Keystone logo
Maastricht University, University College Maastricht (UCM)

Maastricht University, University College Maastricht (UCM)

Maastricht University, University College Maastricht (UCM)

Wstęp

Uniwersytet w Maastricht (UM) jest najbardziej międzynarodowym uniwersytetem w Holandii i, z 21 000 studentów i 4 000 pracowników, wciąż rośnie. Uczelnia wyróżnia się innowacyjnym modelem kształcenia, międzynarodowym charakterem oraz multidyscyplinarnym podejściem do badań i edukacji.

Dzięki wysokiej jakości badaniom i programom studiów, a także silnemu naciskowi na zaangażowanie społeczne, UM szybko zbudował solidną reputację. Dziś uważana jest za jedną z najlepszych młodych uczelni na świecie.

Dziesięć powodów, dla których warto wybrać Uniwersytet w Maastricht

 1. Indywidualne podejście z Problem-Based Learning
  Studenci na UM uczą się w małych grupach tutorskich, co oznacza, że aktywnie uczestniczysz i zdobywasz umiejętności niezbędne w Twojej przyszłości. Nauczyciele zazwyczaj znają Cię po imieniu i są zawsze dostępni i przystępni.

 2. Unikalne programy
  UM oferuje szereg programów studiów, których nie można znaleźć nigdzie indziej w Holandii. Przykładami są Bachelor in European Public Health, Master in Forensics, Criminology and Law oraz Master in Global Health.

 3. Najbardziej międzynarodowy uniwersytet w Holandii
  Większość naszych programów jest również w ofercie w języku angielskim, a 55% naszych studentów i prawie 45% naszych pracowników pochodzi z zagranicy. Dzięki temu UM jest najbardziej międzynarodowym uniwersytetem w Holandii.

 4. Badania
  Nasze multidyscyplinarne badania, od uprawy tkanki ludzkiej po badanie kwestii zrównoważonego rozwoju, zapewniają żyzną glebę, która zasila naszą edukację. Pracownicy naukowi są mocno zaangażowani w nauczanie, a zainteresowani studenci mają szereg możliwości samodzielnego zaangażowania się w badania.

 5. Wśród najlepszych młodych uczelni na świecie
  UM jest piątą najlepszą młodą uczelnią na świecie, według edycji 2017 rankingu Times Higher Education dla młodych uczelni. Również w innych rankingach UM konsekwentnie osiąga dobre wyniki: w 2017 roku UM zajął 15 miejsce w rankingu QS dla uczelni młodszych niż 50 lat.

 6. Innowacja edukacyjna
  Nieustannie pracujemy nad doskonaleniem naszej metodologii edukacyjnej w UM Edlab, który wspiera również tutorów i zapewnia programy doskonalenia dla studentów.

 7. Serce Europy
  Maastricht leży na południowym krańcu Holandii, w samym sercu Europy. W ciągu zaledwie kilku godzin można znaleźć się w Brukseli, Amsterdamie, Paryżu lub Londynie, a kilka lotnisk znajduje się w zasięgu godziny jazdy.

 8. Miasto Maastricht
  Od kin, teatrów i setek kawiarni, barów i restauracji po zupełnie nowe centrum sportowe i najnowocześniejsze obiekty naukowe powstające w miejscu Tapijn - Maastricht to żywe miasto z historycznym centrum. A każdy rok akademicki rozpoczyna się niezapomnianym tygodniem Inkomu.

 9. Programy honorowe
  Dla studentów, którzy lubią dodatkowe wyzwanie, oferujemy pakiet programów honorowych: Premium, MaRBle i Honours+.

 10. Znalezienie pracy
  Z badań Ośrodka Badawczego UM ds. Edukacji i Rynku Pracy (ROA) wynika, że około 96% absolwentów pracuje w płatnej pracy w ciągu kilku lat od ukończenia studiów (badania absolwentów Uniwersytetu w Maastricht 2017).

Statystyka

Szybkie fakty

 • najmłodszy i najbardziej międzynarodowy uniwersytet w Holandii
 • 21,000 studentów, 4,000 pracowników, 50,500 absolwentów
 • jedna z najlepszych młodych uczelni na świecie (THE, QS)
 • jedyny holenderski uniwersytet w Worldwide Universities Network (WUN) i Young European Research Universities Network (YERUN)

  Lokalizacje

  • Maastricht

   Minderbroedersberg 4-6, 6211 LK, Maastricht

   Programy

    Instytucja oferuje również:

    pytania