Keystone logo
Italian Academy

Italian Academy

Italian Academy

Wstęp

O Italian Academy

Italian Academy zapewnia studentom zagranicznym możliwości dostępu do najwyższej klasy szkolnictwa wyższego we Włoszech. Italian Academy oferuje Pathway uniwersyteckie i programy przygotowawcze, a także certyfikaty językowe we współpracy z prestiżowymi włoskimi uniwersytetami i akademiami sztuk pięknych.

Kampus Italian Academy położony jest w centrum miasta, obok muzeum archeologicznego i parku, w odległości krótkiego spaceru od morza i wyspy Ortygia. Centrum Studiów Neapolis to zabytkowa willa, która szczyci się bujnym ogrodem botanicznym o powierzchni ponad 2 akrów, pełnym drzew cytrusowych, śródziemnomorskiej flory, stuletnimi palmami i magnoliami, a także wieloma innymi egzotycznymi drzewami i roślinami. Lekcje na świeżym powietrzu, laboratoria, warsztaty i zajęcia kulturalne, takie jak wieczory filmowe na świeżym powietrzu i wydarzenia wymiany językowej, często odbywają się w tym urokliwym miejscu: spokojnej oazie w sercu Syrakuz, gdzie uczniowie są otoczeni historią, przyrodą i dynamiczną społecznością studentów zagranicznych. Centrum Studiów Ortigia znajduje się na centralnym placu Syrakuz na wyspie Ortigia. Centrum mieści się w XII-wiecznym barokowym Palazzo Beneventano, z salami lekcyjnymi z widokiem na słynną na całym świecie katedrę Duomo.

Zajęcia odbywają się zarówno w kampusach Italian Academy , jak i w placówkach uczelni partnerskich.

Syrakuzy, Sycylia

Ciepła wspólnota

Podczas gdy otwarty charakter i gościnność Włochów są doceniane na całym świecie, międzynarodowi studenci mieszkający w małym i bezpiecznym mieście Syrakuzy są zawsze zaskoczeni otwartymi ramionami, aby powitać ich od miejscowej ludności, co pomaga stworzyć przyjazną i komfortową atmosferę, którą wszyscy nasi studenci chętnie opowiadają.

Strategiczny punkt wyjścia do zwiedzania Włoch i Europy

Syrakuzy to także strategiczna baza dla tych, którzy chcą cieszyć się pięknem Sycylii, zaledwie rzut kamieniem od wszystkich innych głównych atrakcji wyspy: Doliny Świątyń i Scala dei Turchi w Agrigento, Mt. Etna, najwyższy wulkan w Europie i miasto Taormina na szczycie wzgórza. Łatwo jest też dotrzeć do wszystkich głównych włoskich lokalizacji: pobliskie lotnisko Fontanarossa łączy Syrakuzy ze wszystkimi głównymi miastami (Rzym, Florencja, Wenecja, Mediolan, Neapol), codziennie i tanimi liniami lotniczymi.

Stolica starożytnego świata śródziemnomorskiego

Syrakuzy (po włosku Siracusa), wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to skarbnica położona na południowo-wschodnim wybrzeżu włoskiej wyspy Sycylia. Ponad 3 tysiąclecia zgromadziły bogactwo sztuki i cennej architektury, co świadczy o przejściu wielu wspaniałych cywilizacji.

Bezpieczna i przyjazna społeczność, tętniące życiem i dynamiczne miasto

Dziś miasto Syrakuzy jest ciepłym, tętniącym życiem miastem, które ma wiele do zaoferowania żądnym przygód duszom i kulturalnym duszom: można wybrać się na odkrywanie labiryntu wąskich uliczek historycznego centrum, spacerować po średniowiecznym zamku z widokiem na naturalny port lub zwiedzanie dziewiczych plaż i rezerwatów morskich otaczających miasto.

Nawiązuj znajomości z lokalnymi uczniami

Italian Academy regularnie organizuje wydarzenia związane z wymianą kulturalną, aby umożliwić zagranicznym studentom poznanie i zaprzyjaźnienie się z lokalnymi studentami. W mieście takim jak Syrakuzy łatwo jest nawiązać długotrwałe kontakty i budować przyjaźnie z włoskimi rówieśnikami. Zdajemy sobie sprawę, że kontakt z mieszkańcami odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu zaufania do języka mówionego.

Skontaktuj się z nami!

Nasz zespół doradców studenckich z przyjemnością pomoże Ci na każdym etapie: od rejestracji i złożenia wniosku wizowego po przygotowania do wyjazdu, orientację i osiedlenie się w nowym mieście i domu.

Twoje drzwi do szkolnictwa wyższego we Włoszech

Lokalizacje

  • Syracuse

    Piazzale San Marziano, 1, 96100, Syracuse

    pytania