaja 7 , 31000, Osijek

pytania