Keystone logo
ESME

ESME

ESME

Wstęp

ESME : Duch innowacji bez granic

Założona w 1905 roku ESME jest prywatną szkołą non-profit pod nadzorem Ministerstwa Edukacji i Badań. Szkoła ma długą tradycję kształcenia inżynierów o szerokim, dobrze rozwiniętym fundamencie, który pozwala bez trudu wejść w dowolne aspekty inżynierskiego rynku pracy.

Znana szkoła inżynieryjna

Członek konsorcjum najlepszych francuskich szkół inżynierii i biznesu „Grandes Ecoles”, ESME jest również sygnatariuszem Karty Erasmusa dla szkolnictwa wyższego i członkiem sieci „n+i”, międzynarodowej sieci szkół inżynierskich.

ESME jest szkolenie inżynierów poprzez najnowocześniejsze badania. Staramy się przyczyniać do postępu wiedzy naukowej i poszerzać nasze nauczanie poprzez partnerstwa przemysłowe i międzynarodowe.

71902_71901_rsz_axellericci_coreedusud.jpg

Życie studenckie we Francji

Rekreacja odgrywa również swoją rolę w ESME z wieloma klubami studenckimi, od sportu po muzykę i wino. Liczne zajęcia towarzyskie organizowane w szkole stanowią doskonałą okazję do poznania francuskiego stylu życia i poznania nowych przyjaciół.

Ponadto, rozległa sieć absolwentów szkół i kontakty w branży zwiększa międzynarodowe możliwości staży i kariery za granicą.

Fundamentalne badania

ESME zapewnia wszystkim studentom możliwość ścisłego zaangażowania się w najnowocześniejsze badania. Rzeczywiście, interdyscyplinarny personel wydziału wysokiego szczebla jest zaangażowany w badania stosowane poprzez kontakty przemysłowe i podstawowe, a także w badania akademickie w ramach naszych badań podstawowych. Dziedziny badawcze obejmują szeroki zakres tematów, na przykład systemy energetyczne, obrazowanie medyczne lub kryminalistyki.

Partnerstwa obejmują międzynarodowe grupy i start-upy, a także prestiżowe instytucje krajowe, takie jak INSERM (Narodowy Instytut Zdrowia i Badań Medycznych) czy CNRS (Narodowy Instytut Badań Naukowych). Studenci są związani z tymi działaniami badawczymi poprzez staże i projekty. Większość studentów studiów magisterskich realizuje projekty badawczo-rozwojowe we współpracy z firmą lub instytutem badawczym, pod nadzorem członka wydziału.

Lokalizacje

  • Paris

    ESME 34 Rue de Fleurus, 75006, Paris

Programy

    Instytucja oferuje również:

    pytania