Keystone logo
FERRANDI Paris

FERRANDI Paris

FERRANDI Paris

Wstęp

FERRANDI Paris to szkoła hotelarstwa, członek Conférence des grandes écoles (CGE, która kształci elity w gastronomii i hotelarstwie, aby były aktorami odnowy we Francji i za granicą. FERRANDI Paris powstał 100 lat temu jako uczelnia wyższa ( EKES) należący do CCI Paris Ile-de-France Education.

W szkole pracuje kilka pokoleń wybitnych szefów kuchni oraz menadżerów kulinarnych i hotelarskich , znanych ze swoich charakterystycznych dzieł kulinarnych i talentu do innowacji.

Szkoła, uznawana za swój poziom doskonałości we wszystkich miejscach i czasie, oferuje kursy szkoleniowe skupiające się na opanowaniu podstaw, zdolności do innowacji, zdobywaniu umiejętności menedżerskich i przedsiębiorczości oraz praktyce w rzeczywistych sytuacjach:

Więcej niż szkoła, FERRANDI Paris to przestrzeń odkryć, inspiracji i wymiany , która łączy kuchnię, zarządzanie, sztukę, naukę, technologię i innowacje. Jednoczy największe nazwiska w branży wokół wyzwań odnowy w branży hotelarsko-gastronomicznej i kreatywności kulinarnej.

Sztandar francuskiej sztuki gościnności i członek Międzyresortowej Rady ds. Turystyki, Komitetu Strategicznego Atout France i Konferencji Doskonałości w Turystyce, szkoła co roku przyciąga studentów z całego świata.

Misje

Szkolić aktorów odnowy w gastronomii i hotelarstwie

 • Oferuj solidne, kompleksowe i uznane kursy szkoleniowe dla wszystkich zawodów w zakresie gastronomii i hotelarstwa, aby zapewnić rozwiązania dostosowane do potrzeb sektora
 • Towarzyszyć transformacji w obliczu nowych wzorców konsumpcji, cyfryzacji, rozwoju technicznego i regulacyjnego oraz nowych praktyk zarządczych.
 • Przyczyniaj się do sukcesu przedsiębiorczego profesjonalistów z branży gastronomicznej i hotelarskiej, a także tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności lub zmienić karierę.

Pielęgnuj ambicje

 • Przekaż naszym studentom i praktykantom zamiłowanie do doskonałości, korzystając z naszej wyjątkowej wiedzy specjalistycznej łączącej tradycję i innowację
 • Wspieraj nauczanie i sposób myślenia stymulujący dyscyplinę, ciekawość, śmiałość i chęć wprowadzania innowacji
 • Identyfikuj i wspieraj talenty, aby każda osoba otrzymała bogate i inspirujące doświadczenie edukacyjne, zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo, co pozwoli jej zyskać wiarę w swoje umiejętności i dokonać najlepszego wyboru w swojej karierze.

Broń i udostępniaj nasze dziedzictwo kulturowe

Rozpowszechnianie francuskich umiejętności kulinarnych i hotelarskich, które są częścią naszego dziedzictwa kulturowego, aby inspirować nowe wybory zawodowe i wychowywać nowe talenty.

Wartości

FERRANDI Paris oferuje wyjątkowe kursy i wsparcie

Każdy z naszych absolwentów jest pożądanym kandydatem dla firm: sprawnym technicznie, odpowiedzialnym, potrafiącym pracować w zespole i wdrażać nowe, kreatywne i efektowne propozycje.

Nasze nauczanie opiera się na 6 kluczowych wartościach:

 • Wysokie standardy podsycające ambicje
 • Kreatywność pozwalająca kwestionować kody, przewodzić inicjatywom i wyróżniać się
 • Hojność zwiększająca pewność siebie, siła napędowa sukcesu
 • Towarzystwo zachęcające do wymiany zdań i ducha zespołowego
 • Odpowiedzialność za podejmowanie wyzwań zrównoważonego rozwoju w naszych zawodach
 • Uczciwość Wszystkie zyski są ponownie inwestowane w szkolenie studentów i praktykantów, zgodnie z naszą historyczną misją służenia społeczeństwu

Doskonałość we wszystkich obszarach i w każdym czasie

 • W pałacach, hotelach lifestylowych, restauracjach wyróżnionych gwiazdką Michelin, bistronomii i gastronomii
 • W wysokiej jakości kuchni i zakwaterowaniu
 • W poszanowaniu ludzi i środowiska

Szkoła otwarta na różnorodność

Zapraszamy młodych studentów z różnych środowisk z całego świata, oferujących kwalifikacje w zakresie gotowania, zarządzania hotelarstwem, obsługi i sztuki stołowej, a także przyjmujących profesjonalistów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności lub zmienić karierę.

