Keystone logo
Justus-Liebig-Universität Gießen

Justus-Liebig-Universität Gießen

Justus-Liebig-Universität Gießen

Wstęp

Uniwersytet Justus-Liebig obchodził 400. rocznicę powstania w 2007 r. Uczelnia wzięła udział w tych obchodach jako okazję do podkreślenia swojego indywidualnego profilu tematycznego, pokazania swoich mocnych stron i zaprezentowania inicjatyw badawczych na najwyższym poziomie.

Ogromny sukces JLU w inicjatywie doskonałości przeprowadzonej na poziomie państwowym i federalnym dowodzi, że uniwersytet jest gotowy stawić czoła wszystkim, co przyniesie przyszłość. Pierwsza z ostatnich rund selekcji w ramach inicjatywy doskonałości, w październiku 2006 r., Sprawiła, że JLU wyprzedziło silną konkurencję dzięki dwóm projektom, klastrze doskonałości "Systemu Cardiopulmonary" oraz "Międzynarodowemu Centrum Studiów nad Kulturą". . JLU jest zatem jedną z czołowych instytucji wśród konkurujących w całym kraju.

Badania i nauczanie

JLU łączy w sobie szerokie i interdyscyplinarne spektrum badań i nauczania w dziedzinie prawa, ekonomii i studiów biznesowych, nauk przyrodniczych i humanistycznych z wieloma subdyscyplinami, które są unikalne dla Niemiec.

Pojęcie równości

JLU należy do niemieckich uniwersytetów o najwyższym odsetku studentek. Uniwersytet widzi w tym zarówno szansę, jak i wyzwanie – energiczne promowanie polityki równości szans i trwałej integracji kobiet w systemie wiedzy.

Uniwersytet w regionie

Giessen położony jest w bardzo malowniczej części środkowej Hesji i zapewnia szeroki wachlarz atrakcji kulturalnych - szczególnie dla studentów.

Giessen i jego okolice oferują różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu - czy to jazda na nartach wodnych na jednym z wielu jezior w pobliżu, wiosłowanie i spływy kajakowe na Lahn, zwiedzanie jednego z kilku zamków w regionie, czy dłuższe wycieczki do rezerwaty przyrody i tereny rekreacyjne pobliskich Vogelsberg i Wetterau. Kina, teatry, kluby i muzea w Giessen uzupełniają kulturowy profil miasta.

Miasto Giessen

Ze swoimi 68 500 mieszkańcami i 39 000 studentami, Giessen może poszczycić się największą gęstością zaludnienia we wszystkich niemieckich miastach - co znajduje odzwierciedlenie w życiu kulturalnym. Malownicze położenie w dolinie Lahn i okolicznych wzgórzach zapewnia doskonały wypoczynek.

Statystyka

Fakty i liczby

Istota JLU - fakty i liczby dotyczące studiów, nauczania i badań

Liczba osób na uczelni

 • ponad 28 000 studentów (stan na semestr zimowy 2017/18)
 • około 5.500 pracowników, w tym ponad 400 profesorów

Nauczanie i badania

 • 11 wydziałów
 • 3 specjalne obszary badawcze z JLU jako instytucją wiodącą, 7 z JLU jako partnerem
 • 4 Grupy badawcze DFG
 • 5 grup badawczo-szkoleniowych
 • 3 ośrodki dla absolwentów
 • 3 programy priorytetowe DFG z JLU jako instytucją wiodącą

Międzynarodowy

 • około 90 formalnych umów o partnerstwie, programach współpracy i wymianach na całym świecie
 • 215 instytucji partnerskich programu Erasmus w Europie
 • ponadto JLU współpracuje z 18 uniwersytetami w Ameryce Północnej i 9 uniwersytetami w Australii w ramach programu partnerskiego Hesji
 • około 2600 studentów zagranicznych jest zapisanych na uniwersytet
 • Uniwersytety partnerskie JLU: Uniwersytet Łódzki, Kazański Uniwersytet Federalny, Ege University Izmir, Kansas State University, University of Madison/Wisconsin, University of Milwaukee/Wisconsin

  Lokalizacje

  • Giessen

   Licher Straße 76, D-35394 Giessen, 35394, Giessen

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania