Keystone logo
École nationale d’aérotechnique

École nationale d’aérotechnique

École nationale d’aérotechnique

Wstęp

Szkoła specjalizująca się w aerotechnice

École nationale d'aérotechnique (ÉNA), szkoła stowarzyszona w Édouard-Montpetit CEGEP, jest uważana za największą technikum akademickim w aeronautyce na świecie. ÉNA posiada wyjątkowe obiekty z 37 samolotami i 35 specjalistycznymi laboratoriami i oferuje w Quebecu specjalne programy techniczne do konserwacji samolotów, awioniki i inżynierii lotniczej uznane przez Transport Canada.

ÉNA może przyjąć prawie 1300 studentów w ramach regularnego kształcenia każdego roku i kilkuset techników w kształceniu ustawicznym Pomimo imponującej liczby studentów szkolonych każdego roku w szkole, branża obecnie doświadcza niedoboru Perspektywy zatrudnienia i perspektywy zatrudnienia naszych absolwentów są doskonałe.

ÉNA jest również jedną z nielicznych szkół autoryzowanych przez National Defence of Canada do szkolenia wojskowych w dziedzinie konserwacji samolotów.

Oprócz zapewnienia zrównoważonego szkolenia między teorią a praktyką, ÉNA oferuje swoim studentom możliwość zapisania się do programu Praca / Studia i uzyskania dostępu do praktyk zawodowych w kraju lub za granicą. na zewnątrz.


Równoważności treningowe

Utworzenie Międzynarodowej Rady Szkolenia Lotniczego (CIFA) umożliwiło ÉNA zapewnienie jej międzynarodowego wpływu. Ta organizacja ma na celu ustanowienie równoważności szkoleń, które spełniają standardy europejskie, amerykańskie i kanadyjskie.

Lokalizacje

  • Saint-Hubert

    5555, place de la Savane, J3Y 8Y9, Saint-Hubert

pytania