Liczy się Twoja pasja do wymagających zawodów, dla których szkolimy, Twoja ciekawość i wytrwałość.

Statystyka

 • Studenci zagraniczni:

  8%

 • 0
 • Stosunek liczby studentów do wykładowców:

  12 do 1

Funkcje kampusu

Paryski kampus

Paryż, wiodący na całym świecie cel podróży służbowych i turystycznych, to historyczna siedziba FERRANDI Paris , w samym sercu regionu Île-de-France, z prawie 2500 sklasyfikowanymi hotelami i 2300 restauracjami.

W sercu Montparnasse i dzielnicy Saint-Germain-des-Prés

25 000 m2 sal lekcyjnych i laboratoriów w historycznym kampusie Ferrandi
Kampus położony w samym sercu Paryża, w pobliżu najsłynniejszych miejsc; restauracje i zabytki
Program opracowany przez profesjonalistów z zakresu kuchni francuskiej i cukiernictwa oraz pedagogiki

Kampus Dijon

Dijon, stolica regionu Burgundia-Franche-Comté w środkowo-wschodniej Francji, jest par Excellence miejscem kulturalnym. Oficjalnie uznane za „Miasto Sztuki i Historii” obejmuje rozległy obszar chroniony o powierzchni 97 hektarów.

FERRANDI Paris , kampus Dijon, wyjątkowy i nowoczesny budynek w samym sercu miasta

Położony w Burgundii, tuż obok serca słynnego miasta Dijon i 1 km od winnic, nasz nowy kampus jest częścią nowego Cité Internationale de la Gastronomie et du Vin.

Kampus Saint-Gratien

Przy wjeździe do Doliny Montmorency i jedenaście kilometrów na północ od Paryża, Saint-Gratien znajduje się w pobliżu obszarów o dużej aktywności gospodarczej.

Kampus Saint-Gratien, najnowocześniejszy sprzęt techniczny o powierzchni 5000 m²

Zbudowany w 2014 roku przez CCI Paris Ile de France kampus Saint-Gratien ma powierzchnię 5000 m² i jest wyposażony w najnowocześniejsze zaplecze techniczne. Budynek jest częścią podejścia wysokiej jakości środowiskowej (HEQ) i posiada etykietę budynku niskoenergetycznego.

  Rekrutacja

  FERRANDI Paris oferuje kilka programów prowadzonych w całości w języku angielskim, zarówno w zakresie zarządzania hotelarstwem, jak i sztuki kulinarnej, dla studentów zagranicznych.

  Krok 1 – Złożenie wniosku online

  Prosimy o wypełnienie wniosku w sekcji „Aplikuj tutaj” na naszej stronie internetowej, do której można uzyskać dostęp, klikając tutaj:

  • Kopia najwyższego uzyskanego stopnia naukowego
  • Kopia paszportu
  • Życiorys
  • List motywacyjny
  • List referencyjny (jeśli dotyczy)
  • Kopia wszelkich uzyskanych certyfikatów lub stopni kulinarnych (jeśli dotyczy)
  • Dowód wpłaty opłat za złożenie wniosku (jeśli dotyczy)
  • Dowód znajomości języka angielskiego (opcjonalnie, ale zalecany)

  Należy pamiętać, że aby móc uczestniczyć w Międzynarodowym programie sztuki kulinarnej w FERRANDI Paris , w chwili rozpoczęcia programu musisz mieć ukończone 18 lat.

  Dokumenty muszą być przetłumaczone na język angielski przez oficjalnego tłumacza. Akceptowane są kopie, można jednak zażądać oryginałów dokumentów.

  Po przesłaniu wniosku otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, a Twoje dokumenty zostaną sprawdzone przez nasz zespół ds. rekrutacji.

