Keystone logo
Five Branches University

Five Branches University

Five Branches University

Wstęp

Punkty doskonałości

Przez ponad 30 lat, Pięć Oddziały University, Graduate School of Tradycyjnej Medycyny Chińskiej wyznaczyła standardy doskonałości w Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) edukacji i opieki zdrowotnej.

szanowanym University

Uznawany za jednego z najlepszych szkół narodu TCM, Pięciu Oddziałów Uniwersytet zapewnia najwyższy poziom wykształcenia zawodowego i opieki zdrowotnej w tradycyjnej medycynie chińskiej i medycyny integracyjnej w Stanach Zjednoczonych i za granicą.

Dwa California Kampusy

Można wybrać jeden z naszych dwóch pięknych kampusach w Santa Cruz i San Jose w Kalifornii lub uczestniczyć w zajęciach na zarówno cieszyć się pięknymi widokami wybrzeża lub unikalne doświadczenia kultury miasta. Oba kampusy oferują mnóstwo słońca i zróżnicowanej i postępowej środowisku, w którym żyć.

Centra medyczne

Pięciu oddziałów University Health Centers w mieście Santa Cruz i San Jose w Kalifornii zapewniają najlepsze TCM opieki zdrowotnej. Leczeniu ponad 160 pacjentów dziennie, nasze ośrodki zdrowia są idealnym miejscem dla studentów do zdobycia doświadczenia w środowisku klinicznym oraz dla lekarzy i lekarzy TCM, aby zapewnić wyjątkową opieki zdrowotnej dla swoich pacjentów. Nasz zespół składa się ze specjalistów w neurologii, medycyny wewnętrznej, ginekologia, pediatria, onkologia, dermatologia, niedobór immunologiczny, okulistyki, łagodzenie bólu, gastroenterologii i kardiologii.

Magisterskie, doktoranckie oraz programy certyfikacji

Nasz akredytowany kraju Master of Traditional Chinese Medicine (MTCM) i doktora Akupunktury i Medycyny Orientalnej (DAOM) programy zapewniają solidne podstawy w TCM diagnozy, akupunktury i chińskiej medycynie, najnowszych badań TCM, intensywne szkolenia klinicznego i kompleksowego medycyny integracyjnej Edukacja. Nasz azjatycki masaż i certyfikacja Nadwozie Program oferuje studentom możliwość uzyskania zarówno California i krajowy certyfikat masażu.

Doświadczonych wykładowców i ekspertów klinicznych

Ucz się od najbardziej dokonanego w wydziale edukacji TCM. Wielu naszych lekarzy i nauczycieli mają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu i praktykujących TCM w renomowanych szpitalach i szkołach medycznych w Chinach i USA

Integracyjne Medycyna w najlepszym wydaniu

W całym programie MTCM dowiesz się starożytne i głębokich zasad diagnostyki i leczenia, TCM akupunktury i chińskiej medycynie, wraz z najlepszym medycyny zachodniej. Jako student DAOM będzie wzmacniać swoją wiedzę i umiejętności poprzez TCM nauki zaawansowanych poziomów tradycyjnej chińskiej i zachodniej medycynie, diagnostyce specjalizacji medycznych, cross-skierowań i efektywnej praktyki medycyny interdyscyplinarnej.

Obszerne zielarstwo treningowe

Pięć Oddziały University znajduje uznanie wśród TCM uczelni za wybitne działu ziołolecznictwa. Wśród naszych instruktorów jest Dr. Jeffrey Pang, potomek słynnego chińskiego zielarza. Nasza apteka Ziele zawiera ponad 400 surowe zioła, katalogowane i przechowywane w tradycyjnych drewnianych szuflad, a ponad 350 wzorów patentowych.

Specjalne opcje certyfikatów

Jako student MTCM, możesz otrzymać certyfikat specjalne w Sports Medicine, Medical Qigong, Pięciu elementów i Tuina masaż wzmocnić i wyróżnić swoją praktykę TCM. Program DAOM oferuje zaawansowane szkolenie czołowych specjalistów TCM, lekarzy i wychowawców, aby zapewnić praktyków w wiedzę i umiejętności niezbędne do dalszego Specjalizujemy się w swojej praktyce TCM: kobiety zdrowie, Nerwowo-mięśniowego medycyny i medycyny rodzinnej.

Studia w Chinach, Tajwanie i Korei

Nasz Study Abroad Program jest jednym z najlepszych sposobów, aby doświadczyć prawdziwej praktyki z TCM zintegrowany z nowoczesnej medycyny zachodniej. Podróż do Azji, aby dowiedzieć się, TCM z bardzo doświadczonych lekarzy i nauczycieli, aby otrzymać intensywne szkolenia kliniczne w warunkach szpitalnych, łącznie zdobywając doktorat w naszych szkołach siostrzanych w Hangzhou, Tianjin i Shenyang w Chinach.

