Keystone logo
Culinary Institute of Barcelona

Culinary Institute of Barcelona

Culinary Institute of Barcelona

Wstęp

Celem szkoły jest nauczenie ludzi kształtowania własnej przyszłości

Instytut zaprojektowany do transformacji kuchni

Z takim pomysłem troje nauczycieli z Barcelony zaczęło rysować obecny Culinary Institute of Barcelonaprojekt edukacyjny mający na celu szkolenie profesjonalistów, którzy będą kierować kuchniami i restauracjami XXI wieku.

INNY TRENING DLA PROFESJONALISTÓW, KTÓRZY NIE CHCĄ BYĆ TAKI SAMI

Wiemy, że żyjemy w świecie, który nieustannie zmienia swój paradygmat, który wymaga nowego typu profesjonalistów zdolnych do dostarczania wartościowych rozwiązań, w którym technologia, kreatywność i innowacyjność są kluczowe. Z tego powodu model nauczania stosowany w Dolinie Krzemowej, mekce technologii cyfrowych, zaadaptowaliśmy do międzynarodowej gastronomii. To nas różni.

Najlepsze doświadczenie w twoim życiu

Culinary Institute of Barcelona zaprojektowano z myślą o wyjątkowym i niepowtarzalnym doświadczeniu opartym na wielokulturowości, kreatywności i innowacjach.

Wizja

Rodzimy się ze zmiany i zmieniamy się bez końca. Zmiana jest synonimem ewolucji. A trening musi również temu służyć: wzrastać i ewoluować.

Od lat społeczeństwo ma obsesyjną tendencję do przeceniania wiedzy. Do granic frustracji nalega na wywieranie presji na młodych ludzi w trakcie studiów, bez kultywowania ich wartości, umiejętności i postaw. A to duży błąd.

W tradycyjnych ośrodkach szkoleniowych studenci nie są cenieni za to, w czym są naprawdę dobrzy, ale za to, czego się od nich oczekuje. Umiejętności takie jak wyobraźnia, kreatywność, elokwencja, a nawet inteligencja (wątpiący) są karane. Nie są motywowani ani szkoleni, aby być innowacyjni, ale są szkoleni z przeszłości dla przeszłości, bez myślenia o przyszłości.

W CIB uczymy ulepszać, kwestionować, wyobrażać sobie, szukać i znajdować nowe możliwości za pomocą naszego intelektu, który nie jest bardzo racjonalny, ale absolutnie emocjonalny.

Uczymy robić rzeczy bardziej niż wiedzieć rzeczy. Uczymy kochać i przetrwać, a nie akceptować to, co ustalone. Ponieważ wiemy, że to, co zostało ustalone, jest efemeryczne, a często nawet błędne.

Mamy obsesję na punkcie doskonalenia naszych procedur nauczania, aby nasi młodzi ludzie byli w stanie przezwyciężyć scenariusze zmian, uczynić je własnymi i wiedzieć, jak z absolutną łatwością dostosować się do nowych okoliczności. Staramy się uczyć wyznaczać, dążyć i osiągać cele, nie bać się popełniania błędów. Ponieważ tylko ci, którzy chcą się mylić, są w stanie robić naprawdę wspaniałe rzeczy.

Dlatego stworzyliśmy CIB. Aby to zrobić.

Ferrana Fisasa

model szkolenia

Naszą metodykę opieramy na 6 osiach, które pozwalają na szkolenie liderów zdolnych do skutecznego stawiania czoła wyzwaniom XXI wieku.

1. Nauka oparta na wyzwaniach

Model pedagogiczny, który:

 • Naraża studenta na realne problemy, sprzyja rozwojowi jego transformacyjnych umiejętności przywódczych i czyni go bardziej konkurencyjnym w dzisiejszym świecie.
 • Generuje motywację i poczucie spełnienia.
 • Łączy ucznia z otoczeniem, dzięki czemu generowana jest wymierna wartość.
 • Oferuje trudne doświadczenia, które rozwijają przedsiębiorczość i zmysł ludzki.
 • Jest empiryczna, oparta na współpracy i integrująca wiedzę.

2. Elastyczność

Z tego powodu: elastyczność jest żywą koncepcją, widoczną w każdym z naszych obiektów. Nauczanie, aktywne i dynamiczne przestrzenie, w których uczeń jest w centrum. A więc:

Nasze sale lekcyjne się zmieniają. Z krzesłami, które nie są zwykłymi krzesłami, ale mobilną osobistą przestrzenią roboczą, która dostosowuje się do charakterystyki każdego ucznia i każdej klasy.

Wszyscy nasi kursanci posiadają inteligentny zestaw słuchawkowy PILOT do tłumaczenia, który pozwala im mówić i uczestniczyć w zajęciach w ich ojczystym języku. Bez przewodów i komplikacji.

Jest też czas dla ucznia i jego kolegów z klasy na samodzielną pracę.

3. Inspirujący nauczyciele

Wiemy, że chociaż to rozum uczy, uczysz się z emocji. Dlatego każdy z naszych nauczycieli:

 • Z pasją przeżywa doświadczenie pedagogiczne i to widać.
 • Interesuje się uczniem, stawia wyzwania, kieruje i wspiera jego rozwój.
 • Wyróżnia się jako naukowiec i lider w swojej dyscyplinie, jest innowacyjny i wykorzystuje technologię.
 • Uczestniczyć aktywnie i formalnie w swoim środowisku zawodowym, biznesowym, akademickim i społecznym.
 • Ma ścisły kontakt ze studentami, jest dobrym przykładem i zostawia na nich ślad.