  Krok 2 – Rozmowa kwalifikacyjna (w zależności od programu)

  Kwalifikujący się kandydaci do programów intensywnych i zaawansowanych zapraszani są na 20–30-minutową rozmowę kwalifikacyjną online z osobą zajmującą się rekrutacją.
  Celem tego spotkania jest lepsze zrozumienie pochodzenia kandydata, celów zawodowych i motywacji do dołączenia do FERRANDI Paris .
  Należy pamiętać, że kandydaci do programu Advanced Program podczas rozmowy kwalifikacyjnej zadawane są również pytania techniczne dotyczące programu, do którego aplikują (cukiernictwo francuskie lub kuchnia francuska). Jest to o tyle istotne, że program skierowany jest do doświadczonych profesjonalistów, którzy opanowali już podstawowe techniki.

  Krok 3 – Komisja Rekrutacyjna

  Co tydzień organizujemy komisje rekrutacyjne. Komisja Rekrutacyjna spotka się, aby szczegółowo zapoznać się z Twoją aplikacją, a także informacjami zwrotnymi z rozmowy kwalifikacyjnej. Rozważymy wszystkie formalne aspekty Twojej aplikacji, w tym wykształcenie, doświadczenie zawodowe i ekspozycję międzynarodową, a także list motywacyjny i, jeśli ma to zastosowanie, list rekomendacyjny.

  Krok 4 – Decyzja o przyjęciu

  Decyzje podejmowane są niemal co tydzień, a kandydaci są powiadamiani w ciągu 48 godzin od posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej. Nasi przedstawiciele ds. rekrutacji powiadomią Cię o wynikach w oficjalnym piśmie za pośrednictwem poczty elektronicznej. W przypadku pozytywnego wyniku, oprócz oficjalnego pisma rekrutacyjnego, kandydaci otrzymują również dokument zawierający dalsze kroki w procesie rekrutacji.

  Wymagania wizowe

  Studenci z UE

  Obywatele UE oraz obywatele Liechtensteinu, Norwegii, Islandii, Szwecji i Szwajcarii nie potrzebują wizy.

  Studenci spoza UE

  Obywatele wszystkich pozostałych krajów muszą ubiegać się o 12-miesięczną wizę Long Séjour – Titre de Séjour étudiant (VLS-TS) (wiza studencka długoterminowa) we francuskim konsulacie, ambasadzie lub biurze Campus France. Umożliwi Ci to również pracę we Francji.

  Ważne notatki

  • Nie możesz przebywać we Francji na podstawie wizy pobytowej wydanej dla innego kraju UE
  • Jeśli posiadasz wizę (studencką lub inną) ważną w innym kraju UE, nie będzie ona obejmować Twojego pobytu we Francji; będziesz musiał złożyć wniosek o VLS-TS dla Francji

  (Masz wizę ważną od 6 do 12 miesięcy, którą musisz potwierdzić po przyjeździe do Francji.)

  • Jeśli obecnie mieszkasz w kraju, w którym nie masz oficjalnego obywatelstwa, ubieganie się o wizę z tego kraju może nie być możliwe, musisz wrócić do kraju swojego obywatelstwa, aby złożyć wniosek
  • Jeśli jesteś współmałżonkiem towarzyszącym lub masz inny status we Francji, upewnij się, że sprawdziłeś w FERRANDI i/lub u władz francuskich najbliżej Ciebie, czy kwalifikujesz się do podjęcia studiów i odbycia stażu w firmie
  • Uczestnicy, którzy potrzebują wizy, proszeni są o jak najszybszy kontakt z Konsulatem Francuskim lub najbliższym biurem Campus France, aby dowiedzieć się, jakie są wymagania dotyczące aplikacji. Wymagania i czas przetwarzania różnią się w zależności od kraju, dlatego należy zadbać o to w odpowiednim czasie.
  • Będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o zapisie („Zaświadczenie” zawarte w pakiecie wstępu, a także inną dokumentację dotyczącą Twojego dowodu osobistego, sytuacji finansowej itp. Możesz potrzebować innych dokumentów od FERRANDI (na przykład pokwitowania za wpłata zadatku) – jeśli tak jest, daj nam znać, a chętnie ją udostępnimy.

  Referencje studentów

  Lokalizacje

  • Paris

   Rue de l'Abbé Grégoire, 28, 75006, Paris

   • Dijon

    Parvis de l'unesco, 12, 21231, Dijon

    pytania