Kształcenia Ustawicznego

Nasze dążenie do doskonałości w edukacji trwa po studiach z naszych ciągłych programów edukacyjnych. Bringing nauczycieli ekspertów oraz wykładowców razem, oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości kursów w zaawansowanym tradycyjnej medycyny chińskiej i zapewniają certyfikacji w Azji masaż i nadwozia i Medycznej Qigong.

Programy pomocy finansowej

Pięć Oddziały University jest akredytowana uczelnia zatwierdzony do udziału w federalnych programów pomocy finansowej dla MTCM, Mac i programów DAOM. Nasze programy pomocy finansowej może pomóc w spełnieniu koszty finansowe swojej edukacji, w tym zarówno koszty czesnego i życia.

Kariera

Nasi profesjonalni partnerstwa z Stanford University Comprehensive Cancer Center w Alta Bates Summit Medical Center, Kaiser-Permanente, Zhejiang Chińskiego Uniwersytetu Medycznego i Tianjin University tradycyjnej medycyny chińskiej oferują wyjątkowe możliwości edukacyjnych i zawodowych na całym świecie. Kariera w dziedzinie TCM rosną i obejmują: ustanowienie prywatną praktykę, łącząc praktykę grupową, pracując w sposób zintegrowany centrum medycznego oraz możliwości pracy w edukacji, publikowania lub badań.

Bez względu na wybór kariery, nasz dział rozwoju kariery poprowadzi i wspierać Cię w dążeniu do optymalnej ścieżki kariery, umożliwiając korzystanie z wiedzy biznesowej, umiejętności i poziomu zaufania wymaganego aby odnieść sukces jako tradycyjny chiński lekarz medycyny.

Absolwent Sukces

Nasi absolwenci MTCM konsekwentnie osiągnąć najwyższe wyniki przekazując zarówno w Kalifornii licencyjnej akupunktura egzaminu i krajowych egzaminów certyfikacyjnych. Po ukończeniu studiów, będzie uprawniony do zarejestrowania się w naszym programie doktoranckim i doktorskiej, aby ubiegać się o górną płatnych pozycji w instytucji medycznej lub w celu ustalenia udanej praktyki TCM w dowolnym miejscu na świecie.

Pięć Gałęzie okazała się niezwykle utalentowanym absolwentów, którzy są liderami w każdym aspekcie: TCM praktyków, nauczycieli, autorów, międzynarodowych wykładowców, konsultantów i badaczy. Dostęp do tych absolwentów oferują doskonałe możliwości sieciowe do awansu zawodowego.

Mamy nadzieję, że dołączysz do nas na pięć oddziałów Uniwersytet dla naprawdę niepowtarzalne doświadczenia edukacyjnego i odkryć satysfakcjonującej kariery tradycyjnej medycyny chińskiej.

Pięciu oddziałów

Pięć Oddziały University wywodzi swoją nazwę od pięciu oddziałów tradycyjnej medycyny chińskiej, które utrzymują i przywrócić jednostki harmonii z naturą: akupunktura, zielarstwa, Tuina masaż, energetyka i chiński dietetyczne lekarstwo.

Akupunktura

Akupunktura używa bardzo cienkich igieł do regulowania Qi (Yang) i krwi (Yin) wytwarzanych przez narządy wewnętrzne, które wypływają w regularnych kanałów i dodatkowych południków, które oczywiście w całym organizmie. Według teorii TCM wszystkich ludzkich zaburzeń fizycznych lub chorób związanych z dysfunkcją Qi i krew. Przez włożenie igły do ​​akupunktury we właściwych punktach, możemy tonify Qi i braki krwi lub pobudzanie ich stagnacji, w wyniku poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego.

zielarstwo

Zielarstwo jest wytwarzanie i stosowanie roślin i minerałów jako receptę. Chiński ziołolecznictwa występuje w wielu formach, w tym proszku, tabletek, herbat i kremów. Te zioła w leczeniu zaburzeń i chorób poprzez absorpcję wewnętrznego lub zewnętrznego. Ponieważ chińskie zioła mają różne gusta, właściwości natury i funkcji, a ponieważ weszły one różne kanały, zioła wpływają na przepływ Qi i krwi, a także równowagę organizmu Yin i Yang.

Tuina masaż

Tuina masa dotyczy zastosowania tradycyjnej chińskiego masażu w leczeniu urazów mięśni i ścięgien, i zaburzenia narządów. Tuina wywiera nacisk na punkty, a także stosowania konkretnych ruchów wzdłuż południków, do regulowania i zharmonizowanie przepływu Qi i Krwi.

Energetyka

Energetyka są ćwiczenia, które goją się przez rytmiczne oddychanie i ruchów ciała. Energetyka obejmuje wewnętrzne sztuki uzdrawiania, takie jak ćwiczenia Pięć Zwierząt opracowanych przez Hua Tuo, medytacji, Qigong medyczny i różne style Taijiquan, wewnętrzne sztuki walki praktykowane na całym świecie.