4. Niezapomniane wrażenia

Nasi kursanci spędzają u nas co najmniej rok, a podczas szkolenia doświadczają:

 • Globalna, zróżnicowana i wielokulturowa społeczność ucząca się.
 • Praktyki akademickie i zawodowe na kampusie i poza nim.
 • Zajęcia rozwijające uczniów, które zapewniają różnorodne wyzwania i zachęcają do rozwoju umiejętności.
 • Schemat oferowanego przez nas Szkolenia 360º, którego głównym celem jest sukces 5

5. Szkolenie 360º

Nie zadowalamy się dostarczaniem wiedzy, wszyscy nasi kursanci przechodzą szkolenia 360º.

Wiedza: technologiczna, produktowa i obsługowa

Umiejętności: do zarządzania biznesem, innymi ludźmi i sobą.

Postawy: przywódcze, społeczne i zawodowe.

Możliwości: dla rozpoznania otoczenia i siebie.

Ponieważ to właśnie wtedy, gdy te cztery kręgi zbiegają się, następuje sukces.

6. Dostępność i przejrzystość

Dostępność i przejrzystość we wszystkich typach urządzeń, takich jak smartfony czy laptopy

Cała komunikacja CIB, między nauczycielami i między uczniami, jest dostępna 24 godziny na dobę przez cały rok.

 • Osobiste, grupowe i ogólne wiadomości błyskawiczne.
 • Archiwum wideo, audio i dokumentów.
 • Wideo i audio w czasie rzeczywistym.
 • To proste, to Facebook Workplace.

Więcej niż gotowanie: UCZYMY TWORZYĆ

 • ODKRYJ - Analiza staje się wizją
 • DESIGN - Wizja staje się ideą
 • DOSTARCZYĆ - Pomysł staje się rzeczywistością

W CIB jesteśmy zaangażowani w Design Thinking. Proces z jasnymi etapami i celami, który ma na celu maksymalizację impulsu twórczego i skierowanie go w kierunku generowania wyników i tworzenia innowacyjnych produktów. Metodologia opracowana przez IDEO.

UCZYMY WSPÓŁPRACY

W CIB uczymy naszych studentów, jak ważna jest wspólna praca dla osiągnięcia ich celów. Nasze grupy robocze składają się z ośmiu osób o różnych wpływach kulturowych, geograficznych i językowych. Promujemy międzykulturowość i wymianę koncepcji, zasad i uprzedzeń, które pomagają naszym studentom zachować znacznie większą otwartość i chęć do zmian.

UCZYMY SIĘ ROZWIJAĆ

W CIB kreujemy liderów. Lider to taki, za którym podążają inni, ponieważ mu ufają. Z tego powodu kultywujemy w naszych uczniach wartości i postawy, które pomogą im prowadzić nie tylko własne życie, ale także życie ich zespołów roboczych. W tym celu wyposażamy ich w umiejętności adaptacji do ciągłych zmian, które pozwolą im w pełni się rozwijać niezależnie od nadchodzących zmian paradygmatu. Tworzymy bohaterów zmian.

Funkcje kampusu

Międzynarodowa szkoła zaprojektowana tak, aby była najlepszym doświadczeniem formacyjnym w Twoim życiu.

  Rekrutacja

  Rozpocznij proces rekrutacji

  1

  Wybierz swój program

  Na wszystkich stronach naszych programów można pobrać więcej informacji, poprosić o więcej informacji, a nawet zaplanować rozmowę telefoniczną z doradcą w celu uzyskania osobistych wskazówek.

  2

  Wyślij swój wniosek o przyjęcie

  Gdy poczujesz się wystarczająco pewnie, wypełnij formularz rekrutacyjny. Jest to jeden z najważniejszych kroków do przodu, pozycjonowania się i przejścia do następnego etapu kandydowania. Poświęć trochę czasu na jasne napisanie tego, co chcesz wyrazić.

  3

  Rozmowa oceniająca

  Jeśli będziemy pod wrażeniem, przejdziesz do etapu rozmowy oceniającej, która odbędzie się online i w dogodnym dla Ciebie czasie. Pamiętaj, że po rozmowie kwalifikacyjnej będziesz mieć około miesiąca na sformalizowanie swojej rejestracji, więc powinieneś podjąć ten krok tylko wtedy, gdy wiesz, że możesz podjąć to zobowiązanie. Nie spiesz się, zrób to w odpowiednim momencie.

  4

  Komisja rekrutacyjna

  Komisja rekrutacyjna spotyka się raz w tygodniu i rozpatruje podania kandydatów. Analizujemy Twoje doświadczenie życiowe, Twoją przedsiębiorczą naturę, Twoje nastawienie do kreatywności, innowacji i naszego modelu nauczania.

  5

  Rejestracja

  Po otrzymaniu powiadomienia o akceptacji będziesz mieć czas do piątku tego samego tygodnia na potwierdzenie rezerwacji i 14 dni na rejestrację. W ten sposób rozpoczniesz swoją drogę do zostania CIBerem.

  Rankingi

  Jedna z najlepszych szkół do nauki gastronomii: https://www.chefspencil.com/13-best-culinary-schools-in-the-world/

  Lokalizacje

  • Barcelona

   Santander 49-51 08020 Barcelona Spain, 08020, Barcelona

  pytania