Medycyna chińska pokarmowy

Dietetyczne Medycyna chińska jest bardzo skuteczną metodą samoleczenia wydany w Chinach na przestrzeni tysięcy lat. Podobnie jak wszystkie społeczeństw rolniczych, Chiny rozumie istotną związek między jedzeniem i zdrowiem. Zatem TCM lekarze przepisują energetycznie zrównoważonej diety w leczeniu dysharmonie w Qi, krwi i funkcji narządów, stosując energetyczny profil żywności.

Na pięciu oddziałów, uważamy, edukacja TCM zapewnia głęboki wgląd ludzkiego stosunku do natury-myślą filozoficzną w sercu wszystkich wielkich cywilizacji człowieka. Pragniemy utrwalić tę wrodzoną TCM mądrości.

Misja

Pięć Oddziały University, Graduate School of Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, poświęcona jest kształcenie studentów, aby stać się wyjątkowe praktyków, nauczycieli i naukowców.

Naszym celem

Pięć Oddziały University jest dedykowane:

 • Zapewniają najwyższy poziom kształcenia zawodowego w tradycyjnej medycynie chińskiej i medycyny integracyjnej w Stanach Zjednoczonych i za granicą.
 • Opracowanie wysoko wykwalifikowanych praktyków TCM klinicznych, pedagogów i badaczy.
 • Advance praktykę TCM jako niezależny modalność medycznej poprzez praktyki klinicznej, edukacji i badań naukowych.
 • Zachęcaj profesjonalną współpracę między TCM lekarzy, wykładowców, pacjentów i innych pracowników służby zdrowia, aby przekształcić światopogląd opieki zdrowotnej; rozpoznać TCM jako istotny element świata medycyny.
 • Wspierać międzynarodową i zróżnicowaną wspólnotę kulturową, oferując nasze programy w trzech językach oraz zapewnianie studentom możliwość studiowania za granicą.
 • Foster profesjonalnego środowiska dla wykładowców, pracowników i studentów, która promuje doskonałości akademickiej, jak również rozwoju osobistego i rozwoju.
 • Zapewniają wyjątkową TCM i Medycyny Integracyjnej opieki nad pacjentem do Wspólnoty za pośrednictwem pięciu oddziałów uniwersyteckich ośrodków zdrowia.
 • Edukowanie opinii publicznej o znaczących korzyściach płynących z TCM opieki zdrowotnej poprzez kontynuowanie programów edukacyjnych i wykładów społeczności.

Wizja i wartości

W ciągu najbliższych 20 lat, pięć Oddziałów Uniwersytet będzie rozwijać się w międzynarodowym uniwersytecie, nauczanie na wysokim poziomie wykształcenia TCM w języku angielskim, chińskim i koreańskim i oferując TCM opieki zdrowotnej w środowisku medycyny integracyjnej w całych Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

TCM filozofii medycyny postrzega jako współczującego odpowiedzi na ludzkie cierpienie. Będziemy ogarnąć tę filozofię poprzez zachęcanie wspierających i humanistycznych środowisk akademickich i opieki zdrowotnej. Nasi członkowie wydziału zostaną wybrane w oparciu nie tylko od doskonałości akademickiej, ale także pasją są nadawane podczas nauczania i mentoringu studentów. Nasi studenci zostaną wybrane do kompetencji akademickiej, jak również ich współczuciem i zaangażowaniem, by służyć innym.

Cztery trendy będą miały wpływ na naszą wizję w ciągu najbliższych 20 lat: Coraz większa liczba pacjentów będzie nadal poszukują wysoko wykwalifikowanych praktyków TCM jako podstawowych świadczeniodawców. Szkoły TCM będzie nadal doskonalić swoje programy, aby zapewnić wysoko wykwalifikowanych praktyków TCM klinicznych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.

TCM uniwersytetów w Chinach i ekspertów medycznych w USA będzie nadal współpracować i dzielić się swoją wiedzą w TCM i zachodniej medycyny, istotny element dla zaawansowanego rozwoju TCM doktoranckich programów i badań.

Naukowcy, badacze i instytucje medyczne będą kontynuować badania głębokości i skuteczności TCM, co skutkuje większą akceptacją medycyny chińskiej wśród lekarzy i szkół medycznych.

Większy popyt na zintegrowanej opieki zdrowotnej będzie rozwijać się jako pracownicy służby zdrowia łączą się zająć pełnych potrzeb zdrowia ludności poprzez kształcenie się nawzajem o swojej pracy i współpracy w celu zapewnienia skutecznego leczenia, zapobiegania chorobom i promowanie optymalnego samopoczucia dla pacjentów.

Lokalizacje

 • Santa Cruz

  200 7th Avenue Santa Cruz, CA 95062, , Santa Cruz

  • San Jose

   1885 Lundy Ave, Ste 108

   Programy

    Instytucja oferuje również:

    pytania